Skocz do zawartości
atlab

Sprzedam startup MarketCyfrowy.pl - platformę sprzedaży plików / handlu plikami

Polecane posty

Witam,

Ponieważ zaangażowałem się w inny projekt muszę wystawić na sprzedaż serwis, który niedawno uruchomiliśmy - marketcyfrowy.pl.


Market Cyfrowy to platforma służąca do sprzedaży dowolnego typu materiałów cyfrowych (plików).

Wystawienie produktu na sprzedaż ogranicza się do wypełnienia prostego formularza (nazwa produktu, opis, cena) - plik utrzymywany jest na naszych serwerach, obsługujemy płatności od kupujących oraz dystrybucję materiałów.


Model biznesowy opiera się na pobieraniu prowizji od sprzedaży.


Aplikacja napisana została w języku Python.


Sprzedaję:

- domenę marketcyfrowy.pl

- certyfikat SSL

- kod aplikacji napisany w Pythonie + repozytorium kodu w GIT (bitBucket)

- prawa do grafiki, logo

- dokumenty techniczne opisujące niedokończone/planowane funkcje

- bazę danych (kilkadziesiąt opublikowanych produktów).


Zainteresowanych zapraszam do kontaktu maila info@marketcyfrowy.pl oraz na aukcję allegro: http://allegro.pl/startup-marketcyfrowy-pl-handel-plikami-hit-i3744177323.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z prawami autorskimi?

Co z prawami majatkowymi?

 

Co bedzie jesli okaze sie, ze pojawią sie kopie oryginalu? Na sprzedaz lub jako dzialajace serwisy?

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to użytkownik ponosi odpowiedzialność za to co sprzedaje.

Ale działa to tak samo jak w każdej innej formie dystrybucji - jeżeli ktoś wystawi chroniony prawem autorskim plik/materiał np. na allegro jaka jest procedura? Przypuszczam, że dokładnie taka sama.

 

Co bedzie jesli okaze sie, ze pojawią sie kopie oryginalu? Na sprzedaz lub jako dzialajace serwisy?

 

Masz na myśli kopie Marketu? Nie ma takiej możliwości, sprzedaję całość oprogramowania, napisanego przeze mnie wraz z bazą, materiałami, domeną itd oraz oczywiście przekazaniem praw autorskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@atlab: generalnie chodzilo mi o to, ze pewien zleceniodawca zalecil napisanie indywidaulnego serwisu www [zaplacil wiecej za to zeby zleceniobiorca nie sprzedawal kopii ani nie wykorzystywal kodu w czesci/calosci]. Po jakims czasie dziwnym zbiegiem okolicznosci kopia serwisu byla sprzedawa na znanym portalu aukcyjnym. Zleceniobiorca stwierdzil, ze to firma hostingowa wypuscila kopie skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
Ponieważ zaangażowałem się w inny projekt muszę wystawić na sprzedaż serwis, który niedawno uruchomiliśmy - marketcyfrowy.pl.
Market Cyfrowy to platforma służąca do sprzedaży dowolnego typu materiałów cyfrowych (plików).
Wystawienie produktu na sprzedaż ogranicza się do wypełnienia prostego formularza (nazwa produktu, opis, cena) - plik utrzymywany jest na naszych serwerach, obsługujemy płatności od kupujących oraz dystrybucję materiałów.
Model biznesowy opiera się na pobieraniu prowizji od sprzedaży.
Aplikacja napisana została w języku Python.
Sprzedaję:
- domenę marketcyfrowy.pl
- certyfikat SSL
- kod aplikacji napisany w Pythonie + repozytorium kodu w GIT (bitBucket)
- prawa do grafiki, logo
- dokumenty techniczne opisujące niedokończone/planowane funkcje
- bazę danych (kilkadziesiąt opublikowanych produktów).
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu maila info@marketcyfrowy.pl oraz na aukcję allegro: http://allegro.pl/startup-marketcyfrowy-pl-handel-plikami-hit-i3744177323.html

 

 

Czy dokumentacja techniczna jest równoznaczna z przedłużeniem wsparcia polegającego na rozbudowie ewentualnych funkcji w oparciu o dodatkową umowę o dzieło?

Czy wystawiasz fakturę?

Jak wygląda w twojej opinii przekazanie projektu i kto ponosi koszta notarialne związane z podpisaniem umowy przekazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiam fvat,

dokumentacja techniczna zawiera opis funkcjonalności/fragmenty kodu niewykorzystanego produkcyjnie. Zapewniam gwarancję i usunięcie ewentualnych wad serwisu nieodpłatnie, oraz płatny development na podstawie umowy o dzielo.

