Skocz do zawartości
marcinkurtyka

Nowa oferta OVH - opinie

Polecane posty

Witam, chciałbym aby ktoś się podzielił wrażeniami na temat oferty soyoustart. Przymierzam się do kupna serwera dedykowanego, a tamta oferta wygląda dość korzystnie, przynajmniej w porównaniu do Hetznera.

Pytanie jest, czy mieliście np z OVH problemy. Wiem, że niektórych rzeczy może nie być widać w ofercie, np adres IP jaki otrzymam może być z kiepską historią. W efekcie maile z aplikacji polecą do spamu...

 

Stąd pytanie na mam nadzieję do użytkowników niezaleznego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH jest OK. Czsem im się z wymianą dysku nie spieszy czy coś, ale ogólnie całkiem przyzwoicie i za tę cenę wręcz rewelacyjnie. Zdecydowanie lepiej niż Hetzner znoszą DoS-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, no cena jest bardzo zachęcająca, ale wiem, że są rzeczy których w ofercie nie widać. Dzięki za tę jedną wskazówkę. Chętnie bym poznał infromacje co do IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden serwer pocztowy w OVH, ale teraz sprawdziłem kilka i żaden nie jest. Ostatnio zrobili się bardzo cięci na spam, blokują połączenia wychodzące do :25, więc powinno być ok.

 

Zresztą, jakby IP był na czarnej liście, to możesz zdjąć albo domagać się nowego.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem już taki przykład, że IP nie było na czarnej liście a maile co bym nie zrobił i jak nie uwierzytelniał dnsami to i tak lądowały w spamie. Przy zmianie serwera, nowe IP i był spokój. To było w OVH ale dobrych kilka lat temu. Wszystko się dość szybko zmienia, stąd pytanie o opinie.

Dzięki za aktywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem OVH monitoruje adresy IP które wracają do puli i w razie wypadku wylądowania na spamhousie czy innym BL adres zostaje wyczyszczony. Gdzieś na forum OVH czytałem, a co do mojej oceny posiadam tam 2 dedyki sprawują się znakomicie to co w ofercie otrzymałem na dzień dzisiejszy bez zmian mam gwarantowane. Adres IP otrzymałem z nowej puli 137.187.1.XXX, gdzie nie znalazłem żadnej historii tego adresu. :) Zaletą jest ta ochrona DDoS.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH "folguje".

Przy płatności rocznej nie na opłat instalacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przypadkach przy płatności rocznej brak opłaty instalacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przypadkach przy płatności rocznej brak opłaty instalacyjnej.

 

SYS oraz Kimsufi - brak opłaty instalacyjnej nawet przy płatności kwartalnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

SYS oraz Kimsufi - brak opłaty instalacyjnej nawet przy płatności kwartalnej :)

 

Nie wiem gdzie wypatrzyłeś zwolnienie z opłaty instalacyjnej przy płatności kwartalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. W przypadku SYS opłaty instalacyjnej nie ma tylko dla płatności rocznej. W przypadku Kimsufi nie ma tego "rabatu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem gdzie wypatrzyłeś zwolnienie z opłaty instalacyjnej przy płatności kwartalnej.

 

W tamtym tygodniu zakupiłem PS-21 (Płatność kwartalna i nic nie zapłaciłem za instalatora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z was może upgrade serwera ??

Jakiś miesiąc temu kupiłem najtańszy serwer VPS, do małego projektu, dzisiaj stwierdziłem że dany projekt nie jest już taki mały i na dniach będę potrzebował więcej zasobów serwera, zrobiłem upgrade trwało to z 30 min, dostałem maila że wszystko jest cacy, serwer widzę że nie restartowany więc sobie myślę okej, fajnie, zobaczmy jak chodzi, no i tu jest problem... bo nie chodzi... wszystko trwa 5x tyle co na starym pakiecie. Serwer na starym pakiecie chodził bez zarzutów, nawet gdy zasoby dochodziły do końca dalej był stabilny i szybki, co nie mogę powiedzieć o tym teraz, teraz jest wolny, muli cały czas i czasami wywala mnie z konsoli, zasobów ma jeszcze sporo dlatego tu pytanie do was.

 

Czy miał ktoś z was podobny problem ??

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi ten VPS Classic 2 (2 rdzenie, 2 GB ramu) na stronę, dość rozbudowaną graficznie (+jquery), + kilka zaawansowanych formularzy, sporo pdf'ów do wyświetlenia lub pobrania, staty ok. 100 tys. wyświetleń miesięcznie?

 

I jak wygląda PING do polskich użytkowników, można to jakoś sprawdzić?

Edytowano przez Cyprian Bartoń (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi ten VPS Classic 2 (2 rdzenie, 2 GB ramu) na stronę, dość rozbudowaną graficznie (+jquery), + kilka zaawansowanych formularzy, sporo pdf'ów do wyświetlenia lub pobrania, staty ok. 100 tys. wyświetleń miesięcznie?

 

I jak wygląda PING do polskich użytkowników, można to jakoś sprawdzić?

 

Ping z polski to około 30-35 ms, a co do serwera to powinno być okej, jeszcze zależy jak serwer ci będzie chodził.

 

edit :

 

No i jakie aplikacje będziesz miał włączone w tle.

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiga jak ta lala.

Dosyć ciężka strona na Drupalu, która wykańczała poprzedni serwer bardzo płynnie działa.

Lokalizacja Strasburg i ping ok 35-40 ms. Całkiem spoko.

Za taką cenę nie widziałem chyba nigdzie lepszej oferty więc póki co polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×