Skocz do zawartości
gzmx955

Panel Klienta - piszemy razem ;)

Polecane posty

Okey w sumie 1 taki poważniejszy temat na forum więc powiem Wam coś o sobie

 

 

Witam wszystkich serdecznie, jestem Michał, mam 19 lat, mieszkam w małym miasteczku w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Zajmuję na co dzień programowaniem PHP oraz JAVA, jako freelancer to wykonuje i bardzo z tego się cieszę. Od zawszę mnie interesowały literki i cyferki.

 

Tak więc cały czas się szkolę z php i w tym temacie myślę jestem dość daleko, widziałem to po opiniach programistów gdzie miałem praktyki.

 

Dobra do sedna:

Mam zamiar w PHP napisać cały panel klienta z fakturami bilingiem.

Tak więc czekam na wasze propozycje :)

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób wsparcie dla Onapp to będziesz wielki. Będzie konkurencja dla HB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś cienki w PHP i chcesz napisać panel? Powodzenia :) Sorry, źle zrozumiałem pierwszy post OP w kwestii umiejętności w języku.

 

Swoją drogą, propozycję czego? Nie wiesz co na kolację zjeść czy co?

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Pedro84 moim zdaniem bardzo dobrze jest mieć jakiś cel i się rozwijać w tym kierunku. Ostatnio facet od programowania powiedział nam że pisząc coś łatwego robisz z siebie idiotę i się nie rozwijasz. Pisząc coś trudniejszego zmuszasz się do rozwijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pedro84 moim zdaniem bardzo dobrze jest mieć jakiś cel i się rozwijać w tym kierunku. Ostatnio facet od programowania powiedział nam że pisząc coś łatwego robisz z siebie idiotę i się nie rozwijasz. Pisząc coś trudniejszego zmuszasz się do rozwijania.

 

Takie pieprzenie za przeproszeniem. Idiotę to z siebie ten nauczyciel robi takimi tekstami. Żeby coś zrobić, ale zrobić konkretnego, musisz umieć i to sporo. Jasne, można władować świeżaka w PHP, np. w projekt SF2 tylko po co? Ani on się nic nie nauczy, bo go przygniecie struktura samego FW, DI i parę innych "drobiazgów", ani ten kod nie będzie się w 98% nadawał do niczego. Rzucanie na głęboką wodę jest ok, ale rzucajmy ludzi, którzy przynajmniej potrafią pływać ;)

 

Uczyć się można robiąc i to jest bardzo dobre, ale jednak "coś tam" trzeba wiedzieć. Wiadomo, najlepiej się uczy jak coś robisz, ale nigdy nie licz na to, że będzie to miało ręce i nogi - a chyba ma mieć, czyż nie? Jak spojrzę na swój kod sprzed paru lat, to aż mi wstyd ;)

 

Z doświadczenia Ci powiem, że takie projekciki bez żadnego składu, mapy drogowej, planu zdychają dość szybciutko. To wszystko wymaga spędzenia "paru godzinek" na planowaniu architektury, modułach - więcej rzeczy niż się może na początku wydawać.

 

---

 

@autor - ja chyba źle zrozumiałem Twojego pierwszego posta co do umiejętności PHP. Sorry. A jak u Ciebie z ogarnianiem OOP? W jakim frameworku piszesz? Masz jakiś projekt, plan, cokolwiek?

