Skocz do zawartości
katrio

Hosting VPS - plany i prośba o propozycje

Polecane posty

Witam szanownych forumowiczów!

Powoli zabieram się za tworzenie hostingu VPS (OpenVZ + KVM) + w przyszłości serwerów dedykowanych.

I nikt mi nie musi pisać ostrzeżeń - wiem z czym to się wiąże, i co raz bardziej powątpiewam, czy temu wszystkiemu podołam - mówiąc klasykiem "co z tą Polską" - chodzi oczywiście o chore w niektórych aspektach Polskie prawo i biurokrację :)

Ale do rzeczy - chciałbym usłyszeć trochę opinii od Was - potencjalnie zainteresowanych moją ofertą klientów (oczywiście w przyszłości, wszystko jest obecnie jedynie w fazie projektu, wszystko raczkuje :)) co by Was interesowało najbardziej w ofercie takiego hostingu jak mój.

Na razie mogę opowiedzieć w kliku punktach co obecnie planujemy (większość jest chociaż po części zrobiona):

1. Szybkość zamówień - w przypadku OpenVZ jest to nawet 20-30 sekund.

2. System punktów - doładowujesz punkty, kupujesz co chcesz. Zastanawiam się, czy nie zrobić z tego bardziej chmury, czy jednak pozostać przy "klasycznym modelu" - Wasza opinia będzie tu szczególnie cenna.

3. Bezpieczeństwo klientów - hasła kodowane autorskim rozwiązaniem + dodatkowo sha256.

4. Nawet małe pakiety - idealne pod małe strony / "do zabawy".

5. Brak limitu transferu (na razie serwery we Francji, OVH, być może kilka w Polsce).

6. AntyDDoS w cenie - niezależnie od lokalizacji.

 

Wszystkie rozwiązania tj panel klienta będą w pełni autorskie, zero WHMCS, SolusVM itp.

Jedynie system na którym chce się oprzeć nie będzie mój - ProxMox.

 

Pozdrawiam i liczę na wszelkiego rodzaju propozycje,

Katrio.

 

 

Edytowano przez katrio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

1. Do 5 minut jest ok

2. Jak celujesz w gimbaze to punkty jak najbardziej OK. Dla poważnych ludzi to ważne ile masz na koncie. Albo portfel z doładowaniami + płatność za serwer od razu.

3. Tutaj zdania mogą być podzielone :) Musisz zabezpieczyć w ogóle dostęp do tej bazy klientów bo cokolwiek odszyfrować to kwestia czasu.

4. Nie wiem w czym problem?

5. Nie ma czegoś takiego. Jak ci klient wysici 100% łącza i 10tb transferu (przykładowo) to będzie ci płakał klient co takie łącze ch****.

6. Albo tak albo nie. Albo sprzedajesz chleb z makiem albo bez.

 

 

Poza tym taka moja uwaga. To Twój biznes, ty badasz rynek, ty przygotowujesz coś nowego, ty musisz przyciągnąć klientów, więc nikt ci nie odpowie i nie pomoże bo on nic z tego nie ma. Analitycy jacyś nie bez powodu zarabiają duże pieniądze badając rynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak samo, punktami :D

3. Wiadomo - nie ma rzeczy niemożliwych.

4. To nie była lista problemów, a lista punktów, które mamy już prawie, lub całkowicie zrealizowane :)

5. Na OVH nie ma żadnych limitów transferu, więc lepiej po prostu limitować łącze/zrobić łącze współdzielone bez limitu. Gorzej z serwerami w Polsce - wtedy limit będzie potrzebny.

 

 

Co do uwagi - wiadomo, ale zawsze lepiej, gdy usłyszę kilka słów od osób które się troszkę w temacie orientują :)

 

 

 

Edytowano przez katrio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co mi z tego hostingu, bo nie rozumiem?

Pytałem o to, jak Twoim zdaniem powinienem rozdzielać w takim razie łącze (czy naliczać za transfer czy nie).

A i tak GlobalNetwork jakoś do mnie nie przemawia :)

 

EDIT: Chodzi Ci o to, że można kupić łącze bez limitu, tak?

Edytowano przez katrio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest jedna firma ktora oferowala VPS'y. Zdarzyla sie (dosc) dluga awaria ktora polozyla calkowiscie czesc dzialalnosci firmy (VPS'y). Dane klientow tez zapewne poszly w kosmos.

