Skocz do zawartości
Konwro

Sklep"ik" internetowy na Magento, co wybrać?

Polecane posty

Witam serdecznie,

jako, że jestem tu nowy (i to mój pierwszy post) to słowo wstępu:

Nazywam się Konrad i jestem bardzo bliski otwarcia sklepu internetowego. Wybór platformy padł na Magento(i to już nie może być zmienione)na 99,9% w wersji 1.7, a jako że jest to bardzo wymagający skrypt to potrzebuję porady odnośnie wyboru serwera. Mój budżet to maksymalnie 2000/rok (brutto, bo w pierwszym roku nie planuję być VAT'owcem). W sklepie w pierwszym roku będzie maksymalnie 3-4 tys. produktów (chociaż na starcie pewnie około 500).

 

Jako, że zależy mi na niezawodności i stabilnej "pracy" to proszę Was o pomoc.

1. Jaki serwer/hosting wybrać?

2. Czy ktoś z użytkowników mógłby wypowiedzieć się na temat hostingu dedykowanego od firmy hekko?

link: http://www.hekko.pl/hosting_dedykowany.html - myślałem nad wersją standard

 

Wiem, że podobnych tematów było sporo jednak sytuacja na rynku szybko się zmienia dlatego zależy mi na aktualnych opiniach/ofertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako, że jestem tu nowy (i to mój pierwszy post) to słowo wstępu:

Nazywam się Konrad i jestem bardzo bliski otwarcia sklepu internetowego. Wybór platformy padł na Magento(i to już nie może być zmienione)na 99,9% w wersji 1.7, a jako że jest to bardzo wymagający skrypt to potrzebuję porady odnośnie wyboru serwera. Mój budżet to maksymalnie 2000/rok (brutto, bo w pierwszym roku nie planuję być VAT'owcem). W sklepie w pierwszym roku będzie maksymalnie 3-4 tys. produktów (chociaż na starcie pewnie około 500).

 

Jako, że zależy mi na niezawodności i stabilnej "pracy" to proszę Was o pomoc.

1. Jaki serwer/hosting wybrać?

2. Czy ktoś z użytkowników mógłby wypowiedzieć się na temat hostingu dedykowanego od firmy hekko?

link: http://www.hekko.pl/hosting_dedykowany.html - myślałem nad wersją standard

 

Wiem, że podobnych tematów było sporo jednak sytuacja na rynku szybko się zmienia dlatego zależy mi na aktualnych opiniach/ofertach.

 

Cześć :)

 

Proponuje nowy Hosting Hybrydowy Progreso (rok temu rozpoczął się okres pilotażowy usługi, od pół roku działa już komercyjnie, choć oficjalnie w ofercie na stronie pojawi się dopiero za ok 2-3 m-ce). To połączenie wszystkich zalet kilku rodzajów hostingu -> super wydajny (gwarantowane, niewspółdzielone zasoby bez oversellingu, b. szybkie macierze na dyskach SSD oraz szybki RAMDISK np. na cache / sesje Magento), bezobsługowy (pełna administracja i dostosowanie serwera do wymagań aplikacji) i bezpieczny (w zależności od planu codzienna kopia zapasowa nawet do 31 dni wstecz).

 

Hostujemy na tego rodzaju hostingu o ile wiemy największe Magento w Polsce (ponad 2 mln UU / mc), więc mamy go w "małym paluszku" :)

 

Proponuje plan hybrid 4, parametry:

 

- pojemność: 100GB (SSD!)

- 3Ghz rdzenie CPU (dostępne / gwarantowane): 4 / 2

- RAM (dostępny / gwarantowany): 16GB / 8GB

- RAMDISK (przyda się do przyspieszenia Magento - var/cache): 1GB

- adresy IP: 2 (własne)

- codzienna kopia zapasowa: 21 dni wstecz

- cena: 160 pln netto / mc LUB 800 pln netto / pół roku LUB 1600 pln netto / rok

 

Konfiguracja startowa serwera to 15 lat naszego doświadczenia, możesz być pewny wysokiej wydajności.

