Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Albi

VPS dla systemu ERP

Polecane posty

Witam,

Szukam VPSa pod system ERP (enova), istotne dla mnie jest:

  • SLA = / >99,9% (może być niższe, gdy planowane po uzgodnieniu czasu niedostępności)
  • GIODO
  • SSD (atut, nie warunek)
  • DC -> PL
  • wypowiedzenie max. 1mc (oby nie było potrzebne)

Najistotniejsza stabilność (dostępność / czas reakcji / gwarantowane parametry).

Transfer (prognozowany) to w najbliższych miesiacach do 20GB, po roku najprawdopodobniej ok. 100-150GB

HDD - 20GB powinno wystarczyć,

 

Wymagania: http://www.enova.pl/produkt/dlaczego-enova/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim budżetem dysponujesz? Administracja także Cie interesuje?

 

Obecnie będą to zaledwie dwa moduły (z czasem dojda kolejne) i komunikacja jednokierunkowa. Wymagania podane przez enovę będą wiec znacznie większe, aniżeli faktyczne wykorzystywane zasoby. Administrator prawdopodobnie zanudził by sie przy tym na dobre ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

GIODO to już przerabiane było, że sam się musisz zatroszczyć.

 

To jest na .NET, nie?

Środowisko sam stawiasz, możesz wziąć lickę windozy od hostera jakby co.

Managed, czy masz admina?

 

Budżet, budżet... bo nie wiadomo jak wysoką półkę polecać : )

ale jak ERP, to pewnie musi być na porządnie, heh.

 

Albi nie chodziło o administrację samą enovą, tylko administrację środowiskiem...

pytanie na ile może Ci coś paść, ale jak mowa o GIODO, to lepiej nie liczyć na nudzącego się admina...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GIODO to już przerabiane było, że sam się musisz zatroszczyć.

 

To jest na .NET, nie?

Środowisko sam stawiasz, możesz wziąć lickę windozy od hostera jakby co.

Managed, czy masz admina?

 

Budżet, budżet... bo nie wiadomo jak wysoką półkę polecać : )

ale jak ERP, to pewnie musi być na porządnie, heh.

 

Albi nie chodziło o administrację samą enovą, tylko administrację środowiskiem...

pytanie na ile może Ci coś paść, ale jak mowa o GIODO, to lepiej nie liczyć na nudzącego się admina...

 

Podaj link do "przerabianego GIODO" - chętnie przeczytam. Zgadzam sie z tym, że to ja musze sie zatroszczyć - wg. mojej wiedzy wystarcza zaświadczenie firmy hostującej, że działa zgodnie z GIODO.

Przez "GIODO" rozumiem własnie takie zaświadczenie - kartka A4+ z podpisem i pieczątką na dole strony ...to wymaga <1min. oraz odrobiny chęci.

 

Sponsi - zrozumiałem poprawnie "Administracje" i ani przez chwile nie przyszło mi na myśl, że Łukasz chce mi wystawiać faktury ;)

Faktem jest, że serwery są dla mnie nowym tematem, wiec wiele rzeczy, które dla Ciebie są oczywiste ...dla mnie już niekoniecznie takie są.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

GIODO teraz nie znajdę, ale nie powinieneś mieć problemu, niedawno ktoś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do "przerabianego GIODO" - chętnie przeczytam. Zgadzam sie z tym, że to ja musze sie zatroszczyć - wg. mojej wiedzy wystarcza zaświadczenie firmy hostującej, że działa zgodnie z GIODO.

Przez "GIODO" rozumiem własnie takie zaświadczenie - kartka A4+ z podpisem i pieczątką na dole strony ...to wymaga <1min. oraz odrobiny chęci.

Zupełnie inaczej to wygląda, zupełnie. Link do przerabianego GIODO: http://www.webhostingtalk.pl/topic/46422-hosting-www-i-rejestracja-w-giodo/.

 

W kwestii VPS, ze swojej strony także polecę UltimaHost.pl. Naprawdę świetna jakość za niewielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej to wygląda, zupełnie. Link do przerabianego GIODO: http://www.webhostingtalk.pl/topic/46422-hosting-www-i-rejestracja-w-giodo/.

 

Tak, widziałem - odszukalem ten watek nieco wczesniej - najwidoczniej sie myliłem, (nie mogłem edytować poprzedniej wypowiedzi, by sie przyznac do błędu)

 

Pojawił się po drodze temat "administracja serwera"

Czy ja faktycznie jej potrzebuje, czy wystarczy tylko konfiguracja ?

 

VPS, parametry serwera raczej będą nieco wyższe, aniżeli faktyczne zapotrzebowanie.

Na serwerze znajdzie sie tylko prosty skrypt pobierajacy niewielkie bazy danych (5-20MB), przekonwertowane beda trafiać do Enovy (2 moduły, kolejne będą dochodzić bardzo wolno z czasem). Poza dalszym udostepnieniem plików z danymi nie będze praktycznie żadnego obciązenia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się po drodze temat "administracja serwera"

Czy ja faktycznie jej potrzebuje, czy wystarczy tylko konfiguracja ?

To zależy. Od wielu czynników.

 

Jeśli tam ma być uruchomione coś ważnego, to jednak przydałoby się, aby ktoś jednak monitorował. Aczkolwiek, jeśli konfiguracja została wykonana dobrze, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że coś padnie. Jednak zawsze istnieje. Dlatego tutaj musisz sobie na te pytanie odpowiedzieć sam.

 

Jeden ze swoich serwerów produkcyjnych konfigurowałem sam, potem admin zrobił audyt, doradził, zasugerował zmiany, serwer od ponad roku śmiga do dziś. Z trzeciej strony, poświęciłem na to bite 4 dni - żeby dowiedzieć się, jak co działa, a nie bezmyślnie korzystać z tutoriali z sieci. Powiem Ci, że nauka naprawdę nie poszła w las, tylko musisz mieć kogoś konkretnego, kto Ci to sprawdzi. To nie jest takie proste jak się wydaje.

 

Na serwerze w UH trzymam praktycznie wszystko, co nie wymaga osobnego serwera - jakieś proste strony, stronę firmową, serwer pocztowy - dla wygody jednak wszystko sterowane cPanelem (moim zdaniem warty tych kilkunastu $ miesięcznie - ale podkreślam, ja administratorem nie jestem w żadnym wypadku, podejrzewam, że większość adminów jednak paneli nie lubi ;)).

 

Reasumując, jeśli to ważne usługi, mające wpływ na działanie Twojego biznesu, ja uderzyłbym do admina - jednorazowa konfiguracja + konserwacja + monitorowanie. Z każdym się dogadasz biorąc pod uwagę budżet oraz potrzeby. Jeśli chodzi o rekomendacje, to będzie to samo co zawsze:

- sys-com.pl

- angrybytes.pl

- mozone.pl

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie:
Wątek załozyłem, aby zorientować sie w temacie serwerów - co, gdzie, jak, za ile.

Pytania o budżet - nie zrozumiałem na poczatku i gdyby nie Sponsi, to dalej by tak było.
Podałem przeznaczenie, wymagania skryptu + orientacyjne zapotrzebowanie (HDD/transfer) + <strong>"Najistotniejsza stabilność".</strong>. ...czyli nie szukam vps'a za 30zł.

Pominałem odpowiedź na pytanie o budżet, bo:

  • sam nie potrafiłem go określić
  • możliwie tanio, ale nie kosztem stabilności

Z mojego riserczu wynika, że VPS (z konfiguracją + konserwacją lub administracją) to przedział 100-190zł, kusi 100, rozsądek podpowiada celować bliżej środka 140-150.



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×