Skocz do zawartości
Gość

e24cloud.pl i oktawave.com - wydajność łącz

Polecane posty

Gość

Witam,

 

Korzysta/korzystał ktoś z usług firm e24cloud.pl i oktawave.com i wie może jak wygląda tam sprawa z przepustowością łącz jaka osiągana jest rzeczywiście?

 

Po testach zauważyliśmy, że osiągany upload/download w w/w firmach wynosi ok. 300-500Mbps (testując do różnych operatorów). e24cloud podaje oficjalnie, że instancja ma do 1Gbps, natomiast oktawave.com, generalnie nie limituje przepustowości (natomiast karta sieciowa ma ograniczenie do 10Gbps).

 

Planujemy uruchomić usługę, która będzie wymagała przepustowości rzędu 8-15Gbps (na czas ok. 12 godzin w nocy od godz. 19:00 do 7:00) - planowany wygenerowany transfer maksymalnie 100TB. Czy rozwiązania tych firm sprawdzą się?

 

Oczywiście wszystko uruchomione na kilkudziesięciu instancjach chmury.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

tak, na pewno w Oktawave się sprawdzi i jeśli podasz nam więcej parametrów, pomożemy Ci dokładnie zaplanować architekturę. Dobrze byłoby wiedzieć dla przykładu, czy ruch będzie generowany w Polsce czy poza granicami, a także jak wygląda logika aplikacji oraz jej wydajność.

 

Zakładając, że chodzi o prostą transmisję danych (bez kompresji, z przygotowanego źródła) - powinny wystarczyć dwie/trzy OCI typu Extreme (w innych wypadkach tych instancji może być potrzebnych znacznie więcej). Warto byłoby również zastosować jakiś rodzaj DNS loadbalancingu, tak by bezpiecznie rozproszyć ruch pomiędzy kilka instancji, bez zbyt dużego narzutu sieciowego.

Generalnie zachęcamy do kontaktu na adres customer@oktawave.com, gdzie chętnie pomożemy w testach i dostrojeniu architektury.
Zdrówka,
zespół Oktawave
Edytowano przez Oktawave (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

tak, na pewno w Oktawave się sprawdzi i jeśli podasz nam więcej parametrów, pomożemy Ci dokładnie zaplanować architekturę. Dobrze byłoby wiedzieć dla przykładu, czy ruch będzie generowany w Polsce czy poza granicami, a także jak wygląda logika aplikacji oraz jej wydajność.

 

Zakładając, że chodzi o prostą transmisję danych (bez kompresji, z przygotowanego źródła) - powinny wystarczyć dwie/trzy OCI typu Extreme (w innych wypadkach tych instancji może być potrzebnych znacznie więcej). Warto byłoby również zastosować jakiś rodzaj DNS loadbalancingu, tak by bezpiecznie rozproszyć ruch pomiędzy kilka instancji, bez zbyt dużego narzutu sieciowego.

 

Generalnie zachęcamy do kontaktu na adres customer@oktawave.com, gdzie chętnie pomożemy w testach i dostrojeniu architektury.

 

Zdrówka,

zespół Oktawave

Można wiedzieć czemu instancje aż Extreme? Czy na 3 instancjach small/starter nie dałoby się uruchomić usługi o takiej przepustowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały opis ze szczegółami nasza firma przedstawiała zarówno Oktawave jak i e24cloud. Posiadamy już odpowiednie rozwiązania jeżeli chodzi o wydajność oraz loadbalancing - teraz jedynie potrzebujemy możliwości technicznych, które rzeczywiście takie coś obsłużą bez jakiś nieoczekiwanych/większych problemów.

 

Extreme to zdecydowanie za dużo jak na nasze potrzeby, stawiamy i tak na więcej mniejszych w przypadku Oktawave - OCI.

Niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić jakiegokolwiek wcześniejszego testu aż na taką skalę, a mowa tutaj o dobrych kilkudziesięciu tysiącach użytkowników. Na mniejszą skalę oczywiście będziemy jeszcze wewnętrznie wszystko sprawdzać.

 

Zależy nam bardziej na poznaniu opinii użytkowników, jak to wygląda w praktyce.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć czemu instancje aż Extreme? Czy na 3 instancjach small/starter nie dałoby się uruchomić usługi o takiej przepustowości?

