Skocz do zawartości
seomajster

[Pytanie] Jak sprawdzić czy dedyk jest dedykiem czy vps? (Windows)

Polecane posty

Witam

 

Kupiłem serwer dedykowany od pewnej zagranicznej firmy, ale pracuje trochę zbyt wolno jak na Xeona 1230v2 + dysk jest bardzo wolny. Benchmarki też kiepsko wypadają. Czy jest jaki sposób aby sprawdzić czy ten serwer jest rzeczywiscie dedykiem czy vps-em? Na serwerze mam zainstalowany windows 2003. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub poprosić o kvma i zerknąć w biosie, różnice będą zauważalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sobie w PL wziaśc dedyka? Chyba że jakieś lewusiątko bądź projekt wymaga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ci pokazuje smart dysku jakimś hd tune czy coś. Zwirtualizowany dysk będzie miał pewnie jakieś pierdoły powypisywane albo w ogóle będzie niedostępny. Do tego sprawdź czy na pewno masz wszystkie rdzenie.

4GB ramu by wsadzali do takiego procesora? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca napisał mi, że serwer jest dedykowany, ale ma NAS zamiast hdd. Czy to możliwe? W informacji o systemie pisze mi że działa on na vmware. Nas = VMware? Czy da się jakoś sprawdzić czy CPU jest faktycznie dzielony? W panelu sterowania widzę że mam wszystkie rdzenie...

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wejść w menedżera urządzeń (devmgmt.msc) i zobaczyć np grafikę lub kartę sieciową. Przykładowy screen z wirtualnej maszyny na vmware:

 

7br3.jpg

--

Zespół Hostedwindows.pl

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszą ofertą http://hostedwindows.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ci pokazuje smart dysku jakimś hd tune czy coś. Zwirtualizowany dysk będzie miał pewnie jakieś pierdoły powypisywane albo w ogóle będzie niedostępny. Do tego sprawdź czy na pewno masz wszystkie rdzenie.

 

Smart dla wielu kontrolerow nic nie zwroci takze, ale kierunek weryfikacji poprzez dysk jak i inne zasoby mysle ze jak najbardziej dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×