Skocz do zawartości
LANcaster (kotkowicz.pl)

Giełda - propozycja działu "Wykonam"

Polecane posty

Sugeruję, by administracja bardzo poważnie rozważyła założenie działu "Wykonam" w Giełdzie. Dostaję ciężkiej kurwicy za każdym razem, gdy na maila dostaję powiadomienie z WHT o kolejnym gimbazjaliście, który coś wykona, a który wrzuca to w dział "Oferty Pracy/Zlecenia". Dzisiaj czarę goryczy przelał seo-synonimy, który w ciągu kilku minut wrzucił tam 3 oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zmienić uprawnienia do tego działu, na przykład aby mogły w nim pisać osoby od 50 postów oraz firmy. Sądzę że to by pomogło, bo zazwyczaj posty gimnazjalistów są z kont, które są dopiero co założone.

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zmienić uprawnienia do tego działu, na przykład aby mogły w nim pisać osoby od 50 postów oraz firmy. Sądzę że to by pomogło, bo zazwyczaj posty gimnazjalistów są z kont, które są dopiero co założone.

Ta propozycja jest akurat dość kiepska - często pojawiają się tam zapytania o zlecenia od osób, które właśnie w tym celu zakładają tu konto. Ja naprawdę uważam, że osobny dział by rozwiązał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Możemy zrobić taki dział, zobaczymy jaki będzie odzew ale rzeczywiście jest tam tego dużo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to jest dobre. Wiadomo że nie można zrobić grupy ludzi którzy mają tylko możliwość wykonywania jakiś usług. Zrobi się z tego istna klika i "układ zamknięty". Kolejny dział w którym można coś zamieszczać no ok ale skoro ludzie zakładają konto tylko po to aby dodać ogłoszenia tylko dlatego że to forum jest na tyle popularne że dzięki temu złapią klienta jest z punktu widzenia stałych użytkowników lekkim nadwyrężeniem naszego udzielania się i tworzenia tego miejsca. Nie że bym blokował zdobywania środków pieniężnych dla nowych użytkowników w postaci zamieszczania ogłoszeń w których wykonają usługę ... Ale.......... no właśnie zastanówcie się nad regulacją aspektu aby prawie wszystkim "dogodzić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to popieram LANcastera, powinno się jasno oddzielić oferty "wykonam" od "poszukuję". Jak ktoś chce może sobie monitorować obydwa, jak nie to tylko jeden z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to jest dobre. Wiadomo że nie można zrobić grupy ludzi którzy mają tylko możliwość wykonywania jakiś usług. Zrobi się z tego istna klika i "układ zamknięty". Kolejny dział w którym można coś zamieszczać no ok ale skoro ludzie zakładają konto tylko po to aby dodać ogłoszenia tylko dlatego że to forum jest na tyle popularne że dzięki temu złapią klienta jest z punktu widzenia stałych użytkowników lekkim nadwyrężeniem naszego udzielania się i tworzenia tego miejsca. Nie że bym blokował zdobywania środków pieniężnych dla nowych użytkowników w postaci zamieszczania ogłoszeń w których wykonają usługę ... Ale.......... no właśnie zastanówcie się nad regulacją aspektu aby prawie wszystkim "dogodzić".

Ale co jest złego w wydzieleniu nowego działu do zamieszczania ofert w których ludzie chcą coś wykonać? Bo ja tam widzę tylko same korzyści - wykonawcy będą w jednym miejscu, osoby które przyjmą zlecenia (tak jak ja) a obserwują dział "Oferty pracy/zlecenia" nie będą dostawały spamu wszystkich wykonujących na maila.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to jest dobre. Wiadomo że nie można zrobić grupy ludzi którzy mają tylko możliwość wykonywania jakiś usług. Zrobi się z tego istna klika i "układ zamknięty". Kolejny dział w którym można coś zamieszczać no ok ale skoro ludzie zakładają konto tylko po to aby dodać ogłoszenia tylko dlatego że to forum jest na tyle popularne że dzięki temu złapią klienta jest z punktu widzenia stałych użytkowników lekkim nadwyrężeniem naszego udzielania się i tworzenia tego miejsca. Nie że bym blokował zdobywania środków pieniężnych dla nowych użytkowników w postaci zamieszczania ogłoszeń w których wykonają usługę ... Ale.......... no właśnie zastanówcie się nad regulacją aspektu aby prawie wszystkim "dogodzić".