 

Oczywiście, że się da uruchomić, ale wydajność takiego rozwiązania jest ogólnie trudna do przewidzenia bez wykonania testów. Nie znając logiki aplikacji, przyjęliśmy po prostu bezpieczne założenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały opis ze szczegółami nasza firma przedstawiała zarówno Oktawave jak i e24cloud. Posiadamy już odpowiednie rozwiązania jeżeli chodzi o wydajność oraz loadbalancing - teraz jedynie potrzebujemy możliwości technicznych, które rzeczywiście takie coś obsłużą bez jakiś nieoczekiwanych/większych problemów.

 

Extreme to zdecydowanie za dużo jak na nasze potrzeby, stawiamy i tak na więcej mniejszych w przypadku Oktawave - OCI.

Niestety nie jesteśmy w stanie przeprowadzić jakiegokolwiek wcześniejszego testu aż na taką skalę, a mowa tutaj o dobrych kilkudziesięciu tysiącach użytkowników. Na mniejszą skalę oczywiście będziemy jeszcze wewnętrznie wszystko sprawdzać.

 

Zależy nam bardziej na poznaniu opinii użytkowników, jak to wygląda w praktyce.

Była taka sytuacja w zeszłym roku, gdzie pewien serwis wykorzystał e24cloud pod streaming wideo i pomimo zapewnień 100Mbps to każdej instancji całe e24cloud padło po uruchomieniu transmisji. Pytałem się właściciela (nie mam już z nim kontaktu) i powiedział, że nie doszli nawet do 10Gbps, a e24cloud padło. Konfigurację pod to podrzuciłem ja i osoba, która ją wrzuciła na chmurki w e24cloud powiedziała, że zużycie tak CPU nawet na najmniejszych instancjach nie było zbyt duże, więc po prostu nie mają łącz.

 

Oktawave - testowałem pojedyncze instancje i małe grupy, ale jak to się zachowa powyżej 1-1.5Gbps to nie wiem. Zasoby były takie, jak w ofercie, łącze też chodziło, ale ja sam nie mam jak wygenerować aż takiego ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Misiek08, dzięki o takie coś właśnie chodziło. Wiemy, że w Oktawave pewna firma jakiś czas temu właśnie coś podobnego robiła i w tej chmurze się to sprawdziło.

 

My mimo wszystko takie rozwiązanie uruchomimy w różnych chmurach i ew. jak jakaś będzie bardziej wydajniejsza to będziemy na bieżąco migrować.

 

Jeżeli ktoś zna dodatkowo jeszcze inne zarówno polskie jak i zagraniczne chmury (z możliwością rozliczania w trybie godzinnym) z portem minimum 1Gbps i wysokim transferem (lub możliwością dokupienia) to bardzo byśmy prosili o informację.

 

Interesują nas również firmy hostingowe, które byłyby w stanie na taki okres czasu coś takiego uruchomić dla nas. Zapraszam do kontaktu z nami - kontakt@slotex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@theONE

 

cytuje:

Planujemy uruchomić usługę, która będzie wymagała przepustowości rzędu 8-15Gbps (na czas ok. 12 godzin w nocy od godz. 19:00 do 7:00) - planowany wygenerowany transfer maksymalnie 100TB. Czy rozwiązania tych firm sprawdzą się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że w Oktawave pewna firma jakiś czas temu właśnie coś podobnego robiła i w tej chmurze się to sprawdziło.

 

To prawda, wiele firm uruchamia u nas podobne usługi - bardzo często transmitujemy na przykład imprezy sportowe. Wydaje się też, że warto zapoznać się z tym case study:

 

https://www.oktawave.com/_files/Oktawave_Case_Study_MegiTeam.pdf.

 

Pokazuje ono, jak udało się nam uratować streaming z operacji serca :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Mamy wiele przykładów udanego wykorzystania naszych łącz.

 

Styczeń 2012

 

http://niebezpiecznik.pl/post/offloadowanie-ruchu-do-serwerow-w-chmurze/

 

Kwiecień 2012

Stream ze spotkania SocialPOZnań

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=363905380380933&set=a.303029896468482.62042.303027729802032&type=1&stream_ref=10

 

Sierpień 2013

Stream video koncertu. 200 000 widzów podczas 7 godzinnej ciągłej transmisji. 15 tys wejść na minutę w szczycie.

