Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cabana

replikacja MySQL

Polecane posty

Witam

Mam co Was pytanie, Mam jeden serwer MySQL który jest bardzo obciążony, stwierdziłem by podzielić go na 2 maszyny. Na maszynie 2 zainstalowałem serwer (w tej samej wersji co na maszynie 1) skonfigurowałem replikacje.

Pytanie brzmi, czy jeżeli na maszynie 2 będę operował bazą - dodawał coś czy odczytywał, to automatycznie to co dodam na maszynie 2 w czasie rzeczywistym powinno zostać naniesione na maszynie 1?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez cabana (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serwer bazodanowy MySQL udostępnia bardzo ciekawy mechanizm replikacji. Czym on jest? W skrócie, dzięki replikacji każda zmiana na serwerze głównym (master), prowadzi do identycznej zmiany na serwerze zapasowym (slave).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak chce osiągnąc taki efekt to co powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech, ok tylko że jak dodam coś na slave to mi na mastera nie zapisze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadam inaczej to pytanie, czym powinienem się zainteresować by mieć 2 serwery MySQL z dokładnie tymi samymi danymi w tym samym czasie i żeby one same między siebie je wymieniały (w sensie aktualizowały)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No logiczne, ale jak dodam coś na zapasowy serwer do bazy to nie zostanie to uwzględnione na masterze w tym wypadku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć master-master, a to cieżka w synchronizacji replikacja. Jeżeli Twoje systemy będą używały bazy x tylko na serwerze X i bazy y tylko na serwerze Y to master-master będzie dobrze działać. Jednak jeśli baza x z serwerów X i Y to wtedy możesz mieć problemy z synchronizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chce zrobić system X używa bazy X a system Y bazy Y tylko jak zrobić replikację pomiędzy dwoma masterami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje! Przetestuje ;)

 

Poradziłeś sobie z tą replikacją? Nie masz problemów? Jakiś czas temu też zainteresowałem się replikacją jednak u mnie jest 3x master i wszystko działało ponad miesiąc. Od dwóch dni mam problemy z synchronizacją, replikacja działa w kratkę... Teraz zastanawiam się nad innym rozwiązaniem. Niektóre tabele MyISAM w ogóle się nie replikują. Pytam, bo może wykombinowałeś coś lepszego, a może ktoś inny coś doradzi.

 

Sorki za odkop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety MySQLowy master-master leży. Tylko alternatywy NoSQL są dobre dla mniejszych instalacji. CouchDB, Cassandra (to już da radę na większych instalacjach).

 

PostgreSQL, MySQL, MongoDB wymagają zewnętrznych skryptów do replikacji (lub zapętlenia slave) i dlatego różnie bywa z ich działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja zrezygnowałem z replikacji na rzecz jednego dużego serwera mysql z dostępem zewnątrz. Różnica niewielka, ale nie muszę pilnować synchronizacji / replikacji, która mi się często sypała.

 

Wiem że w niektórych przypadkach się nie da, ale u mnie musiało to się stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Master-master spoko w pewnych rozwiązaniach, a multi-master to już tylko cluster z galerą.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, dałem sobie z tym spokój, postawiłem jednego dużego MySQLa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×