Skocz do zawartości
k4milmikolajczyk

awaria w homecloud - czy tylko u mnie?

Polecane posty

witam wszystkich

mam wykupiony serwer vps w homecloud.pl od półtora miesiąca, w piątek 20 grudnia, mój serwer padł i do tej pory leży - ponad 2 doby! na infolinii poza przepraszaniem za zaistniałą sytuację niewiele można się dowiedzieć, a z maili przez formularz kontaktowy, dowiaduję się jedynie że prace trwają na bieżąco i nie da się określić terminu ich zakończenia.

czy ktoś oprócz mnie ma ten problem? czy to normalne? (pytanie retoryczne) czy to się zdarzało komuś wcześniej na vpsach homecloud? bo to mój pierwszy vps i jestem przerażony taką "stabilnością" i niestety chyba będę musiał zakończyć współpracę i szukać u konkurencji, pytanie gdzie się przenieść?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może na chmurkę ? ale aby w ogóle pomóc ci z wybraniem czegokolwiek musisz nam powiedzieć czego szukasz, podać parametry serwera jakie potrzebujesz, ile transferu zużywasz miesięcznie oraz ile jesteś w stanie wydać na taki serwer miesięcznie.

 

Pozdrawiam

NetMat

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

olej marketing i te śmieszne pseudo-chmury, kup sobie dobrego vpsa w ktoreś z średniej wielkości firm i będzie to dzialać pewnie lepiej, a zamiast z infolinią porozmawiasz z administratorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aplikacja niedawno ruszyła, i jest w fazie wzrostu, więc ciężko mi to ocenić w tej chwili, na homecloud mam opcje z 2gb ramu i procesorem dwurdzeniowym, powierzchni dyskowej też potrzebuje kilka-kilkanaście GB, transfer ciężko ocenić, ale na razie szukam czegoś taniego (do 100 zł miesięcznie netto) z czasen z perspektywą upgrade'u w razie ptorzeby

 

//edit

nie chcę chmury

Edytowano przez k4milmikolajczyk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z lokalizacją ? Ma być Polska czy może być Europa ?? Jeśli w Polsce i chcesz chmurkę to oktawave dobra stabilna maszyna, szybki support 24/7 i nie jest tak strasznie z kosztami, jeśli zwykły VPS to biznes-host. A jeśli Europa to chmurka w digitalocean nie jest aż taka zła, serwer w Holandii jest całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie http://ultimahost.pl/vps gdzie nie ma limitu transferu i też jest zniżka, obie firmy sa pewne.

Nie ma czegoś takiego jak bez limitu transferu chyba że płacisz za łącze xxxx zł, szczególnie w serwerach VPS gdzie rurka jest dzielona na kilka serwerów. Jak będziesz za bardzo obciążał łącze to albo Ci podziękują, albo będziesz musiał płacić za dodatkowy transfer.

 

Nawet mają wzmiankę o transferze w informacjach o serwerach VPS, ale nigdzie nie widzę konkretnej informacji o limitach.

 

 

15 zł / miesięcznie (za każde dodatkowe 250GB transferu)

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetMat: Co jak co, ale akurat nawet jak się płaci za łącze xxxx zł to zawsze jakiś limit transferu wynikający z jego maksymalnej przepustowości będzie ;-).

 

HomeCloud też sprzedaje usługi teoretycznie bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywistym jest ze bez limitu to albi sami siebie oszukamy albo myslimy ze kogos oszukamy placac jakies.grosze za dedykowane pasmo

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez limitu = dedykowane pasmo do wykorzystania, czysta matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×