Skocz do zawartości
KonradSite

Problem z pełnym "/tmp" w CentOS

Polecane posty

Witam,

W dniu wczorajszym na serwerze w firmie 1and1 stanęły wszystkie strony www z powodu braku połączenia z bazą danych co kiedyś się już powtarzało w sytuacji braku miejsca. Obecnie po sprawdzeniu wszystkiego sprawa wygląda tak:

post-28097-0-06204800-1392033356_thumb.png

i mam pytanie jak wyczyścić to miejsce skoro w katalogu /tmp oraz /var/tmp niema żadnych plików a nie mogę zwiększyć tego woluminu bo nie posiadam już wolnych przestrzeni, a wszystko stało się po rzekomych pracach serwisowych w firmie 1and1, zresztą jak zawsze się sypie gdy oni w czymś grzebią...

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tmp masz montowane do ramu, tylko po co aż 4 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc co mam teraz zrobić? bo tak naprawdę nie wiem...

 

Od montowałem i problem polega na tym że po restarcie tmp jest nadal zamontowany wielokrotnie ale już tylko dwa razy dla testu powiększyłem użycie z 497M do 640M, i wskazania są ok, ale nadal mam 0% i gdzie po od montowaniu /tmp pozostaje juz jeden ale wielkość wraca do 497M

Nie wiem co mam zrobić jestem zielony w tej już kwestii bo szukałem wszędzie... :(

 

Edytowano przez KonradSite (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Restartowałeś serwer? Jeżeli to możliwe to myślę, że jest to w stanie pomóc. Skoro masz montowane na RAMie to powinno się ładnie ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cat /etc/fstab

pokaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×