Skocz do zawartości
N0Name

sklep internetowy - Platforma

Polecane posty

Witam wszystkich, potrzebuje kilku porad w kwestii sklepu internetowego moja firma tzn sklep w którym pracuje chce otworzyć sklep internetowy i trzeba znaleźć optymalna opcje. Mam parę pytań.

 

1.A. Jaką wybrać odpowiednia platformę (oprogramowanie pod sklep), która według was jest najlepsza, najlepiej darmowa.

1.B. Jaki system bądź e-bank wybrać do płatności, chodzi o to by dostawać powiadomienia e-mail o wpłacie za taki i taki przedmiot.

 

2. Czy lepszą opcją była by integracja e-sklepu z allegro ponieważ prowadzimy sprzedaż allegr(jak wiadomo koszty zjadają), jeśli tak podajcie jakaś optymalna platformę która będzie najlepsza interesuje mnie obustronna integracja.

 

3. Prowadzi ktoś sprzedaż na allegro i korzysta z menadżera sprzedaży, chciałbym usłyszeć opinie o nim.

 

Dziękuje za wszelkie sugestie i informacje, Pozdrawiam!

 

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto się zastanowić nad platformą typu shoper.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shoper ogólnie jest dobrym sklepem, ale ponad 10k produktów zaczyna mulić i jest bardzo zasobożerny. Lepsza już jest presta, dużo bardziej stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że produktów może znaleźć się tam około 2 tysięcy, zależy mi na integracji z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też polecam prestashop.

Najstabilniejsza i posiadająca najmniej błędów jest wersja 1.4.9 - funkcjonalność wystarczająca.

Jak potrzebujesz nowszą to wersja 1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące sklepu internetowego - otóż warto się zainteresować platformą, która przede wszystkim oferuje bogactwo funkcji w kwestii zarządzania sklepem. Jeśli to rozszerzenie działalności, to warto zaoferować Klientom coś więcej niż zwykły sklep internetowy.

 

Oprogramowanie, które pozwoli Ci na maksymalne wykorzystanie potencjału stwarza przede wszystkim możliwość intuicyjnej obsługi sklepu przy jednoczesnym bogactwie narzędzi. Począwszy od integracji z hurtowniami (w razie jakbyście chcieli poszerzyć działalność), konfiguracji z kurierami, metodami płatności oraz porównywarkami cen. Narzędzia marketingowe zostały stworzone tak, by wypromować sklep wśród Klientów i w Internecie. Sklepy stworzone zostały również pod przyjazne pozycjonowanie, co ułatwia start w e-biznesie.

 

Platforma RedCart oferuje integrację zarówno z Allegro jak i serwisami eBay oraz Świstak. Daje to dużo większe możliwości dotarcia do szerszej grupy potencjalnych Klientów niż samo Allegro. Uruchomienie integracji sklepu z serwisem aukcyjnym jest bezpłatne.

 

Indywidualna szata graficzna pozwoli na profesjonalny wygląd sklepu, którzy Klienci obdarzą zaufaniem. Zgodne z najnowszymi trendami grafiki sklepu są stworzone tak, by dokonywanie zakupów na stronie było łatwe i przyjemne :)

 

Bezpłatny sklep testowy jest możliwy do założenia na stronie http://redcart.pl/, gdzie podczas 14 dni testowych możesz sprawdzić wszystkie dostępne funkcjonalności. W razie pytań bądź wątpliwości, konsultanci udzielą wszelkich informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też pasuje Prestashop, miałem jeszcze do czynienia z Magento ale to była droga przez mękę. Integracja z Allegro to nie problem w presta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat posiadamy 2 sklepy internetowe oraz sprzedajemy na allegro. Zajmujemy się również wdrażaniem oprogramowania z dziedziny e-commerce.

 

Jeśli miałbym polecić docelowe (darmowe) rozwiązanie to poleciłbym magento. Nie wiem jakie są plany odnośnie udziały sklepu internetowego w zyskach firmy, ale jeśli ma to być poważna część to sklep oparty o prestashop czy inne mniejsze silniki może okazać się niewystarczający.

