Skocz do zawartości
lou.

Stworzenie bloga [hosting i reszta]

Polecane posty

Witam !

Mam trochę głupie pytanie dlatego odpowiedź nie musi być natychmiastowa. Chodzi o to , że chciał bym stworzyć blog motoryzacyjny. W początkowej fazie mój budżet niestety bedzie ograniczony do 100-150 zł/mc. Drugi problem to strona i promocja bloga, wiadomo, że wszystkiego od razu nie zrobię, lecz jest to dla mnie bardzo duży kłopot, można powiedzieć, że jedyny. Nie umiem stworzyć własnej strony opartej o wordpress i dodatkowo nie mam dużego budżetu na wynajęcie ekstra fachowca, który może ustawić itp.
Mam też na względzie to, że może warto poczekać jeszcze z tym blogiem lub to odłożyć. Po co zawracać głowę drugiej osobie.

Mógł by mi ktoś pomóc z tym wszystkim ?

 

Pozdrawiam i dziękuje :)

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak startowo, aby wyszło najtaniej a w miarę dobrze. Domena OVH, hosting mintshost SSD,

 

Nie znasz się na WP? Nic strasznego :)

 

Cz.1: http://www.youtube.com/watch?v=0nraCpLRiIU

Cz.2: http://www.youtube.com/watch?v=p9rhbfYN0hs

Cz.3: http://www.youtube.com/watch?v=Lxd-S7ABeNk

 

W miarę fajnie mówi więc ogarniesz szybko :)

Promocja bloga? Najszybciej przy pomocy Facebook'a i for o podobnej tematyce :)

 

Z początku jak nic nie będzie wychodzić nie łam się. Każdy zaczynał i raczkował nawet na WordPressie :)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś namiar na jakąś darmową skórkę, która nadawała by się do tego projektu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

generalnie jeśli chodzi o serwer i domenę to bez problemu w tym budżecie się zmieścisz i na pierwszy rok spokojnie Ci to wystarczy. Jeśli chodzi natomiast o promocję to pierw musisz mieć co promować - czyli najważniejszym aspektem będzie merytoryczność Twojej strony - artykuły, opinie itd. Sugeruje na początek skupić się na tworzeniu bloga i skrupulatnym i stałym dodawaniu nowych tematów. Po kilku miesiącach gdzie Twój blog będzie miał już trochę wiedzy, informacji i widać, że przykładasz się do jego tworzenia warto zainwestować w marketing i rozwinięcie strony. Dlatego spróbuj postawić zwykłego WP z jakaś prostą skórką i np. zoptymalizować TOP pod branże a za jakiś czas (odłożysz trochę środków $) i blog będzie już miał coś do zaoferowania - zajmiesz się jego aspektem wizualnym i marketingowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie mogę polecić rozpoczęcie od jednego z niedrogich kont w Altblue, a resztę pieniędzy przeznaczyć na promocję bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Hosting to na tym etapie do 200zł max na rok.

2. Dobry szablon na themeforest.net to 40-50$

 

I tu już tworzysz kontent. Koszty reklamy będą później, może nawet szybciej pojawi się popyt na reklamę u Ciebie.

 

Co do spraw technicznych w różnych firmach jest różnie. My nawet instalujemy i konfigurujemy blogi pod klienta, bez dodatkowej opłaty.

 

http://zenbox.pl/hosting-wordpress.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress jest prosty jak konstrukcja cepa - admina rozklikasz jednego dnia. Nie musisz kupować grafiki - możesz zacząć od gotowego szablonu. Hosting - na początek małe konto hekko, albo to za 70 zł, jeśli chcesz mieć też domenę PL. Wtedy będziesz ją mial pierwszy rok za darmo. Przez rok oceniasz czy dalsze prowadzenie serwisu ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie propozycje. Wybrałem zenbox :) Pana Tomka. Fachowa pomoc, szybkie wyjaśnienie różnych spraw i kompleksowe usługi - na razie więcej nie potrzebuje.

 

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×