Skocz do zawartości
Mdx91

Google Adsense - zarobki po 1 groszu

Polecane posty

Od jakiegoś czasu na mojej stronie wyświetlają się reklamy "Googla" (Adsense). Z początku (ok. dwóch miesięcy temu) zarobki dzienne były od kilkudziesięciu groszy do kilku zł. Ostatnimi czasy zarobek dzienny to najczęściej jeden grosz (zdarzają się też dni "kilkuzłotowe" lub "zerowe", ale częściej widnieje ten grosik :D).

 

Nie nastawiam się na duże zyski ze strony, ale z tego co wiem to stawki za kliki są dość duże więc skąd ten grosz? :huh:

Rozumiem gdy zarobek wynosi 0, ale ten grosz mnie trochę zastanawia (nie przeszkadza mi to a tylko z czystej ciekawości postanowiłem zapytać) :) Skąd on w ogóle się bierze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Adsense w ogóle płaci na wyświetlenia? :) I druga rzecz to to że ten grosz nie jest co dzień, a co kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Nie mam pojęcia, ale na to bym obstawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale znów kolidowało to z tym, że Adsense nie płaci za wyświetlenia (z tego co wiem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się reklamy płatne za samo wyświetlenie. Choć jest ich wielokrotnie mniej niż tych płatnych tylko i wyłącznie za kliknięcie. Takie małe kwoty wyświetlane przy zerowej ilości kliknięć o tym właśnie świadczą. Nie wiem, czy są to reklamy bezpośrednio od AdSense czy niektórzy z partnerów takie oferują (bo - jeśli tego nie zablokujesz - domyślnie wyświetlane masz reklamy zarówno z AdSense jak i od partnerów Google).

 

Trzeba też uwzględnić fakt zaokrąglania kwot w przypadku szacunkowych zarobków. "Wewnętrznie" Google liczy wszystko z wieloma miejscami po przecinku, do tego dochodzi przeliczanie pomiędzy różnymi walutami - można czasem zauważyć, że po jednym groszu dzień po dniu przez 3 dni daje w sumie tylko dwa grosze, albo czasem cztery (bo faktycznie Google naliczyło 0,007 lub 0,013).

 

Z tym, że "stawki za kliki są dość duże" to nie do końca prawda.

Osobiście mam odwiedzających z całego świata i przez kilka ostatnich lat zdążyłem zauważyć, że kliknięcia z USA, Kanady czy Wielkiej Brytanii są płatne wielokrotnie więcej niż takie z krajów biedniejszych. Tłumaczę to tym, że taki reklamodawca w kraju bogatszym przeznacza większe kwoty na reklamę, reklamodawca w kraju biedniejszym daje mniej na reklamę, a to przecież sam reklamodawca ustala indywidualnie swoją stawkę, którą gotów jest zapłacić za kliknięcie.

Druga rzecz to kto jest reklamodawcą. Bank oferujący kredyty hipoteczne zapłaci nawet kilka czy czasem kilkanaście dolarów za kliknięcie, a osoba reklamująca swoją małą stronkę skuszona kuponem AdWords na 200zł ustali stawkę na kilka groszy (z czego określony procent otrzymuje wydawca, więc bywają i kliknięcia płatne 1-2 grosze).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW, to udało wam się dostać jakieś $$$ z AdSense? Bo u mnie pięknie zbierały się pieniądze, ale do momentu jak zbliżyłem się do magicznych 70 ojro, od których można już wypłacić. Na 68,xx konto zostało zablokowane, zgodnie z regulaminem AdSense (czyli bez podania przyczyny). Znam conajmniej kilka osób, które miały tak samo. Trochę to śmieszne, bo nie wierzę, że Google oddaje firmom $$$, które zapłaciły za reklamę na moich stronach (tak twierdzą w mailu, którym oznajmiają zablokowanie konta). De facto więc reklamowali sie przez jakiś czas za friko u mnie, krojąc za to klientów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się udało, stronka zarabia dziennie ok. 12 zł

Aktualnie limit wypłaty to 300 zł do 21 każdego miesiąca.

Kasa najczęściej przychodzi z Google Ireland Ltd.

Edytowano przez ione (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa przychodzi bez problemu, aczkolwiek nie jest za wielka. O blokowaniu kont słyszałem od znajomych. W jednym przypadku moglo miec uzasadnienie: miał 4 boxy reklamowe na raz na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz filtr za niską jakośc stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też często widzę u siebie 1 grosz, czasem za kliki, ale zwykle 0 kliknięć - obstawiam zatem na zaokrąglenia i przeliczenia walutowe. Co do blokowania konta, to też sporo takich sytuacji słyszałem. Nie wnikając już w zasadność podejrzanie często zdarzało się to tuż przed wypłatą środków. Tak jakby wielkie G nie wiedziało o ewentualnych naruszeniach wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przed osiągnięciem potrzebnego limitu przeprowadzają kontrolę, wcześniej nie ma sensu bo przecież nic nie płacą a reklamy im się wyświetlają..

Rozliczać się można jako pochodzące z innych źródeł, albo z działalności pozarolniczej.. albo wcale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy małej stronce to wystarczy że wam zawistny "kolega" poklika w reklamy z jednego IP i już po zabawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w historię i tam zapewne zobaczysz, że ten przychód nie jest z CPC, a z CPM czyli reklamodawca płaci za 1000 wyświetleń i właśnie tobie przypadł ten 1 grosik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że w nowym roku, jak zarobki miałem po 700 zł co miesiąc, tak teraz w styczniu nawet 300 zł nie będzie.. ;/
Filtry mi nałożyli.. Wie ktoś, jak ściągnąć filtry? gdzie pisać do nich itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam tak, że w nowym roku, jak zarobki miałem po 700 zł co miesiąc, tak teraz w styczniu nawet 300 zł nie będzie.. ;/

Filtry mi nałożyli.. Wie ktoś, jak ściągnąć filtry? gdzie pisać do nich itd?

 

może na forum google adsense ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey @e-magda jak to jest odkopać temat sprzed 3 lat? Dać łopatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zgred napisał:

Hey @e-magda jak to jest odkopać temat sprzed 3 lat? Dać łopatę?

Ale link jest:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×