Skocz do zawartości
kosmas

Promocja serwisu nowego hostingowego

Polecane posty

Witam,

 

na wstępie chciałbym się ze wszystkimi użytkownikami przywitać, bo jak wszyscy widzą jestem tu zupełnie nowy, więc mówię "Dzień dobry"

 

Po spełnieniu wszelkich formalności, chciałbym przejść do meritum. Niedługo planuję otwarcie własnego serwisu hostingowego. Będzie on działał na zasadzie odsprzedaży. Serwis jest już prawie skończony i już "wisi" w Internecie, ale nazwy nie będę podawał, aby nie uprawiać "marnego marketingu" ;) Aktualnie myślę nad jego reklamą, aby trafić do potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani moją ofertą. Początkowo zacząłem od delikatnego pozycjonowania na zasadzie pisania "precli", czyli wartościowych artykułów do przedruku ze swoim odnośnikiem. Dodatkowo prowadzę dwa blogi w celu zdobycia wartościowych linków do swojej strony. Kolejnym etapem jest wysyłka newsletterów z informacją o istnieniu takiego serwisu. Zastanawiam się tylko nad najbardziej "podatną" grupą docelową na zmianę serwisu. Sklepy internetowe, strony "wizytówki" np. biur rachunkowych? Jest to jeden z moich dylematów. Kolejnym etapem jest... no właśnie, tu zaczynają się schody. Raczej na pewno trzeba wejść już w opcję płatną, tylko jaką. Adwords, reklama sponsorowana o określonym targecie na FB czy może reklama w postaci bannera na forum takim jak te. Prosiłbym Was o sugestie i ewentualne uwagi co do moich obecnych działań. Jeżeli bylibyście zainteresowani mogę wrzucić pełną ofertę swego hostingu. Wg mojej opinii zaproponowane pakiety są dość konkurencyjne, szczególnie jeżeli uwzględnimy promocję cenową, którą chcę "odpalić" na początek działalności.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie firmy hostingowe już palą się do informowania jak mają oddawać potencjalnych klientów konkurencji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoje pytanie bardziej kieruje do klientów firm hostingowych. Chciałbym się dowiedzieć co ich skłoniło do skorzystania z usług firmy X bądź Y. Co do sposobów promocji, to też nie trzeba posiadać/pracować w firmy/ie hostingowej, żeby znać tajniki reklamy w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Najlepszą opcją jest reklama na forach takich jak te. Wspieranie inicjatyw związanych w jakiś sposób z WebHostingiem (fora powiązane z WebHostingiem, webmasteringiem - nowe bądź już istniejące), wsparcie warsztatów tj. było Cloud Meeting. Jest bardzo wiele form reklamy, a najlepszą z nich jest jakość oferowanych usług oraz pozycja w wyszukiwarce (WHT to tylko malutka część użytkowników serwerów - większość trafia i wykupuje usługi dzięki wyszukiwarce).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wybrałeś złe miejsce, bo tu same firmy i ich klakierzy ;)

 

 

Witaj,

 

Najlepszą opcją jest reklama na forach takich jak te. Wspieranie inicjatyw związanych w jakiś sposób z WebHostingiem (fora powiązane z WebHostingiem, webmasteringiem - nowe bądź już istniejące), wsparcie warsztatów tj. było Cloud Meeting. Jest bardzo wiele form reklamy, a najlepszą z nich jest jakość oferowanych usług oraz pozycja w wyszukiwarce (WHT to tylko malutka część użytkowników serwerów - większość trafia i wykupuje usługi dzięki wyszukiwarce).

 

Widzisz is_wm jednak można czegoś ciekawego się dowiedzieć ;) Także liczę na więcej cennych rad od użytkowników takich jak Groszeq

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bil

Reklama reklamą, ale tak na dzień dzisiejszy nie zasugeruje się reklamą, dlatego też musisz postawić na niezawodność.

Co z tego, że cena będzie konkurencyjna, ale coś tam nie zadziało nie było itp. Wtedy leci Ci opinia, jeden od drugiego w dół.

Jak wszystko jest ok, ktoś może dać nawet więcej za to co działa dobrze, bo ktoś mu polecił, bo nie miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na możliwość uzyskania informacji np. o uptime. Do tego usługa okresu testowego powinna być gwarantowana. Co do reklamy, to postawiłbym bardziej na forum, na forach masz określoną grupę osób i ich zainteresowania - dobre słowo na jakimś forum bardziej przekonuje moim zdaniem niż np na facebooku. Coś w stylu proponowania swoich parametrów byłoby niezłym rozwiązaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że temat umarł śmiercią naturalną, ale miło się zaskoczyłem wchodząc dziś na forum. Oczywiście dziękuje za podpowiedzi. Na podstawie waszych wypowiedzi wpadły mi do głowy dwa, wg mnie ciekawe i unikalne pomysły. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. A co sądzicie o pozycjonowaniu? Czy warto inwestować w ten temat? Czy ciężko będzie się wybić na takie hasło jak hosting? Jeżeli warto w to inwestować, to Adwordsy czy może zlecić to firmie zewnętrznej bądź samemu próbować np. Seoadderem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak jak pytać czy człowiek potrzebuje tlenu do oddychania. Pozycjonowanie jest przydatne. Co prawda fraza hosting jest oblegana, ale nic sie nie stanie jak strona będzie np na drugiej stronie wyszukiwań (do tego można użyć innych fraz) albo może wolisz pocztę pantoflową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wychodzę z założenia, że będę chciał zachęcić klientów właśnie "pocztą pantoflową" i jednocześnie podnosząc swoją stronę w rankingu Google. Bo gdybym czekał, aż znajdę się na drugiej podstronie, to pierwsze zamówienie wpadnie mi po pół roku? A tyle czasu czekać nie chce. Promocja, którą będę chciał wdrożyć ma działać na zasadzie "wirusa", który ma krążyć w grupie potencjalnych klientów i miejmy nadzieję, generować ruch na stronie i moim koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Branża hostingowa jest jak każda inna. Jeżeli zaczynasz musisz podjąć standardowe kroki mające na celu budowanie świadomości swojej marki. Jeżeli chcesz mierzyć swoje inwestycje na reklamę już teraz to Adwords + Remarketing. Pozycjonowanie sobie raczej odpuść. Branża jest konkurencyjna i samymi preclami daleko nie zajedziesz.

 

Możesz robić również strony opisujące jak tworzyć strony www w oparciu o Twój hosting, jak np tutaj: http://jak-zrobic-strone.com lub tutaj - http://l4.net.pl/jak-zalozyc-bloga. Odpal również w zakresie usług hostingowych kreator stron, w którym będzie obowiązkowy link/bannerek do Twojej strony głównej.

 

Z darmowych opcji możesz jeszcze tworzyć szablony do popularnych CMS-ów z linkiem do siebie. Tutaj jednak trzeba mieć świadomość, że wszystkie popularne systemy CMS są na licencji GPL i użytkownik wykorzystujący szablon nie ma obowiązku trzymać tego linka. W praktyce jednak wiele osób o tym nie wie i spora część linków zostaje w sieci. Do szybkiego tworzenia szablonów możesz wykorzystać np program Artisteer lub samemu stworzyć coś profesjonalnego. Im szablon będzie lepszy jakościowo, tym więcej linków pozyskasz.

 

Idąc krok dalej możesz stworzyć własny CMS na własnej licencji z obowiązkową reklamą...itd.

Edytowano przez L4.net.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tworzysz własną firme hostingową to przede wszystkim należy pamiętać o dobrym pozycjonowaniu stronki ^_^ Blog to podstawa do tego oczywiście outreach i social media

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×