Skocz do zawartości
teppic

Strona a'la kwejk. Czy warto?

Polecane posty

Spnsi, może bym chciał ale tylko jesli to byłby dobry pomysł i nikt mnie nie "wykiwał". Od razu mówię, że nie interesuja mnie gry przeglądarkowe gdyż kompetnie nie znam tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myslę, że społecznosciowe serwisy w jakimkolwiek charakterze się wyczerpały;P

 

Serwisy społecznościowe nigdy się nie "wyczerpią", ponieważ człowiek jest istotą społeczną. Wyczerpać się może jedynie dana forma lub lojalność do danej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemniej wejscie w serwis spolecznosciowy to za duże ryzyko. Już tego kwejka bym wolał bo mniejsze nakłady na kod i grafikę.

 

Myślę jeszcze czy też nie spróbować jednak z tym serwisem randkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Już tego kwejka bym wolał bo mniejsze nakłady na kod i grafikę.

 

Gdybyś wiedział ile kosztuje porządna aplikacja pod takiego Kwejka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis randkowy - jak kojarze coś koło 14 tyś zł ( dobrze napisany, zabezpieczony i przetestowany )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McAs gdyby to było coś pewnego to dałbym i taką kasę na ten serwis randkowy;P Ale myslę, że o wiele wiecej trzeba wydać na reklamę takiego portalu. W Polsce wiadomo, króluje Sympatia i chyba ciężko będzie jej zagrozić bo należy do Onetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra - dasz 14k na serwis - co z promocją?

A w temacie polskiego odpowiednika junky-coś-tam co wrzucałeś wcześniej - polskie komentarze i polskie wersje tych obrazków nie będą już tak zabawne. :)

 

Może lepiej zainwestować w serwis który opiera się w dużej mierze na contencie? Możesz wtedy walczyć o ruch organiczny łatwiej niż serwisem z obrazkami których jest dużo i które niełatwo się obecnie promuje (to jest mankament kopiowanych lub jak sam to nazywasz "wzorowanych" na czymś co już jest rozwiązań).

 

Może zrób tak - przejrzyj jakie kto robi projekty, o których gdzieś tam coś się przewija i dołącz do tego kogoś? Zastrzyk finansowy dla opłacalnych projektów w przyszłości się może zwrócić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opieranie serwisu na bazie obrazków jest odrobinę skazane na porażkę ze względu tz "powtórki z rozrywki" . Siła napędowa serwisu - witryny to użytkownicy i to jest niepowtarzalny element układanki. Teoretycznie zakładając dobry temat nie wymaga nakładu ponieważ sam z siebie stworzy sobie odbiorców - użytkowników. Uderzanie w znane serwisy i ich kopie to pójście za ciosem który jest przewidywalny a o jego sile świadczy jedynie to co masz do zaprezentowania. W przypadku serwisów kwejk i podobnych - masz niewiele! Innym elementem dość istotnym jest wspomniana dobra treść witryny. Jest niestety jeden ważny element że obecnie wiele osób jest zbyt leniwe by pisać ze wskazaniem że tekst będzie miał coś mądrego i zarazem zabawnego do przekazania. Skupiając się na produkcie który będzie się wyróżniał i podchodząc do tego bardzo poważnie mogę powiedzieć że z odpowiednim nakładem finansowym jesteś wstanie pokonać praktycznie każdy projekt. Tylko czy kwoty jakie zostaną zainwestowane będą mniejsze jak osiągnięte zyski. To spory temat ale niezależnie od twojego wyboru każdy serwis - witryna jest skazana na sukces w chwili kiedy rzeczywiście poświęcisz temu zadaniu sporo pracy. Jest np projekt który działa na zasadzie wysłania wiadomości e-mail o treści jaką napisze użytkownik a treść ta będzie dostarczona w wyznaczonym czasie. Projekt powstał ponieważ osoba chora na raka chciała pisać co roku do swojego dziecka wiedząc że umrze. Twórcą tego projektu o ile pamiętam jest osoba odpowiedzialna za Amazon i kilka innych z tych wielkich. Temat ten ma zwolenników ale z naciskiem na rynek odbiorców tylko zagranicznych. Polska jako rynek jest bardzo specyficzny ponieważ według mojej skromnej opinii kieruje się własnymi prawami opartymi niestety o brak własnych rozwiązań a jedynie o kopie serwisów. Kiedyś ktoś zadał pytanie czy można powtórzyć sukces np serwisu Facebook. Tak można. Ale to nie będzie sukces sam w sobie tylko potężny nakład finansowy i niestety kolejna kopia czegoś co ktoś już stworzył. W przypadku czegoś nowego liczy się impuls poparty nie wiedzą rynkową czy posiadaniem sporej ilości pieniędzy. Przy dobrych tematach pieniądze zawsze się znajdą, tak już jest. Jeżeli naprawdę chcesz zacząć robić coś fajnego , coś co będzie unikalne zobacz w pierwszej kolejności jaką siłą dysponujesz by dotrzeć z tym pomysłem do ludzi. Ludzie są elementem napędowym tego co chcesz stworzyć. Nie powiem że nie mam pomysłów. Każdy je ma. Wielu nawet nie myśli że ten jego jest unikalny. Odpowiedni pomysł w odpowiednim miejscu i czasie jest skazany na wspomniany sukces. Każdy sukces to ciężka praca poparta wzlotami i upadkami. Jak chcesz porozmawiać na ten temat po prostu podaj mi na PW adres e-mail a może moje pomysły tobie podpasują i będą elementem od którego stworzysz coś fajnego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist fajna i wyczerpująca wypowiedź;).

