Skocz do zawartości

Polecane posty

@samu właśnie że przyzna zwłaszcza jeśli kupujący wymyśli, że np. transakcja była przez niego nieautoryzowana, albo usługa nie spełniła jego wymyślonych oczekiwań, również been there, done that, paypal nie analizuje tego typu rzeczy zbyt długo tylko przyklepuje. poczytajwebhostigtalk.com ile tam jest takich przpadkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie że przyzna zwłaszcza jeśli kupujący wymyśli, że np. transakcja była przez niego nieautoryzowana, albo usługa nie spełniła jego wymyślonych oczekiwań,

 

 

Jest dokładnie jak to napisał Samu, środki zostaną zablokowane i zwrócone na korzyść firmy.

I uwierz mi, nie są to gdybania, tak to działa naprawdę. Ostatni przypadek mieliśmy chyba z miesiąc temu, rozwiązanie zagadki trwało dosłownie 15 minut.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda od kuchni, ale od strony użytkownika paypal jest świetny do płacenia w internecie, o wiele wygodniejszy od karty chociażby z takiego prostego powodu jak autoryzacja - kontroluję to ile mam na PP, komu płacę, ile, i za co, podczas gdy z kartami bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na karcie przecież sobie limit też możesz ustawić, jeżeli płacisz tyle to ci dwa razy więcej nagle nie zabiorą. Ja mam ustawiony limit na płatności internetowe z lekką nadwyżką i o nic się nie martwię, a jakoś mnie jeszcze nie oskubali. ;) Jasne że za niektóre rzeczy jest bezpieczniej płacić paypalem, ale w przypadku serwerów wydaje mi się że nie robi to różnicy, bo kupujesz u zaufanej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został tymczasowo rozwiązany. Niestety widać że temat poszedł w inną stronę na zasadzie za i przeciw odnośnie formy płatności w oparciu o detalistów. Ale ok, nie moje zabawki lecz co do zwrotów to niestety przyznam że jedynie kombinatorzy z PL próbują co jakiś czas co jest totalnie bez sensu bo mamy gwarancje zwrotu kwoty. Ale nigdy PayPal w żadnym z przypadków nie działał na nasza szkodę. Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@samu właśnie że przyzna zwłaszcza jeśli kupujący wymyśli, że np. transakcja była przez niego nieautoryzowana, albo usługa nie spełniła jego wymyślonych oczekiwań, również been there, done that, paypal nie analizuje tego typu rzeczy zbyt długo tylko przyklepuje. poczytajwebhostigtalk.com ile tam jest takich przpadkow..

 

trzeba rozróżnić: jeżeli "nieautoryzowana transakcja" wychodzi ze strony banku karty kredytowej po tym jak klient/oszust zwróci się do nich bezpośrednio o chargeback, paypal jest już bezpośrednio na minusie musi w twoim imieniu kwestionować to cofnięcie, co wymaga podania wielu detali itd. W tym przypadku z moich obserwacji paypal ochoczo zamyka sprawę na niekorzyść sprzedającego, bo tak jest prościej :D miałem 2 takie przypadki w poprzednim roku (jako osoba fizyczna sprzedająca innej osobie fizycznej), w dispucie dostarczyłem wszystkie screeny, pdfy i dowody, że płatność była autoryzowana, mimo to skończyło się w obu przypadkach na mailu z automatu: "Dziękujemy za pomoc w rozstrzygnięciu sporu, płatność została cofnięta do nadawcy".

 

Spory dotyczące produktu to inna bajka, tutaj ktoś to czyta i wydaje sensowny werdykt patrząc na sprawę :D

Zapewne duże znaczenie ma też "biznesowy" typ konta na Paypalu, tzn. jeżeli widzą firmę z dużym obrotem i zerową liczbą sporów, to niemal pewne, że na wstępie szukają winny po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie ostatnio problemy z łączem?

Jakieś straty pakietów, okresy większych pingów, a na weathermapie wszystko wygląda dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer mam już tam niecały rok przez oneprovider.com .

Pingi fajne i zadowalające . Jak chcesz sprawdzić od siebie to pinguj kisiek.net

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem ich od ok roku i nie mam zastrzezen, ale nie wiem czemu ostatnio mam z nimi problem. Do mojego lacza chello o wydajnosci 250mbit/s leci na poziomie 10mbit/s. I to nie jest wina mojego lacz. Moze jakis punkt styku nie wyrabia. Pingi OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilkanaście dni to jest jakaś masakra - wszystko zapchane i nawet poza godzinami szczytu gubi pakiety bo linki im nie wyrabiają. Teraz maksymalny transfer z serwera we Francji nie przekracza 200kb/s...

