Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Opinie] NetDC.pl

Polecane posty

Traceroute for : 185.5.98.193

Executing traceroute... (this can take up to three minutes)

HOP	Time (ms)	IP	Hostname	ISP info	Geo location
1	0	213.239.245.225	core11.hetzner.de	AS24940
Hetzner Online AG	Germany (DE) flag
2	0	213.239.203.138	juniper4.rz2.hetzner.de	AS24940
Hetzner Online AG	Germany (DE) flag
3	0	77.109.135.101	r1nue1.core.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
4	31	77.109.140.29	r1waw1.core.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
5	31	77.109.135.134	netia-gw.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
6	31	83.238.248.53		AS12741
Netia SA	Poland (PL) flag
7	797	213.239.245.225	core11.hetzner.de	AS24940
Hetzner Online AG	Germany (DE) flag
8	16	213.239.203.138	juniper4.rz2.hetzner.de	AS24940
Hetzner Online AG	Germany (DE) flag
9	0	77.109.135.101	r1nue1.core.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
10	0	87.204.226.17	PoznH002RT11-PoznR030RT01.inetia.pl	AS12741
Netia SA	Warsaw, Mazowieckie, Poland (PL) flag
11	0	81.210.2.50	PoznR020-petfoodc.dsl.pozn.bdi.inetia.pl	AS12741
Netia SA	Poland (PL) flag
12	0	77.109.140.29	r1waw1.core.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
13	0	77.109.135.134	netia-gw.init7.net	AS13030
Init Seven AG	Switzerland (CH) flag
14	0	83.238.248.53		AS12741
Netia SA	Poland (PL) flag
15	0	185.5.97.3	185-5-97-3.greendata.pl	AS198414
BIZNESHOST-AS Biznes-Host.pl sp. z o.o.,PL	Poland (PL) flag
16	0	87.204.226.17	PoznH002RT11-PoznR030RT01.inetia.pl	AS12741
Netia SA	Warsaw, Mazowieckie, Poland (PL) flag
17	0	185.5.98.193	netdc.pl	AS198414
BIZNESHOST-AS Biznes-Host.pl sp. z o.o.,PL	Poland (PL) flag
Trace completed

Teraz działa dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko strona działa, usługi np vps dalej nie działają .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie już ruszyło, ale ja akurat mam u nich hosting

 

O godzinie 9 dostałęm informacje że usterka trwa 7 minut! A ja od 8 siedzę i modlę się żeby to ruszyło wreszcie... Niestety moja usługa serwer vps nie dzia już 1 godzinę i 40 minut.

 

W sumie to właśnie zastanawiam się nad kupnem VPS u nich... Pomijając tą awarię jaką masz opinię o samym VPS'ie?? Brałeś z administracją czy bez?? Jeżeli z to jak to wygląda po ich stronie??

Edytowano przez maniutek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 10:00 i nie ma NIC. Mój VPS nie działa.

Jak to jest, może ktoś mi wytłumaczy, że teoretycznie mamy (podobno) RAID, macierze, wszystko przepina się w kilka sekund, poza tym są UPS-y. Tu wygląda to na jakiś armagedon, albo tak, jakby ktoś po tego UPSa pojechał do sklepu i utnkął w kolejce....

A Moi Klienci dzwonią i przyglądają się pewnie mojej prawdomowności - ponad godzinę temu powtórzyłem im "jeszcze około 5 minut....".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniutek08 pomijając tą awarię i 2 poprzednie oraz pewnie jakieś inne o których nie wiem... Brałem z administracją, przydała się żeby poprawiać to co źle działało czyli parę rzeczy w directadmin no i faktycznie pomogli mi pare razy z problemami. Telefonicznie robili od ręki, emaile niektóre ginęły które do nich pisałem więc lepiej dzwonić. Co do VPS, gdy działa to jestem z niego zadowolony :)

 

Dobrze, że miętówka umieściła na FB informacje o darmowym BATTLEFIELD 3 (do 3 czerwca za darmo), zdąże te 20GB ściągnać i jeszcze pograć pewnie zanim to ruszy...

 

Zastanawia mnie jedna awaria, powiedziano mi, że wysiadł zasilacz a jak sie okazało w miętówce tez akurat byłą awaria - podejżewam, że też bisnes host nawalił a mi wcisneli kicik jak w okienko :) To takie moje domysły.

Ja miałem brać dedyka... no i teraz się muszę mocno zastanowić.. 2 godziny i 25 minut jestem bez serwera.

Edytowano przez Marcin_0048 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biznes hostu wogole nie polecam ze względu na obsługę.

to nie pierwsza awaria w tym miesiącu ( maju ) .

tak jak napisano wyżej , od ok godz. 8 nie działają vpsy. a jest 10 : 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, odwołuje zaplanowane konkursy na stronie bo nie ma sensu.

nie wiadomo kiedy coś zacznie działać i jak długo będzie działać.

 

od 8 lat prowadzę swoją stronę i nigdy nie miałem tak długiej awarii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maniutek08 z tego co mi wiadomo nie za szybko to zacznie działać, myślę, że nie w najbliższej godzinie. Jakaś grubsza draka się wydarzyła - dobrze nie słyszałem co bo telefon przerywał ale serwery wszystkie chyba czy większa część jest przenoszona do innego pomieszczenia. Trzeba je podłączyć i nie wiadomo co jeszcze...

 

Najgorsze jest to, że w sumie żadna rekompensata nie pokryje zniszczonej opinii naszych klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no to ciekawa awaria :)

ciekawe czy dzisiaj zacznie coś działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

godzina 11.26 i jak ma się sytuacja Marcin_0048??

