Skocz do zawartości
mrowka

Jaka maksymalna prędkość neozdrady?

Polecane posty

Witam!

Obecnie mam do 10Mb/s, niedługo koniec umowy więc trzeba by pomyśleć co wybrać. Może inna firma czyli Netia, z radiówką nie da rady bo wokół same lasy?

 

Parametry z LiveShitu 2.0:

Stan połączenia DSL
włączone


Tryb synchronizacji DSL
Auto


Ostatnia synchronizacja DSL
17 stycznia 2014, 21 h 27 m


Czas połączenia DSL
03 d 16 g 33 m 57 s


Prędkość synchronizacji DSL w górę
544 Kb/s


Prędkość synchronizacji DSL w dół
10456 Kb/s


Margines szumu w dół
6.0 dB


Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
0


Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
0

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większej prędkości ci nie dadzą (chyba że jacyś "marketingowi idioci" przez telefon - nie daj się wtedy) - może na VDSL jakby ci "40mb" odpalili to byś miał trochę więcej niż teraz...
Netia da ci pewnie to samo ( z pewnymi wyjątkami, czasem może mają szafkę bliżej, ale jak jesteś na łączach tp to cie nie przeniosą raczej - czyli będziesz miał to samo z gorszym kontaktem itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czym to wnioskujesz? Chodzi o te 6 dB? Co do synchronizacji to przed aktualizacją FW Liveboxa był taki punkt: Maksymalna synchronizacja w dół: i tu około 16000 Kb/s. Więc przy umowie do 20Mb/s mogło by to działać? Może z jakimś innym routerem zamiast LiveBoxa?

 

Netia na liniach TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maksymalna synchronizacja w dół: i tu około 16000 Kb/s.

Nie paczaj na to ;) jakby to mówiło prawdę to byś nie miał już zaniżonej synchronizacji

Wnioskuje po tym, że masz nawet niecałe synchro dla 10mb/s które wynosi u ciebie 10456 a powinieneś mieć coś około 12tyś. - nawet ponad

Do tego nie masz nawet połowy uploadu - powinieneś mieć około 1100kb/s (max czyli coś około 1300 jest prawie nieosiągalne), tymczasem ty masz ledwo 570kb/s - czyli twoje łącze nie ma nawet 0,5mb/s uploadu

Posprawdzaj może kable, filtry czy nie są źle wpięte itd... bo ten upload jest niemożliwie niski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że synchro LB było wieczorem a rano net o wiele lepiej działa więc może by złapał więcej?

Przed domem mam takie coś (mała, czarna, h=1m, puszka TP)

http://obrazki.elektroda.pl/3440598300_1363445496.jpg

i jakieś 10 metrów od tego do domu. Potem w domu mam ze 3 puszki do których mogę wpiąć kabel na jednej i tej samej linii. Na piętrze jest ostatnia puszka do której mam podłączonego Liveboxa i tak jeszcze 20 metrowym kablem bo jest tak umiejscowiona że inaczej się nie da. Ma to jakiś wpływ?

Edytowano przez mrowka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużego mieć nie powinno, jak z filtrami? nie masz telefonu normalnie na linii?

Możesz sprawdzić w innych gniazdkach czy jest różnica w synchronizacji, jeśli tak to pewnie coś gdzieś masz w domu zepsute. Jak nie to nic nie poradzisz.

 

Może dlatego że synchro LB było wieczorem a rano net o wiele lepiej działa więc może by złapał więcej?

Może przeciąża się centralka wieczorami - możliwe że nic z tym nie zrobisz - albo alternatywny ISP albo musisz się pogodzić z tym co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margines szumu w dół

6.0 dB

Oznacza to iż masz synchronizacje DOWN na limicie i niżej ci już nie zejdzie. Bo będzie zrywać.

Podaj jeszcze tłumienie gdzieś powinno być napisane w db. Powiem ci dokładnie co będzie działać a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu - filtrów nie mam, stacjonarny jest wpięty do LiveBoxa - VoIP. Sprawdzę na innych gniazdkach ale dziś nie dam rady.

@SanKen - nie ma nic poza:

 

40889620600985264468.png

 

Kiedyś było to podane ale po aktualizacji FW już nie ma. Da się to inaczej sprawdzić? Jak nie to ostatecznie pożyczę od kogoś inny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli netia będzie chciała ci po miedziaku puścić to będziesz miał to samo tylko że inne logo na fakturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pożycz i niech się tylko synchronizuje nie musisz zmieniać hasła. Ale widzę ze kiepsko to wygląda sam fakt iż masz stabilny ten net przy 6dB to i tak duży plus dla LiveBOXa. Ale przydało by się info o tłumieniu linii - można wliczyć odległość od centrali i rozważyć kwestie LLU (netia) lub VDSL

 

Dla porównania LLU do 20MB stabilne 16MB odległość od centrali to 1.8KM

ADSL Link Downstream Upstream

Connection Speed 18299 kbps 1233 kbps

Line Attenuation 24.0 db 11.9 db

Noise Margin 4.8 db 7.2 db

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wpierw czy ktoś nie bawił się w domorosłego technika i nie namieszał w kablach w domu. Zmiana operatora nic Ci nie da jak masz kable od TP bo tak jak pisał Kamikadze zmieni się tylko logo na rachunku. Oczywiście na infolinii mogą Ci powiedzieć że wyciągniesz z 20 mbps a potem będą kręcić. Tłumienie linii jest ważne ale czasami oszukuje np. ja mam tłumienie down na poziomie 14 dB bo jestem kilometr od puchy i powinienem maks wyciągnąć 37mbps a wyciągam 47mbps.

 

Tutaj link do szybkiego podglądu jak to wygląda: http://en.wikipedia.org/wiki/G.DMT#DMT_history_and_line_rates

 

Kalkulator do ADSL i VDSL: http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do centrali mam między 1,8km a 2,2km max. W weekend dopiero będę miał możliwość wszystko posprawdzać to dam znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Line Attenuation 45.5 dB 28.7 dB Noise Margin 14.6 dB 13.4 dB

 

Tak to wygląda u mnie od Sky. Pewnie mają możliwość przepięcia do innej centralki bo telefonowali do mnie czy nie chce 76 Mb/s.

 

 

Oferowali 76mbps czy do 76mbps? Obecnie jesteś ponad 3km od puchy i na vdsl za wiele nie wyciagniesz przy takiej odległości. Z tego co wiem BT nie jest skore do przepinania klientów w inne puszki, chyba że coś się poważniejszego zepsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito, ja mam okolo 23db tlumienia i lapie mi niepelna 40mb (synchro okolo40000 a powinno byc ze 42000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość często jest tak że ludzie maja puche pod domem a są podłączeni jakiś kilometr dalej do innej puchy, taka chora infrastuktura. Zadzwoń dopytaj, jak się okaże że faktycznie masz możliwość to nie czekaj i migruj. Dodatkowo będziesz musiał poczekać z tydzień albo dwa na technika z BT który przyjdzie Ci wymienić gniazdko i synchronizować linie. Ale jak już zmigrujesz na świetliki to Ci się gęba będzie śmiała jak zaczniesz testować łącze.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×