Skocz do zawartości

Polecane posty

@up, nie dziwię się skoro piszesz do nich takim tonem jakobyś był w prestiżowej serwerowni za miliony. Czego spodziewacie się po serwerach za grosze? Dlaczego zawsze ten kto najmniej płaci najwięcej wymaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, nie dziwię się skoro piszesz do nich takim tonem jakobyś był w prestiżowej serwerowni za miliony. Czego spodziewacie się po serwerach za grosze? Dlaczego zawsze ten kto najmniej płaci najwięcej wymaga?

dokladnie..

poza tym ja nie widze tam zadnego potwierdzenia dot. problemu z dyskiem...

przeciez to budzetowka i jak nie pasuje to kto inny wezmie serwer... myslisz ze beda sie z toba nanczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie będą gnoić przecież po to są ;).... A tak na poważnie czy ktoś napisał powyżej produkcyjne i online.net? =]

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z transferem? "Unmetered" rzeczywiście jest nielimitowany? Nie przycinają łącza do kilku megabitów po pierwszych pięciu terabajtach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

@spindritf

Nie :)

 

@elcct

to norma wśród Polaków. Chce bóg wie czego za psie pieniądze.

Za 9 euro miesięcznie, to cieszcie się w ogóle, że ktoś do tego serwera podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że ta korespondencja to przegięcie to jedna sprawa, ale druga i ważniejsza widoczna z tych maili jest taka, że support to totalny outsourcing nie mający na nic wpływu (i jak ładnie to przemycają "między wierszami" tym my location na końcu), odpowiedzi z szablonu, żeby były.

 

W OVH zawsze można wysłać zgłoszenie w managerze i trafić do ludzi bezpośrednio w DC, tutaj wygląda na to, że jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o screen z supportem, to on pochodzi raczej z oneprovider.com, a nie online.net

Online.net na oneprovider sprzedaje stare serwery i pewnie bez własnego supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to Oneprovider jest powiązane z Online.net czy to po prostu zwykły reseller (ze strony raczej trudno ustalić..)? Bo jak to drugie to w ogóle raczej tej korespondencji nie powinno być w temacie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to Oneprovider jest powiązane z Online.net czy to po prostu zwykły reseller (ze strony raczej trudno ustalić..)? Bo jak to drugie to w ogóle raczej tej korespondencji nie powinno być w temacie :).

 

Jak dla mnie Oneprovider to tylko reseller bo ma serwery z całego świata w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś na temat ich ochrony Anty DDoS?

Jak wygląda na poziomie podstawowym, a jak na advanced?

Z góry dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem serwer Dedibox MD 2014 SSD

 

Został dostarczony w ciągu 15 minut.

 

Co mnie niepokoi to niska wydajność SSD:

 

root@xxx:/home/administrator# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 6.79416 s, 158 MB/s

Na serwerze obecnie nic nie ma. Po zmniejszeniu ilości bloków, wyniki są dosyć losowe:

 

root@xxx:/home/administrator# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=4k conv=fdatasync
4096+0 records in
4096+0 records out
268435456 bytes (268 MB) copied, 0.340588 s, 788 MB/s


root@xxx:/home/administrator# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=4k conv=fdatasync
4096+0 records in
4096+0 records out
268435456 bytes (268 MB) copied, 1.32251 s, 203 MB/s

Czy to wina kiepskiego kontrolera RAID?

 

Próbowałem sprawdzić modele SSD, ale to co się pojawia w iLO po wpisaniu wyników w Google nie daje żadnych wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszło takie coś:

Operations performed:  350631 Read, 233752 Write, 0 Other = 584383 Total
Read 5.3502Gb  Written 3.5668Gb  Total transferred 8.917Gb  (152.18Mb/sec)
 9739.68 Requests/sec executed

Test execution summary:
    total time:                          60.0002s
    total number of events:              584383
    total time taken by event execution: 239.8502
    per-request statistics:
         min:                                  0.02ms
         avg:                                  0.41ms
         max:                                 15.41ms
         approx.  95 percentile:               2.39ms

Dla porównania, dysk SAS 10K:

Operations performed:  13559 Read, 9037 Write, 0 Other = 22596 Total
Read 211.86Mb  Written 141.2Mb  Total transferred 353.06Mb  (5.883Mb/sec)
  376.51 Requests/sec executed

Test execution summary:
    total time:                          60.0142s
    total number of events:              22596
    total time taken by event execution: 240.0292
    per-request statistics:
         min:                                  0.02ms
         avg:                                 10.62ms
         max:                                235.40ms
         approx.  95 percentile:              41.33ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadome mi jest to iż przez PayPal takiego serwera nawet nie zamówisz. Musisz czekać aż będą dostępne. A oni co 12H aktualizują serwery więc jeśli się coś zwolni to pewnie wpłynie do puli wolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz do nich napisać. Na LT 16G czekaliśmy 3-4 dni po napisaniu do nich i pierwszej odpowiedzi (czyli de facto prawie 5 dni, bo długo odpisywali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi odpisywali zawsze coś w stylu "będą kiedy będą" i serwera który mnie interesuje do tej pory nie ma, a pisałem kilka tygodni temu dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Ja napisałem i dali po 2h 14 serwerów za 9.99 euro.

Ledwo zdążyłem kupić 2gi i już było brak w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo wczoraj dostępne były LT 16G ale wiem że kilkanaście minut po moim udanym zakupie przestały być dostępne, cieszę się bo po zweryfikowaniu konta PayPal czekałem 10 minut na dostarczenie serwerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend miałem "okazję" skorzystać z supportu, ponieważ zauważyłem, że na jednym serwerze źle zainstalowali RPN-E - tą ich sieć prywatną.

 

Ticket napisałem w sobote wieczorem, odpowiedź dostałem w poniedziałek rano, że "technicy się tym zajmą" i potem nie dostałem już odpowiedzi. Wczoraj wieczorem jak patrzałem, to nadal nie działało.

 

Teraz się zalogowałem na konto i widzę, że już jest zainstalowane poprawnie i działa. Natomiast support nic o tym nie napisał, że zostało zrobione.

 

No ale za taką cenę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem serwer na testy 11 grudnia. Wczoraj wchodzę na konto i widzę, że serwer jest zablokowany, napisałem do nich z jakiego powodu. Otrzymałem odpowiedź, że powodem jest wyłącznie subskrypcji na paypalu. Dziwne podejście według mnie, serwer jest ważny do 10 stycznia i powinien być online. Podpiąłem znów konto zobaczymy kiedy odpowiedzą i odblokują serwer. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×