Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam! Niestety jako że mam przykre doświadczenia z freelaancerami a nawet firmami ktore robiły mi cms-y na zamowienie pod moje strony... postanowiłem kupic jakiś cms już gotowy. Cena nie gra roli!

 

Tylko, że te wszystkie cms-y są pod sklepy internetowe albo portale społecznościowe. Mi chodzi o taki bym miał na głównej coś a'la ogłoszenia, dodawane przez userów, ale żeby każde takie ogłoszenie zawierało obrazek uploadowany przez uzytkownika oraz by pod tym obrazkiem pojawiał się link do strony, również wczesniej wpisanej w formularzu.

 

Trochę zamotałem;). Polecicie jakies dobre w pełni konfigurowalne cms-y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś za te cmsy, że takie rozczarowanie miałeś? Idealny CMS będzie zawsze ten "szyty na miare", czyli zrobiony konkretnie pod określone rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szyty na miarę jest najlepszy ale ja już naprawdę nie mam cierpliwości do wiecznego czekania na poprawki tudzież dziury w kodzie, które zauważa każdy kolejny "programista" zatrudniony do edycji kodu;).

 

A zatrudniałem już i firmy i pojedyncze osoby. Zawsze to samo: poważne opóźnienia i braki!

 

Dlatego chcę się zainteresować cms-em, tym bardziej, że bardzo dobrze znam css, html i jako tako radzę sobie z szablonami i photoshopem.

 

Za skrypty płaciłem już i 200zł jak i 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cms'a idealnego i zarazem uniwersalnego. Nie ma i już... To tak jakby zamówić samochód, który ma przewieść 10 palet, być sportowy, elegancki a zarazem mało palić i to wszystko jak najtaniej. Takie rzeczy tylko...

 

A zatrudniałem już i firmy i pojedyncze osoby. Zawsze to samo: poważne opóźnienia i braki!

 

 

To może być i wina klienta lub/i wykonawcy ale też niekoniecznie. A mówi się wina zawsze... I ile razy padało stwierdzenie od zleceniodawcy: "czemu to tak działa, wyobrażałem sobie to inaczej!". Kończąc to zdanie za klienta: "Ale nie mówiłem Ci tego, bo przecież to dla mnie jasne, a ty musiałem to wiedzieć". Wynika to też z tego, że coś musi być zrobione w miarę tanio dla zleceniodawcy, a dla wykonawcy oznacza szybko. Resztę sobie dopisz sam :) Twój opis w pierwszym poście też nie relacjonuje do końca co chcesz osiągnąć.

 

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba dam ogloszenie i najwyżej będę stratny kilka tysięcy. Chyba jednak wolę coś szytego na miarę.

Przy okazji się Drupalem pobawię bo joomla nijak nie działa mi na moim VPS-ie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie działa na moim VPSie" - zgadnij dlaczego :) Na VPSie nie może nic "nie działać", po prostu masz źle skonfigurowany web serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba dam ogloszenie i najwyżej będę stratny kilka tysięcy. Chyba jednak wolę coś szytego na miarę.

Przy okazji się Drupalem pobawię bo joomla nijak nie działa mi na moim VPS-ie;/

Jeśli motasz tak wykonawcom wszelakim, tak jak zrobiłeś to w pierwszym poście, to ja się nie dziwię ;)

 

Dziwię się tylko ludziom, że biorą robotę, nie mając stuprocentowej pewności, że wiedzą czego klient szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze już w ogloszeniu okreslam wszystkie najdrobniejsze szczegoły zlecenia! Przynajmniej takie mam wrażenie;). Wiem, że niekiedy są nieścisłości no ale opoznienia rzędu miesiąca nad jedną poprawką na przykład to przesada;).

 

Joomla nie działa mi na moim vps-ie bo nie mam włączonych magicquotes w php.ini a nie mam dostepu do tego pliku. Zaś odpowiedź administracji jest rzędu "nie nasza wina, radź se sam";). Nie mam czasu się z nimi użerać po prostu!

 

Jakbyście mogli polecić zaufaną firmę od php byłbym wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze już w ogloszeniu okreslam wszystkie najdrobniejsze szczegoły zlecenia! Przynajmniej takie mam wrażenie;). Wiem, że niekiedy są nieścisłości no ale opoznienia rzędu miesiąca nad jedną poprawką na przykład to przesada;).

Zdecydowanie. Ale to także kwestia firmy, żeby wszystko wypytać...

 

Jakbyście mogli polecić zaufaną firmę od php byłbym wdzięczny!

