Skocz do zawartości
qckq

Serwer dedykowany a ruch

Polecane posty

Cześć koledzy,

Chciałbym was poprosić o pomoc - może wy na coś wpadniecie/doradzicie...
Mam stronę zbudowaną na wordpressie, tak na prawdę nic oprócz slajderów (3) i newsów nic nie ma.
Przy odświeżaniu strony, procek świruje nieco wariuje, a przy trzymaniu F5 - strona że tak powiem pada i jest 100% używanego CPU. Macie jakiś pomysł jak to zooptymalizować?

Serwer WWW To apache2

serwer dedykowany

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+
4 GB DDR3 ram

post-8186-0-66171200-1391348811_thumb.png

Edytowano przez qckq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jakakolwiek konfiguracja plus optymalizacja pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez instalacji to wystarczy odpowiednio ograniczyć ilość childów/threadów w apache, w sumie to fajny feature wordpressa, przy slabo skonfigurowanym apache, da sie wyłożyć system ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:

- zmiana serwera na i7, 64 GB ram
- zmiana apache2 na nginx
- ograniczenie requestow

- konfiguracja/optymalizacja nginx/phpfpm/mysql

- skonfigurowany cache i gzip

- zeskalowane obrazki na www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę na bogato. Nawet pod bardzo ruchliwym WP da się postawić jakiegoś 4 rdzeniowca z 8GB RAMu i będzie to śmigało. 64GB RAMu to przerost czegokolwiek nad treścią, bo forma to za mało powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

128GB to naprawdę dużo, ale rozumiem ze to WP multisite. Np. system ERP, w którym często uruchomionych jest 1200_aktywnych_ sesji do DB (naprawdę potężne zapytania) daje radę na ~40GB RAM.

 

@qckq, @patrys: BTW, możecie podać adresy tych stron, chętnie zobacze co ma takie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie powinno dziwić 64/128GB RAM dla serwera bazodanowego/cache, no chyba, że ktoś nie korzysta z tego ramu, albo nie widział większych baz/ruchu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAM jest teraz bardzo tani, więc bez sensu dyskusja.

 

To, że do serwerów wkładają np. dyski 2TB z czego większość i tak nie korzysta to nikt nic nie mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po prostu ciekawy jaki WP potrzebuje 64 lub 128GB RAM. Tak, nie widziałem takiego, a chętnie bym zobaczył. Wydawało mi się, że forum jest po to żeby dyskutować i wymieniać doświadczenie.

 

To jak? cat /proc/meminfo pokażecie?

 

Czy ram jest taki tani? ~100 za 4GB. Niby dużo nie jest, sam w paru serwerach mam na wyrost, bo lepiej kupić na wyrost niż potem jechać do DC i dodawać (niepotrzebny downtime i niepotrzebny wydatek na wyjazd). Ale jeśli RAM miałby się tylko kurzyć to byłby to bezsensowny wydatek.

 

A co do dysków to ja mam doświadczenie takie, że akurat HDD jest zawsze za mało, szczególnie jak ma się bazy co puchną >100GB/mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×