Skocz do zawartości
Eska

VPS do 800PLN/rok

Polecane posty

Witam!

Serfuję po sieci i szukam odpowiedniego miejsca na VPS.

Co możecie mi poradzić? Szukam czegoś do 800-900pln/rok.

 

Ma mi to udźwignąć sprawnie TS3 na 200 osób i forum do ok. 200 osób płynnie, bez problemów.

Jeżeli jest coś, co da radę w o wiele niższej cenie to oczywiście chętnie na tak.

 

 

Pozdrawiam,

Piotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konfiguracji vps'a i rodzaju silnika forum - przy dobrej konfiguracji i braku dodatkowych problemów zmieścisz się lekko w połowie budżetu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS:

 

https://globalnetwork.pl/cart/vps-openvz

 

Wszystkie serwery VPS utrzymywane są na markowych serwerach DELL oraz HP. Wszystkie zasoby utrzymywane są w serwerowni naszego oficjalnego partnera biznesowego - ATM S.A.

 

Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

http://www.blueleaf.pl

http://www.globalnetwork.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konfiguracji vps'a i rodzaju silnika forum - przy dobrej konfiguracji i braku dodatkowych problemów zmieścisz się lekko w połowie budżetu : )

 

Forum moze nawet nie na 200 osób, phpBB by przemo (sentyment do tego silnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo - bardzo nieoptymalny skrypt, ale rozumiem przyzwyczajenie. Nie wiem co i w jakich ilościach ma się znaleźć na tym forum, ale chcesz mieć jeszcze serwer TeamSpeak'a - więc musisz liczyć się z atakami, tym bardziej jeśli projekt odniesie sukces.

 

Jeżeli jesteś w stanie zorganizować sobie regularne kopie zapasowe to polecę OVG - tanio i na przyzwoitym poziomie, jednakże nie VPS'a, tylko serwer dedykowany. Jedyny myk to oczekiwanie na nową ofertę, bo usługi serwerów dedykowanych mają aktualnie status Sold Out.

 

Serwer dedykowany z serii Kimsufi KS 4G, tylko tutaj łud szczęścia - musiałbyś dobrze trafić na procka, albo odkupić od kogoś dedyka.

 

Jak trafisz to:

- niskie koszt utrzymania,

- sprzęt, który spokojnie utrzyma twój projekt,

- ochrona przeciwko atakom DDOS w cenie.

 

Jedyna rzecz, o którą będziesz musiał zadbać to zewnętrzna kopia zapasowa, ale to są sprawy groszowe.

 

Jeżeli nastawiasz się na społeczność pochodzącą z Polski, bądź po prostu chcesz aby zainteresowani mieli szybszy dostęp do strony to polecam również przenieść domenę do OVH i skorzystać z dns anycast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo - bardzo nieoptymalny skrypt, ale rozumiem przyzwyczajenie. Nie wiem co i w jakich ilościach ma się znaleźć na tym forum, ale chcesz mieć jeszcze serwer TeamSpeak'a - więc musisz liczyć się z atakami, tym bardziej jeśli projekt odniesie sukces.

 

Jeżeli jesteś w stanie zorganizować sobie regularne kopie zapasowe to polecę OVG - tanio i na przyzwoitym poziomie, jednakże nie VPS'a, tylko serwer dedykowany. Jedyny myk to oczekiwanie na nową ofertę, bo usługi serwerów dedykowanych mają aktualnie status Sold Out.

 

Serwer dedykowany z serii Kimsufi KS 4G, tylko tutaj łud szczęścia - musiałbyś dobrze trafić na procka, albo odkupić od kogoś dedyka.

 

Jak trafisz to:

- niskie koszt utrzymania,

- sprzęt, który spokojnie utrzyma twój projekt,

- ochrona przeciwko atakom DDOS w cenie.

 

Jedyna rzecz, o którą będziesz musiał zadbać to zewnętrzna kopia zapasowa, ale to są sprawy groszowe.