GLprhoP.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start lts sprzed kilku lat i szczerze mówiąc nie wiem co dokładnie oznacza ich gwarancja łącza bo nie mam dużych potrzeb i nigdy nie musiałem się tym interesować, ticket założony dzisiaj rano ale jak na razie brak odpowiedzi.

 

Tak to teraz wygląda.

weP2cCk.png

Edytowano przez oczkers (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start lts sprzed kilku lat i szczerze mówiąc nie wiem co dokładnie oznacza ich gwarancja łącza bo nie mam dużych potrzeb i nigdy nie musiałem się tym interesować, ticket założony dzisiaj rano ale jak na razie brak odpowiedzi.

 

Tak to teraz wygląda.

weP2cCk.png

 

 

Tak btw, ciekawa "przezroczystosc" konsoli "chaturbate" xDDD

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Start lts sprzed kilku lat i szczerze mówiąc nie wiem co dokładnie oznacza ich gwarancja łącza bo nie mam dużych potrzeb i nigdy nie musiałem się tym interesować, ticket założony dzisiaj rano ale jak na razie brak odpowiedzi.

 

Tak to teraz wygląda.

weP2cCk.png

 

 

co jak co ale rury online ma ok i to od paru lat , ale oczywiście nie w tych najtańszych maszyna chociaż i tam się poprawiło

 

 

patrząc po Twoim IP to jest problem wewnętrzny , zgłoś to

 

3. 45-s43-1-a9k2.dc3.poneytelecom.eu 64.9%

 

 

 

speedtest-cli --server 5134

Retrieving speedtest.net configuration...

Retrieving speedtest.net server list...

Testing from Free (62.210.x)...

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [1367.18 km]: 29.888 ms

Testing download speed........................................

Download: 328.33 Mbit/s

Testing upload speed..................................................

Upload: 78.68 Mbit/s

 

 

speedtest-cli --server 338

Retrieving speedtest.net configuration...

Retrieving speedtest.net server list...

Testing from Free (62.210.x)...

Hosted by Skynet DC (Warsaw) [1367.18 km]: 38.08 ms

Testing download speed........................................

Download: 282.12 Mbit/s

Testing upload speed..................................................

Upload: 86.41 Mbit/s

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, że tutaj widać limitowanie pingu tylko na routerze i wszystko jest dobrze.

 

 

 

UuLeH1j.jpg

 

 

 

Po podbiciu ticket przejęła nowa osoba która chciała więcej testów więc pokazałem packet loss ~10% niezależnie od tego jaki host pinguję oraz test transferu do ich wewnętrznego serwera gdzie transfer nie przekracza 50mb/s.

 

 

L3zZSPj.png

 

 

Sprawa została przekazana do "premium technician" według którego

 

you give us too many test. Thanks but we just need . An MTR from your PC to your server. And from your server to your PC. Just that. Can you give this 2 test one by one.

 

Grzecznie wysłałem jeszcze raz i dopiero teraz sprawa została poszła do 'network team', który stwierdził

 

The baie of your server is full sometime. We can change your server if you want, but we can't confirm if you can have an better uplink.

 

Nie mam wykupionej obsługi premium ale już w upc lub netii łatwiej jest się przebić przez pierwszą linię supportu. Propozycję rozwiązania problemu zostawię bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy w tych najtańszych SC 2016 za 8,99E można bez problemów ustawić revDNS? Ma ktoś z Was tam serwer pocztowy? Jak wygląda "czystość" IP - nie ma problemów np. z gmailem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podpinam się pod pytanie kolegi powyżej i dokładam swoje; jak wygląda temat routingu PL <=> online.net

Od kilku lat mam maszynę w OVH i z uwagi na kulawy routing do/z Polski interesuję się online.net., Boję się wpaść z deszczu pod rynnę, stąd ogromna prośba o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podpinam się pod pytanie kolegi powyżej i dokładam swoje; jak wygląda temat routingu PL <=> online.net

Od kilku lat mam maszynę w OVH i z uwagi na kulawy routing do/z Polski interesuję się online.net., Boję się wpaść z deszczu pod rynnę, stąd ogromna prośba o podpowiedź.

 

http://ping.online.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podpinam się pod pytanie kolegi powyżej i dokładam swoje; jak wygląda temat routingu PL <=> online.net

Od kilku lat mam maszynę w OVH i z uwagi na kulawy routing do/z Polski interesuję się online.net., Boję się wpaść z deszczu pod rynnę, stąd ogromna prośba o podpowiedź.

 

Większość połączeń z Online.net przechodzi przez operatorów Tier1 więc wszystko zależy od tego jakie połączenie do zagranicy ma operator w Polsce. OVH pod tym względem wygląda owiele lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×