 

Na rynku jest mnostwo firm. Zeby zaistniec musicie sie czyms wyrozniac. Osobiscie unikam malych/swiezych firemek z kiepskim supportem.

 

Musialbys mnie powalic jakimis super dodatkiem abym zakupil u Was usluge ;) i nie mam tu na mysli niskiej/dobrej ceny!. Wole zaplacic wiecej i dostac bdb support. Biorac pod uwage, ze jestem cienki z linuxa, rozgladajac sie za VPS'em, bralbym pod uwage firme ktora oferuje "wartosc dodana" w postaci np. instalacji systemu (debian) + drobnej konfiguracji calosci (np. instalacji 1-2 aplikacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pekus

Myślę, że zdecydowanie pójdziemy w kierunku zapewnienia dobrego supportu klientom.

Myślę, że system live chat (a gdy nie ma konsultanta online - zostawienie wiadomości, czyli tradycyjne tickety) powinien załatwić sprawę.

A pomoc o której piszesz jak najbardziej powinna być w cenie usługi, ale myślę, że powyżej jakiegoś poziomu cenowego, tzn nie dla tych VPS'ów z np 128 MB RAM, bo to lekka przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak chodziło mi o serwery bez limitu transferu :)

 

Ogólnie jeżeli założycie limit transferu to odejdzie wam sporo problemów przy konfiguracji, supporcie, klientach gimbastycznych co oni wielkie Pany i wymagają aby firma klękała i prosiła ich o łaskawość :)

 

Zróbcie pakiety ekonomiczne (1-2 konfiguracje tanie) bo ludzie będą chcieli was przetestować. Nie kupią dużego serwera bo to mija się z celem testów nowego produktu.

 

1-2 pakiety średnie typu 1 rdzeń, 1 GB ram, 30GB hdd, 250GB transferu i drugi dwukrotność tego.

 

Trzeci rodzaj pakietów to też 1-2 pakiety już spore czyli pół dobrego dedyka :) 2-4 rdzenie, 4-8 GB ram i dysku 100-200GB.

 

 

Masz w ten sposób pakiet dla 3 grup ludzi. Testujących / uczących się / mało wymagających, Z konkretnymi potrzebami / potrzebujących trochę więcej komponentów i ostatniej grupy ludzi potrzebujących "pół dedyki":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za propozycje.

A co sądzisz o okresach testowych?

Np jeden test na jednego klienta, na okres powiedzmy 30 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

30 minut nie. Co najwyżej 24-48H ewentualnie 7 dni. Wszystko płatne jakieś grosze 5-10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, płatność będzie dobrym rozwiązaniem.

Bo zaraz by było "Andrzej! dają VPS na testy za darmo!!!111 rob mulikonta!!1" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli VPS ma kosztowac 20-30zl, to za tydzien testow watpie zeby pacjent zaplacil 10zl :)

 

@katrio: kolega sprzedaje jakims tam produkt w roznych wersjach. Zanim zaczal sprzedawac, w ramach reklamy rozdawal(rozdal) uproszczona wersje produktu wielu klientom (1000 sztuk). Przeznaczyl jakis tam budzet na reklame i ... :)

 

Aby zachecic klintow do korzystania z Waszych uslug, zastanowilbym sie nad bezplatnym okresem testowym np. 24h.

 

Jesli sie okaze, ze np. Wasze uslugi sa marne i klient mial jeszcze za to zaplacic, zeby sie o tym przekonac to... ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak zniwelujesz efekt "gimbazjalisty", czyli zakładania 123152345 multikont, bo za darmo?

Wystarczy, że wpisze byle jakie dane i wiesz...

 

A co do darmowych VPSów na początku w ramach promocji - będą :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej...? ;)

 

W przypadku okresu testowego 24h mozesz np. dodac weryfikacje SMS - na podany nr komorki w formularzu przychodzi kod ktory trzeba wklepac w odpowiednie miejsce.

 

Ja np. bylem niemilo zaskoczony kiedy sie okazalo, ze po oplaceniu uslugi na rok (wirtualny hosting) transfer plikow na ftp odbywa sie z predkoscia 10kB/s. Najpierw myslalem, ze to blad u mnie, zly soft itp. a pozniej sie okazalo ze tak mieli w pseudo firemce ustawione. Oczywiscie kasy nie oddali. Z mojej strony odpowiednie komentarze polecialy w rozne czesci internetu ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie chcesz mieć klientów któryz kupują z niższej półki cenowej to zrób serwery od 50 PLN/miesiąc i tyle.