 

Jeżeli nastawiasz się na społeczność pochodzącą z Polski, bądź po prostu chcesz aby zainteresowani mieli szybszy dostęp do strony to polecam również przenieść domenę do OVH i skorzystać z dns anycast.

 

Raczej się nie martwie o ddos, to społeczność zamkniętego klanu, dostęp do TS3/FORUM tylko wybrane osoby.

 

nginx, mysql no i ts3.

 

Też zastanwiam się jake łącze będzie mi potrzebne do tego tsa. Czy port 25mbps wystarczy? imo chyba raczej za mało.

Edytowano przez Eska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH masz 100 mbitów, ale myślę, że mógłbyś dogadać się z prawie każdą firmą prywatnie. Przez serwer TeamSpeak o 200 slotach, tym bardziej klanowy przebiega sporo ludzi - na pewno będą. Chyba, że planujesz podzielić go na kilka mniejszych, wirtualnych serwerów, zmniejszając szansę na dostrzeżenie go przez potencjalnych natrętów - też coś daje, ale często to niewystarcza.

 

Jeżeli jesteś pewny, że ataków nie będzie to możesz skorzystać właściwie z usług każdej mniejszej firmy w Polsce. Jeżeli zdecydowałbyś się na takie rozwiązanie to polecam jednak zabezpieczyć się i skorzystać z 2 vpsów - jeden pod TS'a, drugi pod www - jestem zdania, że nie powinno trzymać się wszystkiego w jednym miejscu - obrywa jedno, pada wszystko. Poza tym, w niektórych firmach wyszłoby cię to nawet taniej niż jeden lepszy + teoretycznie więcej gwarantowanego łącza dla siebie masz. Strona oczywiście za CloudFlare - nie zawsze będzie kolorowo, ale pewnego rodzaju zabezpiecznie będzie + oszczędność tranferu przy dobrej konfiguracji CF i Przema (mniejsza firma na pewno to doceni, i przedstawi ci ofertę na lepszych warunkach).

 

Często właśnie te mniejsze firmy oferują w Polsce najlepsze warunki. Nie wiesz na kogo trafisz, ale też nie jest to projekt, który wymaga 100% dostępności. Jak na kilka/kilkanaście minut w ciągu roku usługa padnie, albo z uprzedzeniem zostanie zatrzymana to chyba świat się nie zawali, a ty oszczędzisz sporo pieniędzy + sprawdzisz firmę. A nóż będzie to firma bezproblemowa i godna zaufania - wtedy tylko polecać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę http://webh.pl . Maja duże rabaty na płatności roczne(50% taniej).

 

Sporo mieszanych opinii. Czy to ustoi na stabilnym pingu? Przy zakupie na rok trochę będzie nie fajnie, jak zacznie to lagować.

 

Ktoś się może wypowiedzieć? Ceny nader niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Mintshost przy swoich cenach też ma wysokie parametry na OpenVZ, na KVM już drożej.

Używałeś ich usług? to z pewnością nie overselling?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Używałeś ich usług? to z pewnością nie overselling?

 

Jak w takiej cenie może nie być oversellingu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w takiej cenie może nie być oversellingu ?

 

Właśnie zepsułeś mój sen o super fajnym VPS za grosze.

Mniejsza o ten overselling, czytam tą dramę o różne rzeczy w wątku z opiniami i kurcze nie wiem, fajnie, jakby ktoś odpowiedział w tym wątku, kto aktualnie hostuje tam np. TS3 na VPS i jakąś stronę jednocześnie, czy to się nie zapycha.

 

Z drugiej strony, dopóki się zapycha w granicach używalności z niskim pingiem to mnie nie boli, ale jak ts ma obrywać po tyłku to mi się to wyminie z celem.

Edytowano przez Eska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webh teraz po przejęciu przez Ultimahost support moim zdaniem średnio działa... Napisałem zgłoszenie - że do starego panelu mogę sie zalogować a do nowego już nie (nie wiem czy nowe konto musze zakładać czy jak) i odpowiedzi do dziś nie dostałem (czekam około tyg)

 

 

Witaj,

 

chętnie sprawdzę dlaczego nie otrzymałeś odpowiedzi. Proszę o przesłanie numeru zgłoszenia na PW.