 

Jaka klika? Jaki układ zamknięty? O czym Ty mówisz? Eee?

 

Oferty pracy/zlecenia - nazwa tego działu sama tłumaczy jakiego typu zawartość powinna tam lecieć. A lecą ogłoszenia potencjalnych wykonawców. Dlatego osobny dział to b. dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seo-synonimy zakończyły działalność na tym forum a zakładanie takiego podforum niema sensu bo służyć będzie tylko spamowaniu głownie SEO, itp. Forum to nie słup ogłoszeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seo-synonimy zakończyły działalność na tym forum a zakładanie takiego podforum niema sensu bo służyć będzie tylko spamowaniu głownie SEO, itp. Forum to nie słup ogłoszeniowy.

Tylko że problem nie tyczy tylko seosynonimów, a regularnego pojawiania się postów, które są tam nie na miejscu i tylko zawalają mi i innym osobom obserwującym dział Oferty Pracy/Zlecenia skrzynkę. Widziałeś ile tam jest postów od wykonawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zrobić 2 działy jak pisze Lancaster:

 

1) Wykonam/zrobie/sprzedam/oddam

 

2) szukam/zlecę/zatrudnie/

 

czyli pierwszy dla ogłaszających a drugi dla poszukujących i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy zrobić 2 działy jak pisze Lancaster:

 

1) Wykonam/zrobie/sprzedam/oddam

 

2) szukam/zlecę/zatrudnie/

 

czyli pierwszy dla ogłaszających a drugi dla poszukujących i tyle.

Ale logiczne myślenie chyba regdosa boli - robi się słup ogłoszeniowy w dziale Oferty Pracy/Zlecenia - dobrze. Zrobić osobny dział - źle, bo forum to nie słup ogłoszeniowy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko ktoś niech ogarnia kto tam się oferuje bo zaraz płacz jak jednopostowiec miał za 10zł serwer skonfigurować i nic nie działa a profesjonalna firma wzięła 30 razy więcej za godzinę roboty... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś niech ogarnia kto tam się oferuje bo zaraz płacz jak jednopostowiec miał za 10zł serwer skonfigurować i nic nie działa a profesjonalna firma wzięła 30 razy więcej za godzinę roboty... :)

Ogarnia, ogarnia.. Może niewidzialna ręka rynku? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc coraz gorzej się robi, codziennie ktoś wrzuca oferty do zleceń, nowy dział "Wykonam" powinien się pojawić jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Między moderatorami trwa dyskusja ale wstępnie raczej negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między moderatorami trwa dyskusja ale wstępnie raczej negatywnie.

 

To ja poproszę, żeby Ci negatywni moderatorzy napisali w tym temacie co mają przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi - warto dodać, że po napisaniu co mają przeciw powinni oddać swoje stanowiska komuś innemu.

 

Dlaczego tak sądzę?

Moderator to osoba, która ma wiele zadań na forum - dbanie o czystość w temacie, pomaganiem zbłąkanym userom, przesuwanie czy zamykanie niepotrzebnych tematów. Skoro już chodzi o dbałość o porządek to przychodzi tutaj właśnie ten temat, propozycja działu, który idealnie oczyści giełdę i oferty z niepasujących tam tematów.

 

P.S. Obowiązków jest więcej, ale co mam wypisywać - przecież ja się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między moderatorami trwa dyskusja ale wstępnie raczej negatywnie.

To urocze ze strony moderatorów, że utrudniają użytkownikom życie. Może w takim razie będą ręcznie akceptować ogłoszenia do działu "Oferty Pracy/Zlecenia", żeby ten cały syf nie spływał na maile osób zainteresowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×