 

Dużo zależy od budżetu jaki zostanie przeznaczony na wdrożenie oraz od wiedzy i umiejętności osoby, która zajmie się krojeniem sklepu na potrzeby firmy. Pamiętaj aby nie dostosowywać sposobu działania firmy do możliwości oprogramowania tylko na odwrót.

 

 

2. Czy lepszą opcją była by integracja e-sklepu z allegro ponieważ prowadzimy sprzedaż allegr(jak wiadomo koszty zjadają), jeśli tak podajcie jakaś optymalna platformę która będzie najlepsza interesuje mnie obustronna integracja.

Zdziwisz się jak dojdziesz do pułapu, w którym to allegro zżera mniej niż sklep. Zakładam, że będziesz wchodził w porównywarki, adwordsy i inne reklamodajnie. Jak policzysz koszt pozyskania klienta dla sklepu i skonfrontujesz go z kosztem klienta w allegro to się zdziwisz :).

Oczywiście dużo może zależeć od branży, ale nie spodziewaj się, że będzie lepiej niż w allegro.

Jako operatora płatności polecam PayU. Jest mocno rozpoznawany wśród klientów. Nie ma problemów z płatnościami do właściciela konta (takowe już bywały u innych) oraz jest kilka dodatków, które w jakiś sposób mogą wzbudzić zaufanie klienta (chociażby POK).

 

Pamiętaj, że oprócz części czysto sprzedażowej jest jeszcze obsługa zamówienia od momentu jego złożenia (zmiana statusów, informowanie klienta o tym, parsowaniem wyciągów bankowych, wystawianie faktur, tworzenie listów przewozowych, wczytywanie paczek do przewoźników, generowanie list nadawczych, zaciąganie numerów paczek w drugą stronę - po to aby klienci mieli wszystko podane na tacy i nie zawracali dupy). Im więcej zrobi się automatycznie tym mniej roboty będziesz musiał na to poświęcić i będziesz mógł zająć się odpowiadaniem na konkretne zapytania, rozwijaniem oferty oraz pakowaniem, a nie odpowiadaniem po kilka razy dziennie jaki numer ma paczka, czy kasa już doszła, jaki status ma wysyłka, itd.

 

My korzystamy z rozwiązania autorskiego, które robimy sobie tak jak nam odpowiada żebyśmy my mieli łatwiej. Bardzo ważna jest automatyzacja wszystkiego co niepotrzebnie zajmuje czas i może zostać zautomatyzowane. Co z tego, że dane rozwiązanie będzie miało miliony wodotrysków jak i tak większości z nich nie wykorzystasz. Jak trzeba będzie to funkcjonalności dołożysz sobie później. Jeśli nadejdzie moment, w którym będzie to konieczne to będzie to oznaczało, że i tak Cię na to stać.

 

Jeśli zakładałbym, że sprzedaż online przez sklep internetowy ma mieć duży udział w obrocie firmy to wybrałbym magento (na początku będzie może trochę trudniej, ale rozwiązanie będzie miało "większy zapas", jeśli jednak sklep online miałby być tylko dodatkiem to wybrałbym PS. Oczywiście wiadomo kto co lubi. To jest wywód wynikający z własnych doświadczeń.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym polecić docelowe (darmowe) rozwiązanie to poleciłbym magento. Nie wiem jakie są plany odnośnie udziały sklepu internetowego w zyskach firmy, ale jeśli ma to być poważna część to sklep oparty o prestashop czy inne mniejsze silniki może okazać się niewystarczający.

A jeszcze jakieś argumenty za magento? Przy dużym ruchu będzie potrzebował trzymać potwory w serwerowni? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEO w Magento jest na dużo wyższym poziomie niż w PS. W e-commerce można zauważyć tendencję, że firmy zakładają wiele sklepów (często 1 główny i kilka tematycznych z częścią oferty - dzięki temu zajmujesz większą półkę wśród innych poza tym jeśli sklep jest bardziej tematyczny to dla klient jest more exclusive). Nie ma problemu aby w obrębie jednej instalacji magento uruchomić kilka sklepów. Nie ma konieczności instalowania kolejnych instancji sklepu.