 

Wogóle to dałbym sobie spokój z zakładaniem kolejnej firmy oferującej zwykłe VPS-y, no chyba że dla samego szpanu.

 

Lepiej trochę pomyśleć i się wysilić na jakiś ciekawy niestandardowy pomysł na hosting - naprawde są fajne gałęzie które mają nisze i można się wybić, ale do tego trzeba dążyć a nie poprostu dać to co 1000 innych firm.

 

Spójrz sobie np. na zenbox - nie powielali zwykłych kont tylko wymyśliili inny sposób rozliczania + chmurka itp, i widać ich rozwój - patrząc po ilości domen są więksi niż niektóre firmy z kilkuletnim stażem z tego forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jesli VPS ma kosztowac 20-30zl, to za tydzien testow watpie zeby pacjent zaplacil 10zl :)

 

@katrio: kolega sprzedaje jakims tam produkt w roznych wersjach. Zanim zaczal sprzedawac, w ramach reklamy rozdawal(rozdal) uproszczona wersje produktu wielu klientom (1000 sztuk). Przeznaczyl jakis tam budzet na reklame i ... :)

 

Aby zachecic klintow do korzystania z Waszych uslug, zastanowilbym sie nad bezplatnym okresem testowym np. 24h.

 

Jesli sie okaze, ze np. Wasze uslugi sa marne i klient mial jeszcze za to zaplacic, zeby sie o tym przekonac to... ;)

 

Ale te 10zł to przykładowo. Przecież ja mu tego nie liczyłem wszystkiego - pomyśl :)

Nawet niech będzie za 1zł to nikt nie utworzy ci 50 serwerów bo to już jest 50zł.

 

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej...? ;)

 

W przypadku okresu testowego 24h mozesz np. dodac weryfikacje SMS - na podany nr komorki w formularzu przychodzi kod ktory trzeba wklepac w odpowiednie miejsce.

 

Ja np. bylem niemilo zaskoczony kiedy sie okazalo, ze po oplaceniu uslugi na rok (wirtualny hosting) transfer plikow na ftp odbywa sie z predkoscia 10kB/s. Najpierw myslalem, ze to blad u mnie, zly soft itp. a pozniej sie okazalo ze tak mieli w pseudo firemce ustawione. Oczywiscie kasy nie oddali. Z mojej strony odpowiednie komentarze polecialy w rozne czesci internetu ;)

 

 

Weryfikacja SMS? Co ona ci odfiltruje? Chodzi o to żeby dzieciaków <15 lat usunąć co chcą szpanować serwerem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze: gimbusowi ciezko bedzie skołować np. 10 numerow gsm po to zeby zalozyc 10 VPS'ow do testow, zwlaszcza jak wyrazenie zgody na przesylki marketingowe bedzie zaznaczone na sztywno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz stawiać hosting na serwerach w OVH? Odradzam. Będziesz miał 10 serwerów czy 200 to i tak potraktują Cie jak szmatę i będą robić co chcą(blokować maszyny za przewinienie na jednym kontenerze, limitować łącze do 10mbit/s - tak, pomimo tego że płacisz za więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Arkadiusz N

Z OVH korzystam już bardzo długo, zostawiłem tam sporo gotówki.

Obecnie jestem nawet ich beta testerem :)

 

Co do usług testowych - jak najbardziej będzie taka możliwa, ale musimy jeszcze trochę pomyśleć nad systemem ich przydzielania.

Dodatkowo zmieniliśmy lekko plany dzięki temu, co napisał Marek607 - będzie coś, czego jeszcze nigdzie nie ma :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz stawiać hosting na serwerach w OVH? Odradzam. Będziesz miał 10 serwerów czy 200 to i tak potraktują Cie jak szmatę i będą robić co chcą(blokować maszyny za przewinienie na jednym kontenerze, limitować łącze do 10mbit/s - tak, pomimo tego że płacisz za więcej).

Nie rozumiem skąd u niektórych na forum taka niechęć do OVH, ja tam jestem zawsze traktowany na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za propozycje.

A co sądzisz o okresach testowych?

Np jeden test na jednego klienta, na okres powiedzmy 30 minut?

 

A co ty możesz sprawdzić w 30 min testując VPSa? Czy mozna się zalogować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×