Skocz do zawartości
Winkiel

Płatności Online

Polecane posty

Witam. Jak wygląda sprawa z płatnościami online? Chodzi mi o usługi typu premium SMS jak: DotPay, HomePay itp. Na większości trzeba mieć ukończone 18 lat żeby móc korzystać. Znalazłem stronę platnosci-online.pl. Informują oni, że nie trzeba mieć ukończonych 18 lat żeby korzystać z serwisu. Zarejestrowałem się, potwierdziłem e-mail i tyle. Nie wymagali ode mnie żadnych danych, a z ich usług mogłem korzystać od razu. Moje pytanie jest takie. Jak wygląda sprawa z podatkami? Przecież nie podałem u nich swoich danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie martwilbym bym sie o podatek, tylko o to czy pieniadze z sms bedzie mozna wyplacic...

 

Edit:

Założyłem konto i przyjrzałem się bliżej.

Do wypłaty środków wymagają wszystkich danych (tak jak inne tego typu firmy) wiec fiskusa nie ominie...

 

Edytowano przez czerwony03 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu w tej sprawie. Na razie na moje pytania odpowiadali dziwnie... "Proszę zobaczyć tutaj, a potem tutaj". Trudno od nich wyciągnąć konkretne informacje. Jak wygląda podawanie tych danych w moim przypadku gdzie nie jestem pełnoleti? Muszę podać w danych mój NIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem osobą niepełnoletnia i dlatego zainteresowała mnie ta strona ;).

Teoretycznie NIP jest wymagany od firm, ale wydaje mi się, że będą problemy z wypłatą bez jego podania. Nie mam teraz zbytnio czasu na wgłębianie się w ich regulamin ale w wolnej chwili przyjrze się i dam ci w razie czego znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć regulaminu

 

  • Polecenie przelewu zgromadzonych środków następuje poprzez zatwierdzenie rozliczenia w panelu administracyjnym. Potwierdzenie rozliczenia wymaga podania kodu PIN ustalanego przez Partnera.
  • Polecenie przelewu zgromadzonych środków dla kont Partnerów jest możliwe w terminie od 1 do 19 dnia od końca miesiąca, w którym odbyły się Transakcje.
  • Rzeczywisty przelew pieniędzy za Transakcje SMS Premium Rate na konto Partnera następuje zbiorczo w terminie 21 dnia od końca miesiąca, w którym odbyły się Transakcje, na podstawie doręczonych przez Partnera dokumentów. Dla osób fizycznych oraz firm korzystających z e-faktur dokumenty rozliczeniowe są dostępne w formie elektronicznej w panelu administracyjnym. Nie wymagają akceptacji i są automatycznie przyjmowane przez serwis.
  • Dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą dokumenty mogą być dostępne (włączone e-faktury) w panelu administracyjnym i w tym przypadku będą akceptowane automatycznie przez Serwis. W innym przypadku Partner jest zobowiązany do przesłania drogą elektroniczną dokumentów w formie plików PDF.
  • Zgodnie z ROZPORZąDZENIEM MINISTRA FINANSÓW z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz. U. 2010.249.1661) faktury przesłane drogą elektroniczną są przechowywane w podziale na okresy rozliczeniowe w dowolny sposób zapewniający: autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność tych faktur od momentu ich wystawienia do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego, łatwe ich odszukanie i organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej na żądanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, bezzwłoczny dostęp do faktur.
  • Faktury i inne dokumenty będą przesyłane, w tym udostępniane, w formie elektronicznej w formacie PDF. Partner akceptuje ten sposobu przesyłania faktur przez wystawcę i odbiorcę faktury. Akceptacja albo jej cofnięcie może być wyrażona w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.

Zaznaczyłem kolorem pewną informację. Wynika z niej, że trzeba dostarczyć dokumenty, lecz dla osób fizycznych są one generowane automatycznie i nie wymagają żadnej ingerencji ze strony usługodawcy. Czyli, że będę w stanie bez problemu wypłacić środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również odradzam PROFITSMS, obecnie jestem u nich ale planuję się przenieść tylko nie wiem do jakiej firmy. W profit oferują małe stawki a na dodatek trzeba samemu odprowadzać VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×