Skocz do zawartości
nesti

Serwer dedykowany pod forum ~200-250pln

Polecane posty

Witam. Szukam serwera dedykowanego pod forum na vb. Z racji tego, ze oferta ovh jest niewiadoma jestem zmuszony znalezc cos innego. Poprzedni serwer http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/mini-sp-ssd.xml byl wystarczajacy, moze nawet skusze sie na nizsze parametry. Wazniejszy jest dla mnie na chwile obecna dysk SSD. Lokalizacja fr,de,uk itd bo domyslam sie, ze w polsce w tym budzecie bedzie ciezko cos znalezc. Prosze tez firmy o oferty z cena z directadminem i bez, budzet 200-250pln jest taki w ktorym chcialbym sie zmiescic bez da.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na hetznera, się nie zdecyduje że względu na opłatę instalacyjną,za pierwszy miesiąc wyjdzie 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak dysku ssd, Ktoś się orientuje czy można robić zmiany w podstawowych konfiguracjach? I czy mi nie wypowiedza umowy za atak Ddos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sprawy ataków typu DDos i reakcji firm na takie sytuacje ciężko to przewidzieć aczkolwiek tylko ty znając skale fora internetowego - tematykę jesteś wstanie określić potencjalne ataki. Myślę że SDC jest potencjalnie dobrym wyborem tym bardziej że istnieje opcja stworzenia serwera pod wytyczne + umowa. Rozmawiamy o maszynie za 250zł więc nie oczekuj tym samym że ewentualne przygotowania maszyny będą robione za darmo. OVH się wykruszyło i całe szczęście. Pomimo że OVH dysponuje ciekawymi rozwiązaniami zdecydowanie nie dysponuje poszanowaniem dla klienta czego na 100% doświadczysz korzystając w SDC. Niestety ale żyjemy w czasach kiedy szacunek ma większą cenę i jest ważnym elementem zwłaszcza jak chce się stworzyć coś ciekawego. A nie wydaje mi się żebyś pchał dupowaty projekt na dedyka. Po prostu napisz do nich i tyle. Również napisz do BH , wprawdzie nie dysponują w ofercie dyskami SSD ale nie jestem pewien czy nie mogą dostosować jednostki dla ciebie. Tym bardziej że ostatnio wspominali o zabezpieczeniach związanych z atakami typu DDos. Również przemyśl czy nie warto może wejść w chmurę, zaoszczędzisz pieniądze na początku i dostosujesz parametry pod oczekiwania projektu. Czasem dedyk jest fajnym rozwiązaniem ale migracja nie jest miłym wydarzeniem zwłaszcza jak zaczyna ci brakować zasobów. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak dysku ssd, Ktoś się orientuje czy można robić zmiany w podstawowych konfiguracjach? I czy mi nie wypowiedza umowy za atak Ddos?

 

Każdy rozsądny dostawca wypowie umowę jeśli Twoja działalność sprzyja atakom DDOS lub wręcz je prowokuje. Dla dostawcy liczy się dobro ogółu klientów którym dostarcza usługę. Przy tych budżetach nie oszukujmy się nie ma miejsca na dużo więcej aniżeli to co w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę tiktalik.com.
Masz gotową usługę load ballancera, dyski ssd, możesz pliki trzymać w storage zgodnym z Amazon S3 i wiele innych ciekawych opcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ktora chmura warto sie zainteresowac? Nie ukrywam platnosc w £ nawet by mi bardziej odpowiadala.

 

Nie znam realnego zapotrzebowania na zasoby tym samym bawienie się we wróżkę jest po prostu jak chodzenie po polu minowym - może trafie. Skala dostawców jest duża co równa się równie dużą skalą związaną z opłatami. Podchodząc do tematu w oparciu o twoje początkowe wytyczne czyli 120GB (RAID1) przypuszczam że realnie wykorzystasz około od 6 do 15GB, z czasem ta wielkość dojdzie nawet do 50GB w zależności jakie opcje będzie posiadał użytkownik w związku np z umieszczaniem grafik w postach. Przyjmując że będzie tam tylko forum jeżeli oprzesz to o Nginx + kilka dodatków nie potrzebujesz na początku czterech rdzeni bo one po prostu będą się nudziły. Podobnie będzie z pamięcią RAM. Nie wiem o jakiej skali forum rozmawiamy ponieważ w wielu przypadkach podane zasoby mogą być np za małe. Naprawdę trudno gdybać lecz w odniesieniu do chmury obstawiam bym za oktawave.com jeżeli potrzebujesz czegoś naprawdę elastycznego. Jest forum i forum i tylko ty doskonale wiesz jakie zasoby pochłania. Zdecydowanie podstawą jest konfiguracja która często potrafi znacznie zaoszczędzić na zasobach. vb nie jest delikatnym silnikiem i potrafi naprawdę nieźle zamieszać. Jak chcesz rady odnośnie wyboru serwera jak wspomniałem łatwo nie będzie w tej cenie. Chmura daje elastyczność i tym samym oszczędność. Inna sprawa kiedy chcesz gotowego rozwiązania i nie interesują ciebie zasoby a jedynie to by forum działało zamykając się w jakimś przedziale cenowym. Podając więcej informacji na temat samego projektu podejrzewam że więcej osób udzieli Tobie odpowiedzi popartym doświadczeniem opatrzonym realnymi zastosowaniami. Pamiętaj jednak o elemencie który wymieniłeś - ataki DDoS. Wspominając to masz jakieś przykre doświadczenie które również warto by było brać po uwagę. Nie wiem naprawdę ciężko radzić. Od siebie powiem że np znam przypadek kiedy forum stało na niezłym serwerze i dostawało zadyszki w godzinach wieczornych. Obecnie zostało przeniesione na vps o znacznie mniejszych zasobach ale popartych odpowiednia konfiguracją. Jest to sprawa wiedzy która odpowiednio wykorzystana potrafi zdziałać cuda i nie działa to niestety na zasadzie google + poradniki. Musisz wiedzieć co robić a zdecydowanie zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Święta już blisko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście że się da... no może prawie. 258 pln brutto

Konfiguracja ECO 1 (zmiast dysków SATA wstawimy 2 x 120 GB SSD).

Umowa bezterminowa i brak opłat instalacyjnych.

Poniżej link do zamówienia- czas realizacji 24 h od chwili opłacenia

https://www.sprintdatacenter.pl/product/272/usuga-indywidualna-195122013

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam.

PS.

DA w cenie 48 pln netto/ 59 pln brutto- do zamówienia na stronie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

info@sprintdatacenter.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×