Skocz do zawartości
cascader

Serwer VPS pod grę przeglądarkową

Polecane posty

Witam! Przepraszam za na pewno głupie pytanie, ale jestem początkujący w takich rzeczach, nigdy nie miałem żadnego hostingu ani serwera VPS. Szukam serwera VPS na której będę mógł zainstalować silnik do mojej gry (php 5.2) z bazą danych Mysql. Czy wrzucanie plików na taki serwer wygląda tak samo jak w przypadku darmowych hostingów typu cba.pl czy ugu.p (Filezilla)? Czy jest coś co powinienem wiedzieć przed wykupieniem takiego serwera, czy mogę wykupić dany serwer i uczyć się już w praktyce?

Do teraz najlepszą ofertę jaką znalazłem to serwer vps 2 CPU, 3 Ghz na rdzeń, 1 gb ram ddr3, 1gb Vswap, 48gb ssd pojemności, 1TB transferu miesięcznego za 39zł. Czy taki serwer wystarczy na moje potrzeby? Jeszcze raz przepraszam za pytania laika, no ale cóż, po prostu przed wydaniem pieniędzy chciałbym wiedzieć podstawowe rzeczy czy takie coś ma prawo bytu.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Cascader

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeżeli znasz chociaż trochę Linuxa to powinieneś sobie poradzić (zakładam. że na tym VPS, o którym mówisz jest Linux - 39zł zasugerowało mi Linuxa). Co do tego czy dany serwer wystarczy do hostingu twojej gry to trudno powiedzieć nie mając prawie żadnych informacji (zależy to też od ilości użytkowników twojej gry). Jeśli chcesz to napisz do mnie, utworzę Ci konto na swoim serwerze gdzie będziesz mógł sprawdzić jak to wygląda przed zakupem VPS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć pełną stabilność to polecam znaleźć jakąś firmę z dobrymi vps'ami OpenVZ lub vps z wirtualizacją KVM w MintsHost : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak postawisz sobie jakiś serwer FTP (lub nawet przez sftp możesz wrzucać pliki) to wygląda tak samo jak na normalnych hostingach, tylko pamiętaj że wcześniej musisz zainstalować apache, mysql itd. Odnośnie serwera to jeśli gra dopiero startuje/jest w początkowej fazie rozwoju to wystarczy na pewno.

 

PS Po parametrach można uznać że to vps z slaskdatacenter - na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad innym serwerem, tamte padają jak muchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że 50osób online to jest max, systemy operacyjne do wyboru jakie mam to Debian 7 x86, Debian 7 x86_64, Debian 6 x86, Debian 6 x86_64, Centos 5 x86, CentOS 5 x86_64, CentOS 6 x86, CentOS 6 x86_64, Systemy Ubuntu 12.04, Fedora 17, Suse 12.1. Co do samego linuxa,miałem go ok. 2 lata temu przez bardzo krótki czas, ale myślę, że z informacjami jakie są w googlach byłbym sobie w stanie jakoś dać radę, Co do samej gry, jest to gra oparta o silniku 2Moons 1.7 (OpenSource) ze sporym własnym nakładem na pliki, przepraszam, ale nie znam konkretnych nazw i ciężko mi mówić o czym się jeszcze do końca nie znam (obecnie staram się przykuwać większą wagę do wpływu na pliki i ich edytowanie (jestem samoukiem.). Myślę jednak, że co do samego faktu zainstalowania silnika, to powinno być ok, bo znalazłem gdzieś w archiwach forum post pod tematem firmy UltimaHost.pl, gdzie osoba używała dwa lata temu serwera vps OVZ.2048MB i wszystko ładnie śmigało (grało tam ok 70-80osób online).

 

Edit: Dziękuję za kolejne odpowiedzi. Dokładnie, vps z slaskdatacenter, chciałem go wykupić, bo wydawało mi się, że mają dobre parametry. W takim razie zrezygnuje z ich oferty, a czy możecie mi polecić jakieś inne dobre serwery do 50zł miesięcznie na początek? (jestem w fazie testów gry, szukam buggów i je usuwam itd.)

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT 2: Przepraszam za kolejną modyfikację. Co do bazy Mysql, apache, to jak to wygląda? Sam tworzę sobie bazę przez jakiś program,czy dostaje gotowe dane do łączenia się z bazą? Wiem, że bardzo podstawowe pytania, ale to na prawdę moje pierwsze kontakty z wykupowaniem hostingu/serwera. (Sam bawiłem się jedynie tak jak pisałem na darmowych hostingach i localu)

Edytowano przez cascader (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zachęcam Cię do zapoznania z naszą ofertą. Za 39zł brutto miesiecznie (234zł brutto rocznie - 50%!) otrzymasz od nas:

3x2Ghz procesor

3GB ramu

10 GB dysk SSD

Nielimitowany transfer danych!

 

Link do oferty: http://webh.pl/?cmd=svps

 

W przypadku gdy decydujesz się na usługę serwera bez administracji musisz sam zainstalować i skonfigurować serwer www, mysql czy serwer pocztowy. W sieci jest dostępnych wiele poradników które mówią jak krok po kroku zainstalować i skonfigurować (podstawowo) opisywane przeze mnie usługi. My ze swojej strony również tworzymy taką bazę poradników dla naszych klientów. Jeżeli jesteś chociaż trochę zorientowany w systemie linux i jesteś wstanie poświęcić trochę czasu to będziesz wstanie uruchomić taki serwer z podstawową konfiguracją, Jeżeli jednak wiesz, że będzie stanowiło to dla Ciebie problem to koniecznie pomyśl o serwerze z administracją bądź nad hostingiem dedykowanym. W przypadku gdybyś chciał usługę z administratorem to odezwij się do mnie, a przygotuje dla Ciebie dobrą ofertę.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×