Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jamesbond

Az.pl - Nieuczciwie I Nieetycznie

Polecane posty

Witam.

 

Spotkałem się z działaniem nieuczciwym i nieetycznym ze strony Rejestratora, firmy AZ.PL. ;)

 

Firma AZ wykonała cesje mojej domeny XXX.COM.PL na siebie !!! (oczywiście XXX to przykład)

1. bez mojej zgody, wręcz pomimo mojego sprzeciwu

2. w sposób niezgodny z prawem - cesja czyli przeniesienie praw jest formą obustronnej umowy

3. w przeddzień wygaśniecia domeny, czyli w czasie w którym miałem wyłączne prawo dysponowania domeną jako swoją własnością.

4. domena była przetransferowana z NASK do AZ w tym samym roku, więc nie była to domena związana żadną "Pseudo-Promocją" w AZ

 

Jestem oburzony zaistniałą sytuacją i będę dochodził swoich praw, zaczynając od skargi do NASK.

 

AZ.PL jak każdy inny podmiot współpracujący z NASK powinien swoim klientom-abonentom domen zagwarantować prawa : (http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html)

Twojej wyraźnej zgody wymaga:

 

* przeniesienie obsługi nazwy domeny do innego Partnera,

* zmiana abonenta nazwy domeny,

* zmiana danych abonenta nazwy domeny,

* usunięcie nazwy domeny.

 

pozdrawiam,

- bart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ale pewnie nie pierwsza tego typu sprawa u polskich rejestratorow.

 

Będę wdzięczny jeśli będziesz informował o dalszych losach sprawy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AZ ostatnio w ogole leci sobie w kulki... Mysle czy nie przeniesc wszystkich moich domen gdziekolwiek indziej (mimo, ze to bedzie troche kosztowalo), bo strasznie mnie wkurzyli tym co zrobili z kodami AuthInfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale trzeba płacić teraz za podanie nam authinfo?

Cesja w obrębie az.pl nadal jest darmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ale trzeba płacić teraz za podanie nam authinfo?

Zgodnie z tym co jest napisane na stronie troche trzeba:

W przypadku domen rejestrowanych w promocji kody zostaną wydane po uprzednim uregulowaniu należności w wysokości pomiędzy różnicą promocyjnej ceny rejestracji domeny a ceną przedłużenia domeny.
Cesja w obrębie az.pl nadal jest darmowa?

Nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też przestrzegam wszystkich przed tymi partaczami! - rejestrowalem domene - najpierw gdzieś pieniądze zginęły (3 dni po rejestracji i opłaceniu domeny domena dalej była wolna i w każdej chwili ktoś mógł sobie zarejestrować) dzwonie do nich przełączali mnie do różnych działów w końcu za 4 razem dostałem info że kasa jest ale nie wiadomo czemu nie zaksięgowali, zapewniono mnie, że do końca dnia będzie domena już zarejestrowana... dopiero następnego dnia była - niby zarejestrowana ale do panelu dostać się nie można - wchodze na chat tam wogóle zero kompetencji w końcu uzyskałem informacje że za "minutkę" dostanę maila z danymi do panelu ... i tak minutka zmieniła się w pare godzin maila jak nie było tak dalej nie ma

 

rejestrowałem sporo domen już i mogę stwierdzić jedno: takiego syfu i niekompetencji jak do tej pory nie spotkałem.

 

właśnie zalogowałem się do panelu a tam - pusto ... panel działa a domeny nie widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×