Skocz do zawartości
rosicky

Prośba o podanie parametrów serwera i ew. oferty

Polecane posty

Witam,

Od razu na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem bardzo w temacie odnośnie serwerów.

 

Potrzebuję serwera, który będzie miał obsługiwać duży serwis internetowy polegający na dodawaniu przez użytkowników dużych ilości danych i to bardzo często ( materiały wideo, foto - tak że trochę to będzie zajmowało miejsca ). Wyczytałem, że najlepszym rozwiązaniem dla takiego typu serwisów są serwery typu cloud i że najlepiej za granica. Poszukuję więc hostingu z zagranicy jednak posiadającego swoją " filie " w Polsce lub też Polską firmę z serwerami za granicą. Dodam, że serwis będzie gromadził ludzi z całej Europy jak i z "za Oceanu".

Dlatego też prosiłbym o podanie mi parametrów serwerów, które działały będą bez żadnych zarzutów początkowo przy 10k odsłon dziennie, przy 100k odsłon dziennie oraz 1mln odsłon dziennie ( tak żeby nie płacić nie wiadomo ile przy starcie serwisu).

Prosiłbym o opisanie DLACZEGO TAKIE PARAMETRY i jakie są koszta miesięczne.

 

Jeśli jest ktoś kto potrafi odpowiedzieć na powyższe pytania to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty nie szukasz jednego serwera tylko kilku jak nie więcej, jeśli twój portal ma posiadać sporą i częstą wymianę plików to łączę będziesz miał zapchane w kilka sekund przy większych odsłonach, nie wiem jaki jest Twój plan, ale jeśli zrobisz limity i przeznaczysz 1 Mbps dla jednego użytkownika i twój serwer będzie posiadał tylko przepustowość 100Mbps to wystarczy 100 użytkowników, którzy będą wykorzystywać 100% nadanego im łącza i serwer jest zapchany... a przy dzisiejszych łączach większość użytkowników wyciśnie te 1Mbps. Tak więc przy 1mln odsłon dziennie, będziesz musiał zainwestować sporo kasy w ten portal jeśli chcesz aby to chodziło jak trzeba...

Tak więc może zacznijmy od pytania : To jest startup ? dopiero zaczynasz to tworzyć ?

Bo jeśli tak to na chwilę obecną możesz wykupić jeden serwer, nawet nie musi być to jakiś koks zwykły w europie dedyk poleciłbym do takich rozwiązań kimsufi, ale aktualnie zablokowali możliwość kupna, kiedyś sam posiadałem portal, który hostował pliki MP3 i właśnie wszystko stało w kimsufi, bo jest to tanie rozwiązanie, do takich projektów nie potrzebny ci RAID czy dyski SSD (chyba że serwis ma przetrzymywać jakieś backup'y czy ważne dane), Tobie jest potrzebny serwer z dużą przepustowością i dużym dyskiem. Tak więc zacznij od najtańszego rozwiązania, jak nie OVH to Hetzner najtańszy serwer EX40, postaw na nim swój portal i obserwować jak będzie się zachowywał przy większej liczbie odwiedzin. Nie wiem kto i jak pisał twój portal więc nie mogę powiedzieć czego najwięcej potrzebujesz, jak jest to lekki skrypt, który nie żre zasobów serwera jak jakiś minecraft czy inne badziewie, to spokojnie kimsufi starczy ;p

 

Tak więc jak pisałem, kupi jeden serwer np. taki EX40 postaw na nim swój portal i obserwuj, z dnia na dzień miliona użytkowników na Twoją stronę nie wejdzie, tak więc będziesz miał czas na obserwację, z biegiem czasu jak użytkowników będzie przybywało będziesz myślał co dalej.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się interesować takimi rzeczami jak backup, ilość transferu, prędkość łącz itp. Możesz spróbować z usługą typu Tiktalik Files. Jedynym minusem jest to, że usługa ta jest trochę droga w porównaniu do zwykłych serwerów dedykowanych. Jednak w późniejszej fazie odejdą ci takie zmartwienia jak właśnie backup tych plików i przepustowość łącz. Jeśli chodzi o skrypty współpracujące z tą usługą - jest tego dużo w necie - Tiktalik Files jest kompatybilny z Amazon 3S - tyle, że od niego tańszy. Oprócz tego potrzebujesz jakiegoś serwera pod samą aplikację WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście masz zamiar coś tak dużego stworzyć to zainteresuj się usługami jakiejkolwiek dedykowanej firmy bo w pojedynkę tego nie ogarniesz, a i firma pomoże z wyborem i ogarnięciem.

 

Mówię serio, to nie jest coś co można zamknąć w jakiś zasobach, serwerach i kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×