Skocz do zawartości
rigles

Propozycje zmian w serwisie pogodowym Rigles.pl

Polecane posty

Witam,
Mam do was pytanie odnośnie strony Rigles.pl :)
Wiele osób zwraca mi uwagę na wygląd wyników wyszukiwania .. ale nikt nie raczy się napisać co można by poprawić.
Dlatego piszę na takim forum :D
Może macie jakieś propozycje? sugestie?
Nie tylko na temat wyszukiwarki.
Głównym cele miało być stworzenie szybkiego, prostego i dobrze wyglądającego serwisu.
Gdyby coś wam się z tym nie zgadzało to też prosiłbym o zgłoszenie.
Strona nie jest jeszcze w pełni ukończona.

Dojdzie jeszcze wyszukiwarka motywów i inny wygląd pogody szczegółowej :)
Z góry dzięki za każdą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potnij motywy na fragmenty bo się zbyt długo ładują. Druga rzecz to zmiana pogody i wszystko wyjeżdża po za ekran, nie lepiej użyć jakiegoś efektu rozmycia jako przejście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pociąć na fragmenty?
w sensie np. tło podzielić na kilka mniejszych elementów?
Co do tego wyjeżdżania poza ekran to właśnie o taki efekt nam chodziło.

Taka jakby kartka.. coś lekkiego.
Ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a7265869_o.png

 

Wygląda jak wersja robocza. Może daj jedno tło, lub to co jest pod tekstem wyrównaj względem innych, daj jakiś border i koniecznie zmień styl odnośników. Zamiast underline po prostu pogrubienie. Szkoda, że ppm nie działa to bym coś na szybko zaprojektował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę tak.

Na szczęście przed chwilą się tym zajęliśmy.
Będzie to wyglądać mniej więcej tak:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2w4ffwk&s=8
Oczywiście szkic robiony na szybko ale oddaje główne założenie.
Ale myślimy też nad jakimś efektem "wejścia" wyników.
Najlepiej coś, co pasowałoby do wsunięcia tego głównego box'a ale musiałoby być też szybkie.. bo to ma być w końcu dynamiczne wyszukiwanie :)
Ma ktoś jakiś pomysł na takowy efekt?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotacja z lewej strony i "położenie" w tym miejscu co jest teraz. Albo nie kombinować, teraz już fajnie wygląda, tylko poprawić na to co przedstawiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pociąć na fragmenty?

w sensie np. tło podzielić na kilka mniejszych elementów?

Dokładnie tak, albo zmniejsz wagę tych obrazków co za tło robią. Nie wszystkie się długo ładują ale te pierwsze od góry to na 100% są za ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc do tła dojdzie jeszcze kompresja i mniejszy rozmiar.
Słyszałem też o alternatywnych metodach ładowania.
Ta zwykła chyba linearna.. czy coś w tym stylu.
Ale podobno dostępna jest też druga która .. tak jakby ładuje cały obraz na raz.
Chyba wiecie o co mi chodzi.
Można by też było użyć tego i nie czekać aż się logo załaduje.
Tylko że nie mogę tego nijak znaleźć.
Nie wie ktoś przypadkiem jak takie coś się nazywało?

Edytowano przez rigles (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba artykuł specjalnie dla mnie bo przed chwilą pisany :D
Tylko, jako że dopiero przeniosłem się z desktop'owych aplikacji na przeglądarkę i jestem jeszcze trochę ciemny w tych sprawach, chciałem się jeszcze zapytać czy jeśli ten styl zawierający ustawienia tła itp. jest drukowany do osobnego znacznika style podczas generowania strony.
Więc czy jeśli to będzie się ładować z html'em to czy jeszcze bardziej go nie obciąży? Czy nie trzeba będzie tego dodawać do css'a?
Wybaczcie że trochę grymaszę ale zawsze mam nadzieję na jeszcze lepsze rozwiązanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego rozwiązania korzysta sam google chrome na swoich stronach głównych (nie wiem jak to teraz jest - nie korzystam).

Co do generowania to raczej jest to przetwarzane jako normalny kod - odkodowywane.

Tak jak ładowanie obrazka, masz dwie metody - przez html i przez CSS (w CSS ładniej wygląda).

 

Rób tak jak robisz z normalnymi obrazkami, tylko po prostu zamieniasz na nowy kod.