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pedro84 Ja gdy zaczytałem programować w php'ie po jakimś miesiącu pisałem panele radiowe do zarządzania usługami shoutcast i autopilotami, jakieś rozbudowane formularze i panele do zarządzania nimi. Chyba w kółko nie będę wałkował prostych funkcji czy formularzy kontaktowych. Fakt, spędziłem sporo czasu nad tym, ale jest to naprawdę dobra forma nauki. I zgodzę się z Kamikadze że pisząc proste funkcje robimy z siebie idiotów, bo tu nie chodzi o wałkowanie tego co umiemy, tylko o rozwijanie siebie, rozwiązując co raz to nowsze problemy. Wszystkie panele jakie zrobiłem działały, i to było dla mnie najważniejsze, najprostsze zabezpieczenia przez atakiem SQL Injection zastosowałem więc nie sądzę że dany kod był od razu do wyrzucenia, gdy już nauczyłem się pisał skrypty obiektowo, przepisałem cały skrypt od zera, i ulepszyłem go dla siebie aby dalej się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pedro84 Ja gdy zaczytałem programować w php'ie po jakimś miesiącu pisałem panele radiowe do zarządzania usługami shoutcast i autopilotami, jakieś rozbudowane formularze i panele do zarządzania nimi.

 

Dwie kwestie:

- wiesz do czego się ten kod nadawał, nie? ;) W miesiąc to można się ładnie składni, funkcji nauczyć + podstawowe wzorce projektowe, ale nie programować.

- miesiąc nauki to pojęcie względne, lepiej pisać ile mniej więcej godzin. Więcej nauczy się ten kto spędza na to 10h dziennie, a troszeczkę mniej ten co 4h.

 

Poza tym, nie zrozumiałeś w ogóle o co mi chodzi. Mnie, już ogólnie mówiąc, chodzi o to, że żeby się rzucać na głęboką wiedzę trzeba raczej mieć opanowane mocne podstawy. Bez tego ani rusz. A całość wynikła z tego, że nie zrozumiałem pierwszego postu OP na początku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Takie pieprzenie za przeproszeniem. Idiotę to z siebie ten nauczyciel robi takimi tekstami. Żeby coś zrobić, ale zrobić konkretnego, musisz umieć i to sporo. Jasne, można władować świeżaka w PHP, np. w projekt SF2 tylko po co? Ani on się nic nie nauczy, bo go przygniecie struktura samego FW, DI i parę innych "drobiazgów", ani ten kod nie będzie się w 98% nadawał do niczego. Rzucanie na głęboką wodę jest ok, ale rzucajmy ludzi, którzy przynajmniej potrafią pływać ;)

 

Uczyć się można robiąc i to jest bardzo dobre, ale jednak "coś tam" trzeba wiedzieć. Wiadomo, najlepiej się uczy jak coś robisz, ale nigdy nie licz na to, że będzie to miało ręce i nogi - a chyba ma mieć, czyż nie? Jak spojrzę na swój kod sprzed paru lat, to aż mi wstyd ;)

 

Z doświadczenia Ci powiem, że takie projekciki bez żadnego składu, mapy drogowej, planu zdychają dość szybciutko. To wszystko wymaga spędzenia "paru godzinek" na planowaniu architektury, modułach - więcej rzeczy niż się może na początku wydawać.

 

---

 

@autor - ja chyba źle zrozumiałem Twojego pierwszego posta co do umiejętności PHP. Sorry. A jak u Ciebie z ogarnianiem OOP? W jakim frameworku piszesz? Masz jakiś projekt, plan, cokolwiek?

 

 

 

 

 

 

Dwie kwestie:

- wiesz do czego się ten kod nadawał, nie? ;) W miesiąc to można się ładnie składni, funkcji nauczyć + podstawowe wzorce projektowe, ale nie programować.

- miesiąc nauki to pojęcie względne, lepiej pisać ile mniej więcej godzin. Więcej nauczy się ten kto spędza na to 10h dziennie, a troszeczkę mniej ten co 4h.

 

Poza tym, nie zrozumiałeś w ogóle o co mi chodzi. Mnie, już ogólnie mówiąc, chodzi o to, że żeby się rzucać na głęboką wiedzę trzeba raczej mieć opanowane mocne podstawy. Bez tego ani rusz. A całość wynikła z tego, że nie zrozumiałem pierwszego postu OP na początku ;)

 

Moje pierwsze programy w phpie też nie były jakieś fajne bo sprowadzało się do instalacji serwera ventrilo, start, stop, status itp.