Zgadzam się z tym, że z odpowiednimi środkami można zagrozić nawet takim serwisom jak facebook czy youtube. Tylko, że takie środki to posiadają właściwie tylko miliarderzy i właściciele tych serwisów;).

Cały czas szukam pomysłów... Może polski "instagram"?

Jak ktoś znalazł jakiś pomysł a nie ma środków na realizację to proszę pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Cały czas szukam pomysłów... Może polski "instagram"?

 

Może polski facebook ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem wystarczy odgrzać stary pomysł dodając coś czego nie było wcześniej. Np. stron takich jak kwejk było wcześniej pełno, ale ani jeden nie miał layoutu typowego bloga z tumblr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, zreszta takie smieszne obrazki itd to przeciez 20 lat temu się na forach ukazywały i jakos nikt nie myslał zrobic z takich tematów na forum oddzielnych serwisów;P. To żaden pomysł po prostu.

 

elcct moja strona, którą własnie kończę to będzie cos co juz jest ale w innym opakowaniu właśnie. Coś o czym nikt jeszcze nie pomyślał. Coś jak te jajka z kinder niespodzianka - czekolada ale pomysłowo podana;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że na początku kwejk był rewelacyjny. Nawet nie wiem czy wtedy miał tego samego właściciela. Jak stał się bardzo popularny i gimnazjaliści zaczęli wrzucać tam swoje poczucie humoru i problemy miłosne to stracił na poziomie więc myślę, że jeśli w ogóle coś miałoby wypalić w tej kategorii stron to coś nowego, skierowanego do starszej od gimnazjum grupy wiekowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku jejku, jaki think-tank się zrobił. :lol:

 

Tak się składa, że sam "rozkminiałem" bardzo podobny temat przez jakiś czas. A przez "jakiś" mam na myśli prawie półtora roku - w te Święta stuknie bity rok główkowania, zbierania pomysłów, składania ich (i rozkładania), przetwarzania i czego tam jeszcze. Przez ten czas niektóre pomysły odpadły, inne zmutowały, a jeszcze inne nowe doszły. Polecam zatem dokładne rozejrzenie się przed pojęciem działań - porządny research - zwłaszcza, jeśli chce się wkładać w coś własne ciężko zarobione pieniądze i nie robić czegoś na darmo.

 

Co do klonów Kwejka to sprawa ma się tak, że jest ich co najmniej kilkadziesiąt, natomiast pojawiają się serwisy, które tak samo jak pierwowzór serwują "śmieszne obrazki", ale o bardziej zawężonej tematyce i pod węższą grupę odbiorców, i wśród nich jest już od groma takich, które mają ładny layout, absolutnie nie pachnący żadną amatorszczyzną, wyważony, o dobranej kolorystyce (czyli takie luksusowe wersje :P). Jeśli komuś tak się pali tworzyć własny klon to może ewentualnie poszukać jakiegoś tematu obrazków, jakieś niszy odbiorców i pod to dobierać treść (obrazki). Te serwisy ciągle są popularne mimo wszystko, co widać choćby po wynikach oglądalności w badaniach Gemiusa, albo na stronie reklam AdTaily, gdzie wyświetlenia takich kwejkowych klonów ciągle idą w setki tysięcy miesięcznie, a czasem w miliony - oczywiście nie na wszystkich stronach, jedynie na tych bardziej popularnych (tych, które szybciej zareagowały na "efekt kwejka"), ale jednak... może zatem nie jest to wcale głupi pomysł, z drugiej strony może to być też ostatni dzwonek na takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dustie, no właśnie tu się rozchodzi tylko o ilość wyswietleń witryny. Ja myślę jednak, że taki kwejk jest do dogonienia i jest to tylko kwestia dobrej reklamy i fajnego layoutu. Ale ja jestem tylko ciekawy ile dałoby sie wyciągnąć kasy z reklam na takim serwisie bo jak wiadomo system kont premium na takim "kweju" to byłby smiech na sali;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwejk zdaje się oferuje konta premium, gdzie nie wyświetlają się reklamy, czy jakoś tak - jeśli dobrze kojarzę z lektury ich regulaminu. Raczej są to śladowe kwoty, pewnie podobny procent, co w przypadku osób płacących za konta na portalach randkowych.

 

Nie jest to natomiast kwestia tylko ilości wyświetleń, bo dogonić Kwejka oferując dokładnie to samo to marzenie ściętej głowy. Jest już wiele portali-klonów, i one wypełniają lukę, pozostawioną przez Kwejka, czyli treści pod węższą grupę odbiorców (bardziej dobrane grafiki, skupiające się na konkretnym temacie, ładniejsze) i treści lepiej zaprezentowane (fajny layout). Musiałbyś zagrać czymś nowym, co wyróżni twój portal na tle innych już istniejących, i przede wszystkim będzie dawało mu funkcjonalność konkurującą z pierwowzorami. Tylko to może przełożyć się na ilość wyświetleń.

Co do zarobków to będę strzelał, ale konkretniejsze zaczynają się pewnie od ponad miliona wyświetleń, tudzież kilkuset tysięcy UU. Znaczące są koszta utrzymywania strony - odpowiedni hosting z odpowiednią obsługą (im bardziej popularna strona, tym więcej jest bombardowana), a żeby na to zarobić, trzeba mieć cyferki, a aby mieć cyferki, trzeba mieć pomysł i wykonanie. Jeśli masz fundusze na start to możesz zainwestować właśnie w hosting, aby pomysł nie spalił się na problemach technicznych.

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz się z VPSem odpowiednio obchodzić, to pewnie tak. Natomiast na tle dylematu pod tytułem 'pomysł', hosting to wręcz formalność, bo jest dużo możliwości i wiele ofert. Masz już ten wybrany pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×