 

Tak można powiedzieć, że ze względu na twój temat tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kodowanie obrazków w base64 załatwi sprawę? Wiem, że rośnie plik CSS, ale od dużego pliku CSS nikt nie umarł

Czy Ty sugerujesz OP przepuszczanie obrazków o rozmiarze ~ 1 megabajta przez base64?

 

Po pierwsze, base 64 sprawdza się rewelacyjnie do mniejszych grafik, nie takich wielkich.

 

Po drugie, odpada wsparcie dla IE8, po ono nie chwyci nic większego niż 32 KB (już po przejechaniu base64). W ogóle ze wsparciem różowo nie ma, np. mobilne Safari na iOS też ma jakiś limit, ale nie mam źródła pod ręką.

 

Generalnie, w tym przypadku, pomysł naprawdę słaby.

 

OP - zapisz te grafiki jako JPG, a nie PNG... Wymyślają base64, a nie sprawdzą jakie to w ogóle grafiki :D

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popraw błąd ortograficzny - winno być odczuwalna, a nie odczówalna :)

 

Pozatym brakuje miast poza Polską...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1.Cieżka

2.Błedy ortograficzne jak gimbazjalisty

3.Zła temperatura

4. Błędy wyswietlania (nachodzi tekst) post-27707-0-89506300-1391356998.jpg

Wiecej nie trzeba by być w top 10 najgorszych stron :)

Po pierwsze strona nie wymyśla temperatury, używamy api pogodowego.

Po drugie podaj te błędy ortograficzne oprócz temp. odczuwalnej (na szybko pisane)

Po trzecie strona jest pod chrome i jeśli masz jakiś mały ekran to nie moja wina że ci się źle wyświetla.

Piszcie dalej ( jestem współwłaścicielem strony dlatego tak się żądze xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa licencji zdjęć?

 

Dosyć osobliwą pogodę przedstawia - zupełnie coś innego, że jest za oknem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć osobliwą pogodę przedstawia - zupełnie coś innego, że jest za oknem ;)

Z tym to nic nie wymyśli wszystkie te systemy są beznadziejne, niby mają przedstawiać realną pogodę a dość często bazy są aktualizowane bardzo rzadko. Niektóre potrafią bazować tylko na prognozach przez co na ekranie jest słoneczko a za oknem leje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym to nic nie wymyśli wszystkie te systemy są beznadziejne, niby mają przedstawiać realną pogodę a dość często bazy są aktualizowane bardzo rzadko. Niektóre potrafią bazować tylko na prognozach przez co na ekranie jest słoneczko a za oknem leje :)

Akurat na starym smartfonie z Androidem miałem jakiś widżet z jakiejś aplikacji - działało całkiem, całkiem. Aż dziwne było.

 

Tutaj mi pokazuje, że wiatr 0m/s, a wystawię głowę za okno, to chce urwać ;) Ale to raczej jako ciekawostka, przecież wiadomo, że na takie rzeczy wpływu się nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie system aktualizuje pogodę co 18h co sprawia że czasem wyświetla tą "Dosyć osobliwą pogodę"

Zdjęcia są na darmowej licencji z możliwością modyfikacji i udostępniania.

Edytowano przez luxus98 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencja zdjęć? zdjęcia z odpowiednią licencją z tej strony: openphoto.net,

Odświeżanie .. nawet co 15 min.. ale to tak jak z polskim internetem.. do 2Mb/s a ledwo 512Kb wyciąg, niema też stacji w każdej tej miejscowości. Dane pochodzą z najbliższej bazy. Mamy zamiar przetwarzać dodatkowo te dane i wyliczać dokładną pogodę na podstawie kilku najbliższych miejscowości, wysokości itp. Mamy nadzieję też podłączyć kilka innych API pogodowych i wyświetlać jeszcze dokładniejszą pogodę.

 

Skompresowałem tła.

Błędy ortograficzne - wytykajcie, poprawię.

Co do treści.. Za cholerę nie wymyśle jak generować artykuł o pogodzie w danej miejscowości.. albo nawet jak miałby on wyglądać. Trzeba będzie się chyba jeszcze innymi treściami podratować :D

Błędy wyświetlania? - ... Tego się nie spodziewałem. W czym ty to otworzyłeś? :D

Za chwilową nieaktywność przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×