Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

Ja zobaczyłem minutę przed napisaniem posta że padła mi strona. Maila od nich nie mam z uprzedzeniem o planowanych pracach. Na stronie też nie widzę informacji o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

Ja zobaczyłem minutę przed napisaniem posta że padła mi strona. Maila od nich nie mam z uprzedzeniem o planowanych pracach. Na stronie też nie widzę informacji o tym.

tez nie mam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak pomoc techniczna 24h.

Siedze od rana i próbuje się doprosić o przywrócenie kopi zapasowej mojej strony gdyż padła ofiarą ataku.

 

Nikt telefonu nie raczy odebrać, na email dostałem tylko odpowiedź, ze takowy backup jaki mnie zadowala jest i na tym sie skończyło...

 

No i zamiast sie opalać na plaży sobota w domu z nerwami na firmnę hostingową po raz kolejny... no nic. Chciało się mieć taniej.

 

Jeżeli jest jakaś firma z dobrą obsługą techniczną, dającą licencję na DA i pluginy typu zmiana php i php ini.

za 3 tys na rok, serwer bez limitu transferu, dysk 2x1TB 16GB Ram i 8 Rdzeni procesora to czekam na oferty...

Edytowano przez Marcin_0048 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadając serwer dedykowany kwestia backupów należy chyba do klienta? Nie widzę u nich w ofercie serwerów dedykowanych informacji, że wykonują backupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W darmowej administracji, którą oferują, chyba powinny być kopie zapasowe ;) no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup »
Pełna kopia bezpieczeństwa.

 

Backup jest, nie mówię, że nie... Tylko nie ma komu go dziś przywrócić bo pomoc 24h/7 dziś nie działa najwyraźniej...

 

Pitu przyjrzyj się lepiej, jest w ofercie backup może nie sprawdziłeś w "z directadmin".

 

Ta pomoc 24h to jest fikcja. O godzinie 0:11 napisałem zgłoszenie, odpowiedź dostałem 11 godzin później, że backup taki jak mnie interesuje jest, od 11 do 18 nie ma komu przywrócić tego backupu.

 

W normalnej firmie nie oczekuje się, aby ktoś całą dobę odpisywał ale jak się tak reklamują, że jest administrator i pomoc 24h no to powinien ktoś te 24h siedzieć i już. Ja głównie pracuję wieczorami i wtedy taka pomoc mi jest potrzebna, jak by mi na tym nie zależało to bym mógł kupić serwer w innej firmie która nie pracuje 24h. Od 0:11 czekam na wgranie backupu nie mogę wyjść z domu ani nic zrobić bo muszę uruchomić witrynę... Ciekawe czy tak samo działa to w mintshost lub biznes-host? Wie ktoś może?

Edytowano przez Marcin_0048 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_0048 czekanie jak na szpilkach w niczym Ci nie pomoże a tylko będzie potęgowało niepotrzebny stres i nerwy. Korzystając z zewnętrznej firmy musisz się liczyć z takimi sytuacjami. Wiem jak wtedy człowieka nosi kiedy wszystko leży a support nie odpowiada, bo sam tego doświadczyłem kilka razy. Dlatego w takich właśnie sytuacjach staram się gdzieś wyjść i nie myśleć o tym, bo szkoda niepotrzebnych nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Ciekawe czy tak samo działa to w mintshost lub biznes-host? Wie ktoś może?

 

 

Tak samo, przywracamy backup, klient powinien zaktualizować joomle i zlokalizować źródło włamania, jak tego nie zrobi można przywrócić jeszcze raz, ale nie przywracamy kopii w nieskończoność jak klient później nic z witryną nie robi.

 

Ile razy miałeś przywracany bakcup tylko bez ściemniania proszę ;)

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W darmowej administracji, którą oferują, chyba powinny być kopie zapasowe ;) no nie? :)

 

I pewnie trzymanie wersji z 30 dni z rana, południa i wieczoru? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój dedyk w netDC (opcja z DA i administracją) zaliczył dzisiaj pada przed 3 w nocy. Napisałem maila i trochę poczekałem - nic (środek nocy, weekend ofc można zrozumieć). Dzwonię do nich w niedzielę o godzinie 5 rano i ktoś tam faktycznie jest, odbiera telefon, w 10-15 minut po telefonie dedyk jest online.