 

Oczywiście zgodzę się z Tobą, że magento jest aplikacją bardziej wymagającą, ale nie doskwiera to bardzo mocno. Już niejedną prestę widzieliśmy, która się krztusiła przy ruchu 2-3kUU dziennie (mowa tu o "zwykłych" hostingach). Oczywiście wtedy i tak trzeba jakiegoś dobrego VPS'a czy dedyka, a przy takich rozwiązaniach to i magento poradzi sobie dobrze. Jak masz duży ruch to niezależnie od rozwiązania prędzej czy później będziesz musiał przygarnąć jakiegoś potwora czy nawet kilka potworów po to żeby sklep działał dobrze i nie zamulał klientom.

 

Jeśli osiągnąłeś pułap 100-200 zamówień dziennie to strona webowa (sprzęt) nie jest największą bolączką. Za kulisami działa oprogramowanie fakturująco-magazynowe, księgowe, soft do obsługi zamówień i kilka innych, które również potrzebują odpowiedniej infrastruktury (kilkunastogigowe bazy, na których namiętnie działa kilkanaście osób). Musisz się martwić żebym im to działało dobrze. Sprzętowo to wbrew pozorom nie jest największy problem. Najgorsze jest oprogramwanie - musisz martwić się np. o licencje na MSSQL'a bo expressy są już za słabe, "Łindowsy", Subiekty (my do księgowości i faktur/ magazynu używamy oprogramowania firmy Insert), częste backupu wymagające dużych zasobów (bardzo wrażliwe dane). Wiadomo, że web ma dobrze działać i jest to bardzo ważne, ale większość magii dzieje się po drugiej stronie i też trzeba o wszystko zadbać.

 

Jak wybierzesz PS to będzie łatwiej na początku i jeśli biznes nie rokuje na X-set zamówień dziennie to PS się sprawdzi jako rozwiązanie docelowe, ale jeśli przewidziany jest rozwój to prawdopodobnie skończy się migracją na inną, bardziej zaawansowaną platformę. Niestety migracja na coś innego w momencie gdy biznes kwitnie nie jest łatwym krokiem, a i też swoje kosztuje bo trzeba zachować kompatybilność z wieloma rzeczami ze starego systemu + ponownie wdrożyć ewentualne dodatkowe rzeczy, które zostały wdrożone na starszym systemie. Dochodzi jeszcze do tego przyzwyczajenie pracowników do starego systemu, które ciężko przełamać. Na ogół system obsługują nie informatycy a PM'owie.

 

To nie jest tak, że PS jest zły. Zależy od firmy, która podejmie się sprzedaży online. PS na początku jest tańszy i przez jakiś czas będzie, ale w pewnym momencie jego utrzymanie staje się bardziej uciążliwe. Mageto na początku nie jest systemem łatwym, ale w pewnym momencie zaczyna wynagradzać za dużą ilość czasu poświęconego dla niego.

 

Ja do niczego nie namawiam - kwestia indywidualnego podejścia i wyboru. Sami nie mamy żadnego z tych rozwiązań, a autorski system i wg nas jest to najlepsza opcja :)

 

Edytowano przez JohnyByk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odradzam shopery i inne szmery bajery... postaw (czyt. zleć postawienie) np. Prestę i będziesz miał wszystko u siebie, szereg możliwości i wolność.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakieś argumenty za magento? Przy dużym ruchu będzie potrzebował trzymać potwory w serwerowni? :)

 

Jest jeden miażdżący (przynajmniej ja dość mocno przecierałem oczy), bowiem polska to nie pępek internetu.

Nie dalej jak tydzień temu widziałem zagraniczny raport e-commerce z zestawieniem używanych platform i magento zgarniało ~35% torciku. Presta <12%.

Coś w tym szkurna musi być że tak ciężki kawał softu jest mimo wszystko tak popularny.

 

ps. nie pytajcie gdzie to widziałem, wcięło mi linka i pdfa :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×