Skocz do zawartości
Gość ASKar

Technicy Orange

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, ostatnio postanowiłem przenieść się z Netii ADSL do Orange na internet DSL - zależało mi tutaj na priorytecie co uwzględniłem w rozmowie z konsultantem u którego składałem zamówienie. Po 5 dniach miałem dość na oczekiwanie na kontakt, więc sam do nich przez jakiś czas dzwoniłem i każdy konsultant mówił mi co innego, więc miałem szczerze dość i wybrałem się do salonu w Szczecinie, gdzie dopiero przedstawiono mi wszystkie informacje dotyczące usługi; po wizycie skontaktowali się ze mną technicy i od razu proponowałem im przyjazd na drugi dzień - lecz nastąpiło wielkie zdziwienie - my mamy procedury i czas oczekiwana na podłączenie internetu może się wahać od 10 stycznia do 13 lutego, ale my lubimy pracować w sobotę, wiec się z panem skontaktujemy. Minęła środa, czwartek, piątek, sobota no i jest niedziela - kontaktu żadnego, lecz co jest w tym najzabawniejsze ,, Jeżeli zamówiłby Pan internet ADSL to podłączylibyśmy go w ciągu dwóch dni " - Teraz pytanie do was jak to jest? Zamawiam internet DSL to mnie olewają i zabawiają się w swoje procedury, a zwykłego ADSL`a podpięli by mi raz, dwa.. Czy jest możliwość jakiegoś przyspieszenia tej instalacji ? Internet jest w tej chwili dla mnie priorytetem do mojej pracy, a sami pewnie wiecie że na mobilnym nie wiele zrobię. Wydawało mi się że jeśli zamówię DSL`a to instalacja odbędzie się w ciągu kilku dni, a tu klapa. Ani umowy, ani urządzenia tylko informacja : my mamy czas do 13 lutego. 0.o

 

Można coś z tym jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Rozejrzyj się za lokalnym operatorem, który da Ci takie samo łącze tylko taniej i lepiej. Co do jakości obsługi w Orange to oni już jadą po równi pochyłej. Z roku na rok coraz gorzej. DSL podpinają dłużej bo robią wywiad techniczny i się bardziej przykładają i maja na to inne procedury ;). Nerwostradę od ręki podpinają bo tam nie ma żadnych wymagań co do jakości (prędkości).

 

Na infolinii usłyszysz to co chcesz. Proponuję zagłębić się w regulaminy. Poczytać opinie na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Nie mam właśnie możliwości zmiany operatora, pozostaje mi albo netia, albo Orange - od netii uciekłem ze względu że łącza należały do TPSA i niestety je ograniczali na niekorzyść Netii. A mobilny internet jest jakąś porażką; po za tym zależało mi na stałym adresie IP, szybkiej reakcji przy awariach ( Chyba już się przeliczyłem ) oraz liczyłem na priorytet, wiadomo jak się na ADSL`u zapycha DSLAM - to można sobie o wszystkim pomarzyć.

 

PS, Się uśmieje jak po tym czasie powiedzą mi - nie ma możliwości technicznych - To ich chyba .....

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na trzepak.pl tam masz dział szukam lokalnego operatora. Daj ogłoszenie może się ktoś odezwie. Ja mam DSL od 2006 roku i z tego co widzę to jakość w TP/Orange skończyła się na modemach Siemens i po przejęciu TP przez Orange. W mojej okolicy neostrada lepiej chodzi niż DSL'e. No cóż chcieliście Unii Europejskiej to macie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Wątpię że ktoś 15 km od miasta pociągnie mi światłowód :D - Dlatego też jestem z ręką w nocniku, bo gdybym mieszkał nieco bliżej podpiąłbym się pod Vectrę czy tez UPC i miałbym z głowy. Zostałbym na jakimś internecie Radiowym, Mobilnym - Ale warunek to stałe IP i stałe łącze minimum D 5/ U 1 mb/s no i brak limitów - Tutaj się zaczynają schody i co prawda nie ruchome ;).

 

 

Ach chyba pozostaje mi czekać aż znajdą czas łaskawcy. - Myślałem że ze mną w balona lecą z tym czasem, bo oni kabel muszą zamówić taki ażeby nie było większych strat itd...