 

 

 

Czy to ustoi na stabilnym pingu? Przy zakupie na rok trochę będzie nie fajnie, jak zacznie to lagować.

 

 

Vpsy zakładane są w ATMAN-ie więc z pingiem nie powinno być żadnych problemów. Usługę można wykupić na początku na miesiąc, jak po miesiącu będzie funkcjonować ok to można ją odnowić na rok czasu oczywiście w promocyjnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


A nie ma gdzieś rozpisanego (przynajmniej w teorii) że:

100 userów onine - serwer taki i taki

1tyś userów online - serwer taki i taki

itp..?



Nie ma takiego czegoś, bo tego nie da się określić - nawet zbytnio się nie da oszacować. Wiele zależy od skryptu, pluginów, wielkości bazy, ilości zapytań i nawet z samej nieobliczalności tak starego, dziurawego skryptu jakim jest phpbb by przemo - nikt nigdy nie wie co się mu może stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj,

 

chętnie sprawdzę dlaczego nie otrzymałeś odpowiedzi. Proszę o przesłanie numeru zgłoszenia na PW.

 

 

 

Vpsy zakładane są w ATMAN-ie więc z pingiem nie powinno być żadnych problemów. Usługę można wykupić na początku na miesiąc, jak po miesiącu będzie funkcjonować ok to można ją odnowić na rok czasu oczywiście w promocyjnej cenie.

 

Pozdrawiam

 

A jakbyście się odnieśli do samego zapytania o overselling? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A jakbyście się odnieśli do samego zapytania o overselling? :P

 

A kto ci się odniesie do takiego zapytania? Każdy ci odpowie "stosujemy overselling, jednak w takim stopniu, aby na maszynach był zawsze zapas mocy"

O ile RAM to RAM i ciężko to nadsprzedawać tak, aby nikt nie zauważył (mówię raczej o przesadzaniu z oversellingiem), to moc procesora (jak to ktoś fajnie określił kiedyś na forum) jest zazwyczaj proporcjonalna do ceny. Nie ważne czy ktoś napisze 8Ghz, czy 3x3Ghz czy 1x3,4Ghz. (chociaż w takiej cenie jeden rdzeń to już raczej mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej.. zdecydowałem się na mintshost.pl

 

Więc to było tak..

 

Konfiguracja:

 

Disk 75 GB SSD
Memory 6 GB
Traffic Unlimited
CPU0 speed 2GHz
CPU1 speed 2GHz
CPU2 speed 2GHz
CPU3 speed 2GHz
CPU4 speed 2GHz
CPU5 speed 2GHz

 

Daną konfigurację dostałem za 332 PLN Brutto na 2 (!) lata.

Świetna obsługa (moje zaskoczenie po czytaniu opinii o firmie)

Pingi 8-10ms (testowane non stop w godzinach od 18~ do teraz)

Transfer nie spadał poniżej 7M/s.

 

Szczerze? Miłe zaskoczenie, konkretna maszyna w cenie jak za darmo, poużywam, zobaczymy jak to będzie z czasem, ale póki co solidny plus.

 

Tu ping do wp.pl:

 

 

--- www.wp.pl ping statistics ---
166 packets transmitted, 166 received, 0% packet loss, time 165031ms
rtt min/avg/max/mdev = 7.929/8.164/8.580/0.150 ms

 

Pozdrawiam i póki co polecam :)

Edytowano przez Eska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disk 75 GB SSD

Memory 6 GB

Traffic Unlimited

CPU0 speed 2GHz

CPU1 speed 2GHz

CPU2 speed 2GHz

CPU3 speed 2GHz

CPU4 speed 2GHz

CPU5 speed 2GHz

 

Daną konfigurację dostałem za 332 PLN Brutto na 2 (!) lata.

Porażające.. jestem niesamowicie ciekaw, jak nisko jeszcze upadnie brak opłacalności

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażające.. jestem niesamowicie ciekaw, jak nisko jeszcze upadnie brak opłacalności

 

Nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×