 

Mają u mnie plusa za odebranie telefonu o takiej dzikiej porze i szybką reakcję.

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam ostatnio problemy z komunikacją z BOK-iem NetDC ? Od kilku dni próbuję zmienić pakiet i bez skutku. Dzwoniłem na infolinię, mowili, że zajmą się problemem. Dalej się nie zajęli. Napisałem email to pisali żebym podał login to im podałem. Dalej cisza... W weekend napisałem dwa kolejne emaile i dalej cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio mam problem z komunikacją.

Maila wysłałem 4 dni temu jednak odpowiedzi na niego nie dostałem. Telefonicznie próbowałem się skontaktować jednak też bez skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki się migrują do nowego DC, na pewno nadrobią wszystkie zaległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę się wypowiedzieć tutaj na działanie bok tej firmy. Jak założyłem wątek na tym forum dotyczący zapytania o swerwe www to zaraz dostałem odpowiedź od tej firmy że polecają, że warto itp. Założyłem konto testowe i nawet dobrze wypadło w testach. Wczoraj w nocy zadałem pytanie na adres email dostępny na stronie tej firmy. Niestety do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi więc pozostaje mi przypuszczać, że z innymi sprawami może być podobnie. Dobrze, że jest czas 14 dni na test konta bo można się wtedy przekonać jak naprawdę działa firma. Powodzenia, ja swojego konta nie wykupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę się wypowiedzieć tutaj na działanie bok tej firmy. Jak założyłem wątek na tym forum dotyczący zapytania o swerwe www to zaraz dostałem odpowiedź od tej firmy że polecają, że warto itp. Założyłem konto testowe i nawet dobrze wypadło w testach. Wczoraj w nocy zadałem pytanie na adres email dostępny na stronie tej firmy. Niestety do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi więc pozostaje mi przypuszczać, że z innymi sprawami może być podobnie. Dobrze, że jest czas 14 dni na test konta bo można się wtedy przekonać jak naprawdę działa firma. Powodzenia, ja swojego konta nie wykupię...

Przeczytaj kilka postów wyżej czemu działanie BOK jest opóźnione.

Tak nawiasem z tego co wiem to właściciel jest na urlopie więc i to spowalnia wszystko.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku awarii też trzeba czekać aż właściciel wróci z urlopu?....Czy bok, support itp to jedna osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, można zadzwonić, można napisać zgłoszenie itp, bok cały czas pracuje chociaż ze względu na migrację do nowej serwerowni + czynnik jak wyżej czas odpowiedzi może nieznacznie się wydłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem skrawek internetu i nigdzie wzmianki nt przeprowadzki do innego DC.

Skąd takie info ? Chyba że takie info poszło wyłącznie na adresy kontaktowe klientów (?)

W takim wypadku życzyć powodzenia przypadkowym kowalskim chcącym zarejestrować konto w trakcie przeprowadzki :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 ostatnie dni:

uptime serwera 100% ale apache wam się pierdzieli ! tu akurat regularnie o 22.00 codziennie i dziś również

 

napisalem do was o sprawdzenie sprawdzaliście 3 dni po czym piszecie mi ze już jest ok....

tylko, że time to first bit z 400 ms wzrósł do 2.5 sekundy !!! .... !!!

 

a jak wam pisze: proszę to poprawić to otrzymuje standardowa formułkę: "Przy tego typu usługach nie oferujemy gwarancji czasu ładowania witryny. "

przeniosłem się do was z linuxpl z powodu ttfb, a wy urządzacie mnie w taki sposób?

 

dodatkowo do tej pory nie otrzymałem ani darmowej domeny, ani certyfikatu - takie oto promocje na papierze (ekranie)

 

aaa i jeszcze jedno : od stycznia obowiązuję MOSS ja dostałem polski vat zamiast mojego angielskiego - jestem 3% w plecy :P

Edytowano przez zat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

time.jpg

 

 

dodatkowo do tej pory nie otrzymałem ani darmowej domeny, ani certyfikatu - takie oto promocje na papierze (ekranie)

 

aaa i jeszcze jedno : od stycznia obowiązuję MOSS ja dostałem polski vat zamiast mojego angielskiego - jestem 3% w plecy :P

 

To po co kupujesz w Polsce hosting jak tyle tracisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×