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że ktoś 15 km od miasta pociągnie mi światłowód :D

Odpowiednio zapłacisz, to sie wszystko da zrobić. Mogę Ci nawet z Tucholi podjechać kablem.

Przecież tepsa Ci nie położy światłowodu.

 

Napewno nie ma żadnego lokalnego operatora z radiówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz skąd jesteś to może się ktoś znajdzie. Miłosz chętny jest pociągnąć światłowód. Jak będzie blisko do mnie to mogę podpiąć radiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Jeśli chodzi o TPSA to kilometr ode mnie mają szafę ONU i myślę że DSLa mi pod nią podczepią :). Bo jeśli nie tam, to 3 km ode mnie jest jakaś centrala. Znalazłem jakiegoś operatora na radio - może coś się uda, jeśli nie to pozostaje mi TPSA.

 

Jestem z miejscowości Uniemyśl / Gmina Police. - Okolice Szczecina.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASKar: Na tą chwilę zasięg mamy do Niekłończycy ale mamy zamiar do Uniemyśla pociągnąć zasięg. Zostaw na pw nr telefonu to termin podłączenia możemy ustalić ale na pewno nie do połowy lutego tylko radiowo.

Edytowano przez datacent.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że ktoś 15 km od miasta pociągnie mi światłowód :D

 

z tp dostaniesz ADSL'a na przeciążonych centralkach, dobrze zestawione radio będzie chodzić tak samo dobrze albo i lepiej (dużo niższy ping)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

z tp dostaniesz ADSL'a na przeciążonych centralkach, dobrze zestawione radio będzie chodzić tak samo dobrze albo i lepiej (dużo niższy ping)

 

I obsługa sprytniejsza bo nie ma tylu procedur i papierkologii co wo dużych molochach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z lokalnymi operatorami wifi też nie jest różowo. U mojego ISP co kilka dni mają "awarię radiolini" - jak to nazywają, oczywiście prawem Murphy'ego najczęściej w weekendy, kiedy nie pracują. Ostatnia sobota i niedziela - internet działał gorzej niż SDI, packet loss 70%. Dziś nie można się było do nich dodzwonić, skrzynka na numerze stacjonarnym przepełniona. Niestety sensownej alternatywy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie lokalny ISP daje na radio gwarancję 50% łącza. Czyli na 10mbit minimum 5mbit. Przy neostradzie mam od 1 do 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

No właśnie, ja też nieco obawiam się internetu radiowego, bo każde warunki atmosferyczne mają prawo do pogorszenia stabilności. Nic poczekam do końca tygodnia na Orange, jeśli nie to poważniej ugadam się z datacent.pl i nawiąże współpracę ;). Zależy mi bardzo na stabilności, bo pulpit zdalny jest dla mnie najważniejszy :).

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Głównym problemem jest zalesienie okolicy. Atmosfera ma mniejszy wpływ chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach można na radiu uzyskać stabilny transfer przy niskim pingu. Warunki atmosferyczne nie mają znaczenia jeśli link jest dobrze zestawiony. Jeśli firma jest konkretna to nie ma się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Wydaje mi się że datacent.pl nie jest zły :) zapłacę więcej, byle ten internet był wart swej ceny. 120 zł miesięcznie to dla mnie pestka.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem deszcz i snieg nie wplywa na tlumienie sygnalu w 2,4ghz i w 5ghz chyba tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za to na 5ghz anteny muszą się widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Aj strach się bać tej radiówki, wiadomo kable to kable... Sam już nie wiem, a pilnie przydałby się już internet; podzieliłbym 4 komputery w sieci i mógłbym pracować, a tu na obecną chwilę nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamawiam internet DSL to mnie olewają i zabawiają się w swoje procedury, a zwykłego ADSL`a podpięli by mi raz, dwa.

Różnica wbrew pozorom jest na plus. W przypadku neostrady dostaniesz w pudełku modem, (kiedyś tam) skrosują ci na centrali port... No i radź sobie sam. Przy InternetDSL muszą ci to uruchomić (czyt. internet po ich wyjściu będzie stuprocentowo działał) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Jeśli ktoś robi sieć z głową, to będzie bardzo ładnie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×