Skocz do zawartości
outmc

oświetlenie w salonie

Polecane posty

Witajcie

 

 

Chciałbym zrobić oświetlenie diodowe w salonie na suficie .

Proszę o pomoc gdyż nie wiem jak się nazywają poszczególne elementy jakie mam zakupić do takiego montażu.

 

Otóz chce zrobić oświetlenie tylko w rogach ścian, na całej jej długości - nie wiem czy dobrze wyjaśniłem, chodzi o to łączenie ściany z sufitem , na całej długości chciałbym zamontować oświetlenie.

 

Jak się nazywają elementy montażowe?

 

bardzo prosze o rady i ... nie naśmiewanie się ze mnie :)

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w rogach ścian to zapewne chodzi Ci o wykorzystanie taśmy ledowej

 

http://allegro.pl/tasma-pasek-led-300-smd-3528-b-zimna-silikon-5m-i3740704334.html

 

Do mocowania na ścianie czy też w w rogach ścian możesz zastosować zwykłe rurki PCV(przezroczyste) jeżeli posiadasz lub listwy/profile które mocujesz na zwykłe wkręty/kołki rozporowe

 

http://allegro.pl/profil-do-led-profile-tasma-paski-listwa-3-kolory-i3749130928.html

 

Do tego potrzebujesz jeszcze zasilacz/transformator, który wytrzyma tyle diod ile wykorzystasz w pokoju (zależy jakie wymiary ma Twój pokój), na aukcji jest napisane, że taśma na odcinku 1 metra pobiera moc 4,8W, wiec transformator na odcinku 5 metrów powinien mieć moc około 24W, 10m około 48W itd

 

Mam nadzieje, że pomogłem ;-)

Edytowano przez limes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sklep ma sporo komentarzy i do tego prawie 100% to można śmiało kupować na allegro, jeśli do tego ceny są lepsze niż w innym sklepie internetowym to wolę kupić na allegro.

Edytowano przez joonek9 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×