 

Jak wygląda w twojej opinii przekazanie projektu i kto ponosi koszta notarialne związane z podpisaniem umowy przekazania?

 

Tu mnie zaskoczyłeś - nie wystarczy umowa kupna/sprzedaży?

 

 

Wygląda jak projekt zaliczeniowy na studiach ;)

 

Kwestia gustu, miało być minimalistycznie ;)


@atlab: generalnie chodzilo mi o to, ze pewien zleceniodawca zalecil napisanie indywidaulnego serwisu www [zaplacil wiecej za to zeby zleceniobiorca nie sprzedawal kopii ani nie wykorzystywal kodu w czesci/calosci]. Po jakims czasie dziwnym zbiegiem okolicznosci kopia serwisu byla sprzedawa na znanym portalu aukcyjnym. Zleceniobiorca stwierdzil, ze to firma hostingowa wypuscila kopie skryptu.

Gdzie pytanie? Jeżeli coś wycieknie, to w każdym innym serwisie procedury są takie same. Czy wystawisz plik na sprzedaż na Markecie czy na allegro i wyślesz go mailem to działa to tak samo.

 

EDIT

Może dopiszę co nieco, bo nie było tego w pierwszym poście:

 

płatności korzystają z bramki transferuj.pl

jest panel admina (django)

 

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To tak ma mieć, że ledwo wchodzi?

 

EDIT: Weszło w końcu.

To ile chcesz - tysiąc, czy piętnaście? Bo to dość spora rozpiętość. A tak na serio, to zera ci się pomyliły...

ech, fantasta...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ty cenisz się jak gimnazjalista, nie zabraniam :)

Edit:

@Sponsi:

nie chciałem być złośliwy, myślę, że każdy wycenia swoją pracę jak chce. Nie jesteś zainteresowany kupnem, nie widzę najmniejszego sensu wyceniania czyjejś pracy.

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@atlab, jeśli mogę mieć uwagę, ja bym jednak zdecydowanie widział konta użytkowników - wiesz, statystyki sprzedaży, etc. Taka mała sugestia z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super sugestia, bo konta użytkowników są, tak samo statystyki sprzedaży (z wykresikami!) ;)

 

EDIT:

a działa to tak, że przy wystawieniu pierwszego pliku zakładane jest konto.

Po zalogowaniu się możesz sprawdzić sprzedaż, stan środków, zlecić wypłatę, zmienić dane pliku, zatrzymać sprzedaż etc.

Edytowano przez atlab (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

atlab sorry, ale ta strona odstrasza ... i do zalogowania, czy też w ogóle skorzystania... wyceniłeś w naprawdę dziwnych widełkach, albo to błąd, albo nie wiesz, o czym piszesz.

 

Rozumiem, że skoro ciągniesz tutaj dyskusję o tym serwisie, to jednak nie masz nic przeciwko choćby analizie co ile może kosztować. W końcu to jest forum, a nie serwis aukcyjny. Nie musi być tak, że muszę chcieć kupić, aby wątpić w wartość tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia gustu.

@Sponsi, rozumiem, że jesteś ekspertem od UI/UX?

Sponsi ma sporo racji.

 

W moim odczuciu to taka nieudolna próba zabawy z flat design, który aktualnie jest na topie. Oprócz tego, kto teraz tworzy strony bez RWD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

atlab nie, to nie jest forum onetu, że "kwestia gustu"... wiem jaki miałeś zamysł, że szczątkowo, że nowocześnie, itd. ale niestety, nie udało się. Coś tam nie jest do końca przeprowadzone.

 

Czy jestem ekspertem - wiesz, broda mędrcem nie czyni. Jeśli moje uwagi komuś dadzą coś dobrego, to niech nazywa mnie ekspertem, albo i nie. Nie mam z tym problemu.

 

razor otóż i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@atlab: dopiero wczoraj wieczorem wszedlem na strone Twojego serwisu ktory oferujesz do sprzedazy i ... obawiam sie, ze ... chyba nastapila dosc powazna pomylka w podanej cenie; nie ma tam za duzo jednego zera?

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem wiele skryptów jedne tańsze drugie droższe i szczerze powiedziawszy to za Twój zapłaciłbym 100 złotych maksymalnie. Jeśli znajdziesz chętnego za tysiaka to będzie cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem wiele skryptów jedne tańsze drugie droższe i szczerze powiedziawszy to za Twój zapłaciłbym 100 złotych maksymalnie. Jeśli znajdziesz chętnego za tysiaka to będzie cud.

Nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie strona jest ładna, ale przy tak prostym projekcie, braku RWD to 100-150zł powinno być widełkami. Ew. x2, czyli 200-300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×