Skocz do zawartości
tommysat

Tani VPS lub z wysokim limitem procesora

Polecane posty

Witajcie. Od kilku dni na stronach moich pokazuje się INTERNAL SERWER ERROR czy coś takiego. Mam serwer w biznes host. Pisałem do nich i odpisali ze to wina przeciążonego procesora i nie da się z tym nic zrobić. Pozostaje jedynie przejście na VPSa. Ruch na moich 4 stronach mam średni. Największy to 1000 unikalnych odwiedzin na dzień. Czy da się coś z tym zrobić? Czy polecicie jakiś tani serwer VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak 15- 20 zł na miesiąc. Jakby był kilka zł droższy do 30 zł to wziął bym też go pod uwagę. Pojemność może mieć tak do 50 GB. I fajnie by było gdyby nie miał limitu transferu.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowano przez tommysat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo mały budżet jak na VPSa - za tyle to się w miarę dobry hosting kupuje.

 

Za taką kwotę to w sumie tylko mintshost.pl się łapie ale osobiście tej firmy nie polecam (będąc u nich miałem dwie duże awarie w ciągu 3 dni).

 

Moja rada to:

1) przejść na silniejszy hosting w biznes-host, jeżeli jeszcze nie jesteś na najsilniejszym

2) poszukać innej oferty hostingowej gdzie mają wyższe limity CPU - np. linuxpl.com - miałem u nich hosting za prawie 400zł/rocznie!

3) dołożyć jeszcze raz tyle i szukać VPSa za ok 450-500zł/rok. Wtedy będziesz zadowolony.

 

Rozumiem, że znawcą linuxa nie jesteś i goły VPS, na którym wszystko musisz sam sobie postawić i skonfigurować na nic ci się zda, tak więc potrzebujesz VPSa z jakimś panelem. W biznes-host masz VPS z DA za 474zł brutto przy płatności rocznej. Miałem taki przy stronach rzędu 6000 unikalnych odsłon dziennie i dawał radę. Teraz przeszedłem na opcję dwurdzeniową w BH i jestem zadowolony. Myślę, że ty też będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. Niestety budżet pozwala tylko na vps'a da, czy samego openvz w Mintshost. Osobiście miałem z nimi sporo przykrych doświadczeń, jednak sytuacja podobno uległa sporej zmianie na lepsze - może warto spróbować?

 

Jeżeli chciałbyś jeszcze zaoszczędzić to możesz spróbować znaleźć kogoś kto za kilkadziesiąt złotych jednorazowo skonfiguruje Twojego vps'a, przygotuje środowisko, stworzy ręcznie niezbędne elementy, czy może dodatkowo zainstaluje jakiś odpowiednik Direct Admina : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Mintshost jest teraz jakaś awaria z czego co mi tłumaczono... i nie zależy ona od samego Mintshost'u tylko dostawcy łącza, mam połączenie z serwerem, ale serwer ze światem już nie chce się łączyć. Zdarza mi się tak do kilku razy dziennie, po kilka minut. Jak tak dalej będzie to zwinę manatki bo zależy mi na stabilnym łączu, może być wolne, ale jednak stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Sprawdź OpenVZ w firmie MintsHost.pl. Bardzo poprawiła się wydajność serwera VPS, a ja przedłużam go właśnie na kolejny rok.

W dodatku spełnia twoje wymagania, a w dodatku jest tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając oferty na moją kieszeń nie ma nic sensownego, więc myślę że stawkę podniosę maksymalnie do 50 zł, ale żeby ten serwer VPS miał juz to co powinien mieć, czyli transfer bez limitu, pojemność 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci będzie zarządzał serwerem VPS, zdajesz sobie sprawę, że to serwer na którym musisz wszystko doinstalować?

 

Może lepiej jakiś porządny shared, za tą kwotę masz już dość dobry serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić serwer VPS z DirectAdminem na Biznes Host za 50zł na miesiąc o takiej konfiguracji:

  • 50 GB dysku twardego
  • Transfer: 1000 GB!
  • 1024 MB - gwarantowany RAM
  • 2048 MB - maksymalny RAM
  • Procesor - 2,8 Ghz - 100% 1 rdzenia
  • Dostęp do konta root (ssh)
  • 1 adres IP
  • System opercyjny Linux - Debian/Centos
  • Dowolna konfiguracja serwera VPS
  • Obsługa Primary i Secondary DNS
  • Pełna kopia bezpieczeństwa
  • Panel Direct Admin
  • Usługa administracji serwerem
  • Bezpłatna usługa przeniesienia serwisu na nasze serwery!

Warto?

Edytowano przez tommysat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. Łączą MintHost i BiznesHost mają takie same, ale myślę że na tym hostingu z BH będzie o wiele mniej problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wziął pod uwagę konfigurację. Odezwij się na pw może coś da się zaradzić bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nesti - autor ma obecnie konto www, więc pozostaje optymalizacja skryptów albo przenosiny na VPS.

 

Od Nas otrzymał ofertę VPS z DA i administracją którą przedstawil powyżej, lub też darmowe przygotowanie, skonfigurowanie, przeniesienie i dostrojenie dowolnego root VPS-a pod potrzeby stron które posiada.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić serwer VPS z DirectAdminem na Biznes Host za 50zł na miesiąc o takiej konfiguracji:

  • 50 GB dysku twardego
  • Transfer: 1000 GB!
  • 1024 MB - gwarantowany RAM
  • 2048 MB - maksymalny RAM
  • Procesor - 2,8 Ghz - 100% 1 rdzenia
  • Dostęp do konta root (ssh)
  • 1 adres IP
  • System opercyjny Linux - Debian/Centos
  • Dowolna konfiguracja serwera VPS
  • Obsługa Primary i Secondary DNS
  • Pełna kopia bezpieczeństwa
  • Panel Direct Admin
  • Usługa administracji serwerem
  • Bezpłatna usługa przeniesienia serwisu na nasze serwery!

Warto?

 

pisałem wyżej, że sam miałem jeszcze do niedawna taki VPS i dawał radę. Teraz dokupiłem jedynie drugi rdzeń (plan VPS za 99zł/mc) i przedłużyłem VPS w biznes-host na kolejny rok. Tak więc ja jako posiadasz VPSu w BH dłużej niż rok mogę go polecić z czystym sumieniem.

 

btw, ten vps normalnie kosztuje 79zł/mc ale pamiętaj, że płacąc z góry na dłużysz okres masz upust i tak płacąc za rok z góry masz 50% upustu. Tak więc ja zamiast płacić 79zł co miesiąc, zapłaciłem 474zł za rok (wychodzi niecałe 40zł/mc). Przemyśl to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie narazie na próbe wykupiłem na miesiąć VPSa za 79zł ale dali mi go za 50zł. Jak nie będzie sprawiał problemów to juz tak zostanie, a jak cos bedzie nie tak to dokupi się jeden rdzeń i wtedy powinno byc okay ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×