Później jak sobie zacząłem myśleć nad projektem serwerstatus (natchniony po praktykach w 2giej klasie technikum) wałkowałem php praktycznie codziennie zaczynając od podstaw. Google prawie mnie zbanowało bo ciągle coś szukałem hehe :)

 

 

Może pierwsze wersje będą tylko laboratoryjne do własnego użytku i testów. Sam chyba z pół roku robiłem rzeczy "do szuflady"... :)

 

Po jakimś czasie może coś fajnego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie może coś fajnego wyjdzie.

 

Całość dyskusji można właśnie tym podsumować. Nie od razu Rzym zbudowano. Rzucanie się na głęboką wodę jest ok, ale nie porywajmy się z motyką na słońce.

 

Dobra, kończmy ten spowodowany przeze mnie offtopic ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro wątpisz w moją znajomość języka php ?

 

Pracuję w firmie www.Optimal.net.pl, zadzwoń zapytaj się o pana gzmx i się dowiedz dużo o mnie:

Cały czas pracuje nad portalem www.ox.pl cały cms jest mój autorski wykonany dla mojej firmy, nie mówie o grafice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń zapytaj się o pana gzmx i się dowiedz dużo o mnie

W Polsce raczej funkcjonuje imię i nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro wątpisz w moją znajomość języka php ?

 

Pracuję w firmie www.Optimal.net.pl, zadzwoń zapytaj się o pana gzmx i się dowiedz dużo o mnie:

Cały czas pracuje nad portalem www.ox.pl cały cms jest mój autorski wykonany dla mojej firmy, nie mówie o grafice

W dalszym ciągu nie wyjaśniłeś po cholerę ten temat i na jakie propozycje czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może coś zrobimy? 3-4 osoby z tego forum, 2-3 sponsorów. Nie mówię, że panel klienta, ale tak gdyby pomyśleć - czy czegoś brakuje?

Tak żeby nie tylko programowanie, ale samo projektowanie, UX, jakieś ficzery bajery pomosty.

 

Czy wszystko jest i jest za***iste : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro wątpisz w moją znajomość języka php ?

 

Pracuję w firmie www.Optimal.net.pl, zadzwoń zapytaj się o pana gzmx i się dowiedz dużo o mnie:

Cały czas pracuje nad portalem www.ox.pl cały cms jest mój autorski wykonany dla mojej firmy, nie mówie o grafice

 

A przeczytałeś co potem pisałem, czy nie bardzo?

 

Powiem Ci coś z doświadczenia: klepanie stronek, portali czy nawet skrypcików ogłoszeń, CMSów to troszeczkę inna bajka. Samo wdrożenie nawet to bajeczka, bo masz konkretne środowisko produkcyjne i do niego musisz dostosowywać. Nawet przy durnym CMSie mogą pojawić się problemy natury środowiskowej.

 

Prawdziwa jazda zaczyna się przy poważniejszych CRMach, ERP, systemach wspomagających MRP i tego typu zabawkach.

 

Twoje ogłoszenie brzmi jak ogłoszenie jakiegoś gimnazjalisty, który chce zrobić konkurencję dla WHMCS czy HB. Przeredaguj je poważnie, to będziesz poważnie traktowany. Zrób plan, zaprojektuj system, zaplanuj poszczególne moduły - wtedy wątek będzie miał sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pedro wątpisz w moją znajomość języka php ?

 

Pracuję w firmie www.Optimal.net.pl, zadzwoń zapytaj się o pana gzmx i się dowiedz dużo o mnie:

Cały czas pracuje nad portalem www.ox.pl cały cms jest mój autorski wykonany dla mojej firmy, nie mówie o grafice

Heh, ja bym na Twoim miejscu przed takimi tekstami poczytał o czymś takim jak zabezpieczenia..filtracja otrzymywanych danych i takie tam, a dopiero potem się chwalił jakiego to cmsa nie napisałem.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob sie zrzuci na taki panel, zrobi go, a potem optimal.net.pl bedzie go sprzedawac ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×