Skocz do zawartości
HaPe

BGP na Windows Server

Polecane posty

Witam, czy wdrażał ktoś może w labie lub na produkcji BGP na Window Server?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak półżartem:

Zawsze możesz na tym Windows Server postawić jakiegoś VirtualBoxa, zainstalować Linuxa lub *BSD i na nim zrobić sensowne BGP ;-)

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie stabilniej w VB niż jako usługa w Windowsie :D
A tak poza tym gdy wpisze się w google "bgp windows server" to jedynym mniej więcej trafnym wynikiem jest... to forum - 5 pozycja. Chyba jesteś jedyną osobą na całym świecie która na to wpadła.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WS ma wsparcie dla BGP, na pewno z poziomu powershell można to skonfigurować począwszy od wersji 2012 R2. Dlatego zapytałem, może ktoś już czynił w tym jakieś kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba będzie do laba zapiąć i coś na systemie MS, aby potestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie widzę sensu takiego rozwiązania. Przypadkiem za cenę licencji windy nie kupi się już jakiegoś małego routerka sprzętowego? Nawet jakbym miał się zastanawiać pomiędzy MS a unix jako system na budowanym routerze, to wtedy nawet przy unixie mam "troszkę" kasy więcej, aby zbudować mocniejszy sprzęt, a wątpię, żeby unixowa implementacja miała mniejszą wydajność niż ta od MS (a obstawiam, że ma nawet większą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up no raczej tak.

 

Windows Server Essentials to jakieś 400€, czyli 1600zł. W tej kwocie da się już kupić Mikrotika CCR1016-12G - wydajność do 12Gb/s i do ~18kk pps.

 

Windows Server Standard to 800€, czyli 3200zł. W tej cenie jest Mikrotik CCR1036-8G-2S z wydajnością do 42kk pps.

 

Sprzęt do obejrzenia np. tutaj: http://www.interprojekt.pl/koszykMagazynShow.aspx?f=MIKROTIK_CCR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczytaj sobie tablice routingu na MT w sytuacji jak nie wspiera on multicore dla bgp.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest to delikatny problem, nie miałem takiej przyjemności, jednak wiem że te urządzenia działają i z tego co czytałem i słyszałem to "po prostu" 1 rdzeń jest cały czas zajęty uczeniem się BGP, a reszta normalnie obrabia ruch.

 

Nawet gdyby nie na takich urządzeniach to można zamiast kupować Windows Server - kupić ROS. Z tego co wiem to na x_86 (korzystałem tylko z platform MT pod ROS) korzysta już z całego procesora i ładuje tablice w kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


@up no raczej tak.

Windows Server Essentials to jakieś 400€, czyli 1600zł. W tej kwocie da się już kupić Mikrotika CCR1016-12G - wydajność do 12Gb/s i do ~18kk pps.

Windows Server Standard to 800€, czyli 3200zł. W tej cenie jest Mikrotik CCR1036-8G-2S z wydajnością do 42kk pps.

Sprzęt do obejrzenia np. tutaj: http://www.interproj...?f=MIKROTIK_CCR



A jak to wygląda przy rozwiązaniach softwarowych?
Za 2 tyś złoży się już pewnie coś na i5 3rd gen + dobre 8 albo 16 gb ram. Ile to wytrzyma w porównaniu do takiego sprzętowego routerka?

Jakie wg was są zalety i wady stosowania dedykowanego do tego sprzętu i zestawiana serwera pod to?

Temat ciągnę tak po prostu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MT CCR ludziom działa i są zadowoleni. Ja na BGP mam serwerki z linuxem.

 

Krzysiu, spokojnie kilka Gb/s da rade taki sprzęcik z linuxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wez DOBRE karty sieciowe. te na płycie do i5 można od razu wywalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat troche stary

 

odgrzeje sprawe

dokad zabrnales autrorze watku ?

nie z przekory a czystej ciekawosci pytam

 

nie da sie ukryc ze czasami licencji na windowsy jest na tony a pomysl wstawienia czegos z poza "mainstreamu"...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z ciekawości. W sieci jest mało informacji na temat Windowsa i BGP, więc temat nie został przebadany na poziomie laboratorium sieciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×