Jednym klikiem uruchomisz też Memcached na sesje Magento.

 

Więcej informacji? Zapraszam do kontaktu:

 

http://progreso.pl/kontakt/

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę MZone, hosting dedykowany będzie się nadawał idealnie pod tego typu zastosowania:

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

Pakiet PRO 100 spokojnie da radę, pakiet administracji w cenie, oversellingu nie uświadczysz, a sklep będzie śmigał jak szalony :)

Zostanie Ci jeszcze parę złociszy, więc będziesz mógł je przeznaczyć na coś innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć :)

 

Proponuje nowy Hosting Hybrydowy Progreso (rok temu rozpoczął się okres pilotażowy usługi, od pół roku działa już komercyjnie, choć oficjalnie w ofercie na stronie pojawi się dopiero za ok 2-3 m-ce). To połączenie wszystkich zalet kilku rodzajów hostingu -> super wydajny (gwarantowane, niewspółdzielone zasoby bez oversellingu, b. szybkie macierze na dyskach SSD oraz szybki RAMDISK np. na cache / sesje Magento), bezobsługowy (pełna administracja i dostosowanie serwera do wymagań aplikacji) i bezpieczny (w zależności od planu codzienna kopia zapasowa nawet do 31 dni wstecz).

 

Hostujemy na tego rodzaju hostingu o ile wiemy największe Magento w Polsce (ponad 2 mln UU / mc), więc mamy go w "małym paluszku" :)

 

Proponuje plan hybrid 4, parametry:

 

- pojemność: 100GB (SSD!)

- 3Ghz rdzenie CPU (dostępne / gwarantowane): 4 / 2

- RAM (dostępny / gwarantowany): 16GB / 8GB

- RAMDISK (przyda się do przyspieszenia Magento - var/cache): 1GB

- adresy IP: 2 (własne)

- codzienna kopia zapasowa: 21 dni wstecz

- cena: 160 pln netto / mc LUB 800 pln netto / pół roku LUB 1600 pln netto / rok

 

Konfiguracja startowa serwera to 15 lat naszego doświadczenia, możesz być pewny wysokiej wydajności.

Jednym klikiem uruchomisz też Memcached na sesje Magento.

 

Więcej informacji? Zapraszam do kontaktu:

 

http://progreso.pl/kontakt/

 

,a jak z transferem?

No i tak pojemny dysk jest mi zbędny - w zupełności wystarczy 30GB - ile w takiej opcji zeszlibyście z ceny (bo widzę, że wykręciliście cenę netto idealnie pod mój próg :)) - dodam, że współpraca będzie długa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest sklep. Tam sie szybciej skonczy miejsce / moc procka niż transfer w 95% miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

,a jak z transferem?

No i tak pojemny dysk jest mi zbędny - w zupełności wystarczy 30GB - ile w takiej opcji zeszlibyście z ceny (bo widzę, że wykręciliście cenę netto idealnie pod mój próg :)) - dodam, że współpraca będzie długa...

 

Transfer bez limitu. Pojemność rzeczywiście ma tutaj pewne znacznie na cenę pakietu (bo to niestety drogie SSD) ale jeszcze większy wpływ mają pozostałe komponenty - gwarantowane rdzenie / pamięć. Tak naprawdę hybrid 4 to taki VPS/dedyk "na sterydach" - dostajesz swój własny kawałek maszyny z pełną administracją z naszej strony (przy czym "preinstalowany" system to nie czysty stockowy system któremu trzebaby poświęcić kilka tygodni na doprowadzenie do jako-takiego stanu używalności, a system który dopieszczamy od 15 lat - z setkami autorskimi poprawek i zmian, które dają kopa i są przetestowane w ekstremalnie trudnych warunkach hostingu współdzielonego...) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników forum posiada sklep na Magento u firmy Progresso lub Hekko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×