Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

bez sensu to są takie posty... chcesz gwarantowanych czasów to kup sobie usługę za jedno zero więcej, apache się pewnie nie pierdzieli, tylko reloaduje, kiedyś musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech sie "reloaduje" o innej porze a nie w szczycie odwiedzin !

 

i nie chodzi o gwarantowany czas , ale 2,5sekundy na pierwszy bit ? to w 1996 tak mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W NetDC jestem już ze swoją jedną z "ważniejszych" stron od roku, używam VPS z DA i jestem naprawdę zadowolony jeśli chodzi o ciągłość działania usługi, ping do strony i całą resztę(od strony technicznej), nigdzie chyba nie znalazłbym nic tańszego ani lepszego,

 

problem natomiast pojawia się od strony supportu - tak jak kiedyś dostawałem konkretne i szybkie odpowiedzi na temat oraz sam support wykazywał chęć pomocy, tak od ~4 miesięcy dość często w ogóle nie dostaje odpowiedzi na pytania, z telefonu kilkakrotnie również przekierowano mnie na pocztę, na którą nie zawsze otrzymywałem odpowiedź, a i ostatnio kompletnie zignorowano dwa dość istotne problemy, o których rozwiązanie u nich prosiłem... dostałem jakieś dwie odpowiedzi nie na temat, po czym kontakt się urwał.

 

Zastanawiam się czy jestem już tam jakoś zaszufladkowany jako "problematyczny klient, omijać", czy jest to jakiś bardziej ogólny problem z supportem.

 

Przez ostatni rok nie miałem z nimi większych problemów ale zaczynam się powoli obawiać, że jak coś poważnego padnie, to mogę w ogóle zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy z ich strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetDC - 4 dni awarii usługi e-mail - nie dostaje wiadomości, nie odpowiadają na maile, telefon nieaktywny, a gdy jest aktywny po kilku sygnałów jakby zostaje odrzucony. Domyślam się, że jest jakaś przyczyna, może osobista, ale nie po to wybieram firmę, a nie działalność jednoosobową.

Ogólnie żenada, szukam innego serwera jak tylko w ogóle serwer zacznie działać.

Cukierkowa otoczka w postaci smyczy, które mi się walają już w szafie, nie wystarczy żeby utrzymać klienta.

 

Awarie ogólnie tez częste, i co gorsza sam muszę zgłaszać całkowity down serwera (zazwyczaj po telefonach klientów).

Kontakt raz świetny w godzinach nawet i nocnych, po kilku dniach beznadzieja, nie doczekasz się odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi nowe certyfikaty z GeoTrust wyskoczyły do zatwierdzenia w kliencie poczty, może w tym tkwi problem? Bo ja je zatwierdziłem i wszystko działa jak należy, tyle że odbieranie poczty powinno przebiegać raczej bez problemu, nawet bez zatwierdzonego certyfikatu.

Raz się spotkałem z czymś takim, że mój email do nich wylądował w spamie (bo sami mi o tym napisali), ale odpowiedź dostałem po 2 dniach.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa częściowo rozwiązana (przez osobę trzecią), ogólnie problem mam jeszcze z POP3 bo gmail zaczął pobierać wszystko na nowo - kilkadziesiąt tysięcy maili...

 

NetDC jak milczy, tak milczy. Sumarycznie - NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa "wyjaśniona" - przenosiny biura...

 

Odpowiedź "wymówka", mnie ostatnio odpisali, że "poprawiali system supportu" jak nie było komu telefonu odebrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahah przenosiny biura? i administratorzy siedza w biurze? hahaha

 

a gdzie mają siedzieć, w serwerowni? ;) wsumie czemu nie, korzuch, słuchawki na uszy i jazda

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Są plusy i minusy pracy zdalnej. Warto sobie poczytać i samemu sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrącę również swoje trzy grosze odnośnie netdc. Mam tam konto www i od pewnego czasu zauważyłem spadek wydajności w postaci wydłużonego czasu odpowiedzi serwera. Ponadto przez jakiś czas miałem problem z pocztą ponieważ wszystko do wp wracało jako spam. Problem ten jednak na raty ale został naprawiony. Jednak z powodu relatywnie długiego czasu ładowania się strony poszukałem czegoś innego. Teraz główna strona na innym hostingu ładuje się w 0,4 s i poczta hula aż miło.

Jednak życzę firmie netdc powodzenia bo jak zakładałem u nich konto to było świetnie i dobrze żeby to wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem wysłać emaila np. do onetu, powód był prosty IP się nie zgadzało z którego wysyłane były wiadomości, moje było z końcówką 6 a wysyłało z 7, dziwne że do wszystkich innych osób szło z końcówką 6.

 

Wystarczyło zmienić wpis w strefie dns z

v=spf1 a mx ip4:x.x.x.x -all

na

v=spf1 a mx ip4:x.x.x.x ~all

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kiedyć coś było na FB, jakieś zdjęcia fortu czy bunkru gdzie mają swoje DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyć coś było na FB, jakieś zdjęcia fortu czy bunkru gdzie mają swoje DC.

 

To Biznes-Host :)

 

https://www.facebook.com/bizneshost/photos/pb.184905458217627.-2207520000.1441478641./758651604176340/?type=3&theater

 

1924386_758651604176340_7147913944013325

 

Swoją drogą bardzo ciekawe jak udało im się taką lokalizację kupić lub wydzierżawić - pewnie to jest jakoś chronione/muzeum czy coś. :D

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Pozna%C5%84

nie wiem dokładnie w którym forcie..... ( kojarze ,że 7a ale nie jestem pewień a nie mam zamiaru ich szukać hehe ;) )

 

mnie ciekawi czy netdc i biznes-host/mintshost mają tą samą serwerownie i te same łącza. Pamiętam ,że jak kiedyś badałem speedtestem łacza vps'ów na mintshost i biznes-host nieraz wyskakiwało mi NetDC :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać użytkowników netdc czy ktoś z was miał jakiś problem z bezpieczeństwem na netdc? (włamania, wirusy itd w przeciągu ostatniego roku ) i jak sama praca serwerów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Witam chciałem zapytać użytkowników netdc czy ktoś z was miał jakiś problem z bezpieczeństwem na netdc? (włamania, wirusy itd w przeciągu ostatniego roku ) i jak sama praca serwerów ?

 

Samodzielna administracja i konfiguracja usługi

 

I to chyba tyle w temacie.

Jak bierzesz z administracją to w tedy oni ci zabezpieczają serwer.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×