Ujmę to tak: jeśli szukasz dobrego wykonawcy, dobrego systemu, niestety za konkretne pieniądze *, to podeślij na PW maila/telefon, a skontaktuję się z Tobą. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chcesz ;)

 

* niestety w CMSiki za parę stówek się nie bawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, parę stówek nie wchodzi w grę u mnie też bo już się "bawiłem" w ten sposób i tylko kasę wtopiłem. Za chwilę poleci PM-ka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się płaci 2tys to należy się spotkać face to face i obgadać szczegóły, jeśli w trakcie rozmowy wykonawca będzie z Tobą rozmawiał tak jak by Cię rozumiał to znaczy że jest to dobry wykonawca, natomiast jeśli ty mówisz co chcesz a wykonawca mówi "słuchaj mamy gotowe rozwiązanie" to należy poprosić o prezentację, bo dość często wiele firm ma gotowe schematy które nie zawsze pasują w gusta klienta i stara się je wcisnąć czarując że się przerobi by zdobyć klienta. Nigdy za takie pieniądze nie prowadź dyskusji via email bo się nigdy nie dogadasz.

 

Lista polecanych cmsów jest długa i musiałbyś spędzić z kilka miesięcy na sprawdzeniu i wybraniu tego który będzie najbliżej Twoim oczekiwaniom, a i tak się okaże że ten co sprawdzałeś wcześniej miał jedną funkcję lepiej napisaną. Joomla jest fajna ale wymaga poświęcenia chwili uwagi przy konfiguracji, Drupal to już w ogóle lekcja w konfigurowaniu ustawień ale w zamian daje dużo możliwości.

 

Gdzie ty masz tego VPS-a że nie masz dostępu do php.ini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam vps-a z directadminem w mintshost i to chyba dlatego;P Sprawdzalem i nijak nie idzie tych magicquotes zmienić i też mnie to dziwi;/

 

Spotkanie face to face z webmasterem nie wchodzi w grę gdyż nie jestem w Polsce a ceny angielskich firm nie są już tak atrakcyjne;). Domyslam sie też, że te firmy mają już gotowce ktore odpowiednio przerabiają na potrzeby kolejnych klientów;P. Dlaczego się domyślam? Bo na ich miejscu też bym tak robił;).

Ale nie mam wielkiego wyboru. Dopoki się nie znam na php to jestem skazany na firmy.

Edytowano przez teppic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam vps-a z directadminem w mintshost i to chyba dlatego;P Sprawdzalem i nijak nie idzie tych magicquotes zmienić i też mnie to dziwi;/

 

 

Nie masz dostępu do pliku php.ini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

On nie wie gdzie go szukać, wpisz w konsoli SSH
php -i | grep php.ini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,zobaczę czy faktycznie tak jest! Szkoda, że nie dostaję tak szczegółowych instruckji od administracji serwera;). Mnie też to dziwiło, że nie ma dostępu do tak podstawowego pliku.

 

Będzie szansa by pobawić się tym Drupalem teraz, lub Joomla.

 

Pewnie też zamiast zatrudniania programisty wolałbym jakiś indywidualny kurs programowania kupić ale nie mogę tyle czekać;). Mam "zgapiony" pomysł na stronę z UK, a której nie ma w Polsce, przynajmniej w takiej formie i raczej trzeba się spieszyć;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,zobaczę czy faktycznie tak jest! Szkoda, że nie dostaję tak szczegółowych instruckji od administracji serwera;).

 

Jeśli masz VPS-a root to nikt nie musi Cię informować o tym gdzie masz plik php.ini a google nie boli :) Takie rzeczy jak zmiany w php.ini robisz we własnym zakresie, administracja Mintshost zobowiązana jest tylko do tego by Twój serwer VPS działał, oczywiście mogą Ci dokonać zmian w php.ini ale odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam do sprawdzenia polski i darmowy system RiseNet CMS (http://risenet-cms.pl/) oparty na Zend Framework-u i Doctrine, którego jestem autorem. Być może on będzie pewnym rozwiazaniem. Aplikacja jest skierowana głównie dla deweloperów, którzy za jej pomocą mogą delej rozwijać własne dedykowane projekty. Zwróciłem uwagę na sposób obsługi wersji językowych, modularycacji, uprawnień oraz bardzo wielu dronych lecz przydatnych propozycji. Cel jest jeden - aplikacja ma być na tyle przyjemna w dalszym indywidualnym rozwoju, aby deweloper nie musiał przejmować się "przyziemnymi" sprawami, jak mechanizm cachwoania czy budową nawigacji. W razie potrzeby mogę pomóc w przygotowaniu aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×