 

Listopad 2013

Obsługa downloadu płyt w promocji sklepy Alkopoligamia.com

http://alkopoligamia.com/nowosci/887384511.html

http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/internet-nowosci,jak-dostraczyc-odbiorcy-poszukiwanego-towaru-w-odpowiednim-miejscu-i-czasie,45320,2,1,1.html

 

To tylko niektóre akcje przeprowadzone w naszej chmurze. Wszystkie powyższe akcje zostały zrealizowane "z marszu", wykorzystując standardową funkcjonalność e24cloud. Oczywiście jeśli potrzebne jest nasze wsparcie jesteśmy do dyspozycji. Nasza chmura korzysta obecnie z 2 Data Center, co daje nam duże pole manewru.

 

http://beyond.pl/centra-danych/

http://www.plix.pl

 

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Michał Romanowski

mr@e24cloud.com

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to przez jaki czas taka usługa będzie żyła, to jest jednorazowe czy ma być codziennie przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

e24cloud, dziękuję za przesłane materiały.

 

 

Mi chodzi o to przez jaki czas taka usługa będzie żyła, to jest jednorazowe czy ma być codziennie przez rok

 

Na razie jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@e24cloud, jak już coś reklamujące, to wypadałoby robić to podając działające projekty, bo przykładowo http://alkopoligamia.com/ aktualnie lezy:)

Jako były klient nie chce mieć z ta amatoszczyzna, co to za chmura która ma awarie kilka razy częstsze niż najzwyklejszy bo i jak się u was coś sypie to już na konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@e24cloud, jak już coś reklamujące, to wypadałoby robić to podając działające projekty, bo przykładowo http://alkopoligamia.com/ aktualnie lezy:)

Jako były klient nie chce mieć z ta amatoszczyzna, co to za chmura która ma awarie kilka razy częstsze niż najzwyklejszy bo i jak się u was coś sypie to już na konkretnie.

 

http://alkopoligamia.com/ jest online.

Status naszych usług można sprawdzić tu: https://panel.e24cloud.com

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Przy takim wolumenie trzeba zawsze potwierdzić wcześniej bo technicznie dadzą radę ale kiepsko by było jakby standardowe zabezpieczenia czy limity zablokowały usługę.

 

Co do samej wydajności to e24 jak i Oktawave powinni bez problemów dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale to:

Sierpień 2013

Stream video koncertu. 200 000 widzów podczas 7 godzinnej ciągłej transmisji. 15 tys wejść na minutę w szczycie.

możecie poprzeć jakimiś dowodami? 200 000 widzów przy jakości SD (500Kbps) to ~100Gbps ruchu. Przy <10Gbps padliście cali, a 100Gbps bez problemu?

 

P.S. Dopiero przed wysłaniem zrozumiałem. 200 000 widzów w ciągu całego koncertu. Ile było w szczycie (na raz)?

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie organizacji takiego ewentu (transmijsa jednorazowa) mogę podsumować z mojego doświadczenia tak:

 

- oktawave - od razu napisali że możlwa realizacja bez problemu, określili parametry jakie założyć na transmisję per instancja itp.

- e24cloud - otrzymałem odpowiedź że nie mogą mi zagwarantować żadnej przepustowości na instancję, bo ruch może być przycięty automatycznie (zabezpieczenie serwerowni bodajże) więc właściwie jak rozmawiać na poważnie z firmą która stwierdziła że nic nie gwarantuje?

 

Niestety oktawave jest 2 x droższe (transfer), gdybyś przy takim wolumenie dostał ceny e24 to bierz w ciemno... z tego co pamiętam to niestety ceny jakiś czas temu były nie negocjowalne - co jest sporym minusem jak dla mnie.

 

Realizuję projekt z założeniem ruchu na poziomie 10 Gbps - streaming - jakieś inne opcje niż te 2 powyższe?

Odbiorcy - europa i us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być ciągła usługa, to Leaseweb ma dobre ceny.

 

Co ciekawe leaseweb 1 Gbps bez limitu najtańsze w niemieckiej serwerowni (712 pln)?

 

Jeśli chodzi o dedyki to 100tb.com też ma niezłą ofertę i pozwalają na streaming.

Edytowano przez karmax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×