Widziałem że Netdc.pl przeglądało ten wątek ale nie pokwapiło się o komentarz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu piątek, koniec tygodnia, duża firma lezy od rana odcięta od korespondencji ze światem, ludzie za biurkami siedzą bezczynnie, faktury nie wychodzą, nie przychodzą, zarządzanie dostawami lezy, praktycznie firma leży i Wy mi Koledzy piszecie że to może potrwać jeszcze kilka godzin? Jak szef firmy nie dostanie zawału, to będzie miał dość siły, żeby mnie podać do sądu albo udusić własnymi rekami za wyłożenie jego firmy. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że firma produkcyjna na takim hostingu LEŻY, poza tym że maszyny chodzą nie można przesyłać żadnych informacji mailem, nie ma też odwiedzin strony, przeglądu towarów i zakupów.

 

Co za czasy, że serwery się..... nosi, jak to się ma do poziomu zabezieczeń audytów bezpieczeństwa itd? Przecież to zakrawa na jakąś totalną amatorkę.... Niech mi ktoś napisze, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maniutek, przeglądali wątek i zadzwonili z przeprosinami. Bardzo miło z ich strony, opisali problem, przeprosili, zapowiedzieli rekompensaty... ale gdyby mi się nie przesunął strat firmy to bym miał teraz niezłego zonka i teraz nie wiem czy brać dedyki u nich... cena ceną ale jak to się wysypie znowu to będę spalony na starcie... awaria może się zdarzyć ale nie tak często i na tak długo...

 

Jacekk, na co dzień obsługuje duży sklep internetowy i wiem jaki to problem gdy na chwilę coś przestanie działać... a też miałem go przenosić na mój vps w netdc.

Edytowano przez Marcin_0048 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecali Ci rekompensaty?? To dość ciekawe.. Ale powiedz działa Ci już ten VPS czy jeszcze leży?? I jak Ci opisali problem to podziel się nim pokrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuję sklepu, piszę o dość dużej firmie produkcyjnej z dużymi obrotami i gorącymi skrzynkami mailowymi z innymi dużymi klientami. Strona www prezentuje towary. Ech, co tu pisać, to trzeba przeżyć, emocje gwarantowane jak w dobrym kinie. I żeby mi się ta przygoda skończyła tylko na zrozumieniu i kiwaniu głową, że pewnie w przyszlości będzie już dobrze. Moim skromnym zdaniem (mam jakieś tam kilkunastoletnie doświadczenie w sieci) zanik serwera na więcej niż kilka minut to już jest awaria, na kilkanaście minut to już jest mały problem, ale na kilka godzin... w tej branży to rzadkość. Przecież .... backupy, przecież .... macierze, przecież ... UPSy.... itd.... Czyżby nie było technologii pozwalającej na ciągłe działanie serwerów ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu piątek, koniec tygodnia, duża firma lezy od rana odcięta od korespondencji ze światem, ludzie za biurkami siedzą bezczynnie, faktury nie wychodzą, nie przychodzą, zarządzanie dostawami lezy, praktycznie firma leży i Wy mi Koledzy piszecie że to może potrwać jeszcze kilka godzin? Jak szef firmy nie dostanie zawału, to będzie miał dość siły, żeby mnie podać do sądu albo udusić własnymi rekami za wyłożenie jego firmy. W praktyce wygląda to mniej więcej tak, że firma produkcyjna na takim hostingu LEŻY, poza tym że maszyny chodzą nie można przesyłać żadnych informacji mailem, nie ma też odwiedzin strony, przeglądu towarów i zakupów.

 

Co za czasy, że serwery się..... nosi, jak to się ma do poziomu zabezieczeń audytów bezpieczeństwa itd? Przecież to zakrawa na jakąś totalną amatorkę.... Niech mi ktoś napisze, że się mylę.

 

Ja napiszę że się mylisz ;)

Duża firma, ludzie za biurkami czekają, milionowe starty.... robisz zament i chaos bo jeśli wasza firma jest taka PRO to czemu nie macie własnej serwerowni i nie działacie na własną rękę żeby tego uniknąć?

 

Tak to teraz wielki lament i to jak to firma jest zła a tak naprawdę wszystko reguluje regulamin i ich SLA dostępności.

Wydałeś pieniądzę rozumiem ale nie oczekuj udów za budżetowy serwer awarie się zdarzają raz macierzy raz czegoś innego i to właśnie weryfikuje firmę jak podejdzie do tematu i co z tym zrobi.

Płać miliony wymagaj wiele a tym wypadku prosze nie odzywaj się nic bo awarie może mieć każa firma.

 

Żeby nie było jestem klientem netdc.pl i to od ponad roku zarówno vps jak i serwera www i nie mam naprawdę do nich nic.

Pierwsza awaria a wy robicie tyle zamentu ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No ale w sumie wiadomo coo było główną przyczyną tak dużej niedostępności serwerów VPS??

 

Napisz do supportu. WHT nie ma szklanych kulek na sprzedaż już :)

 

 

 

Edit: Nie ma technologii na 100% dostępności jak to pisałeś w poprzednim poście. UPS? Co on ci da? Podtrzymanie na 3 minuty? Ratuje Cię to?

Drugie łącze - jak padną dwa ratuje Cię to?

Backup - ratuje Cię przy braku dostępności do łącza?

 

Obecnie nawet chmury mają downtime-y, duże serwerownie jak atman czy etop też mają czasem problemy.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×