Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

Skuteczne pozycjonowanie w Google

Polecane posty

Gość Filip Nowacki

Witam,

ostatnio dużo czytałem o pozycjonowaniu, lecz nie do końca rozumiem jego działanie.

 

Posiadam portal na WordPressie(http://spaceengineersgame.pl). Zrobiłem wszystko co mogłem by być w TOP10 wyników w Google. SEO plugin, google.com/webmaster, podrzuciłem googleowi sitemapę.

Nadal to samo moja strona znajduje się gdzieś daleko w wynikach wyszukiwania.

 

Czy możecie coś doradzić?

Z góry dzięki za odp.! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

forum.optymalizacja.com - przeczytaj od dechy do dechy dział dla początkujących

 

Dzięki za lekturkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie działanie jakieś osiem lat temu mogłoby przynieść efekt :) dziś już nie jest tak lekko, trzeba się bardziej wysilić. Dobra treść przede wszystkim i dobrze dobrane, mocne linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie ma nic skutecznego.... tylko zgodne naturalne linki i poprawna optymalizacja może nam pomóc w przyszłym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto nie robić żadnego SEO, a mieć po prostu wartościową stronę.

 

"zgodne naturalne linki" jak sama nazwa wskazuje powstają "same".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto nie robić żadnego SEO, a mieć po prostu wartościową stronę.

 

"zgodne naturalne linki" jak sama nazwa wskazuje powstają "same".

 

 

SEO robnić, pozycjonować trzeba umieć :) SEO to nei to samo co pozycjonowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEO to optymalizacja strony aby spełniała wymogi wyszukiwarek internetowych tj. aby lepiej była zaindeksowana, co wpływa na pozycję, czyli niejako również jest pozycjonowaniem.

 

SEO jest pozycjonowaniem, ale pozycjonowanie nie musi się zaliczać do SEO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEO - Search Engine Optimization - nazwa mówi sama za siebie. Trzeba umiejętnie pisać teksty na stronie, uwzględniając nagłówki h1, odpowiednie linkowanie wewnętrzne, czysty i przejrzysty kod, zgodny z validacją.

 

Ale samą optymalizają dziś nic nie da się prawie osiagnąć. Bez linków po prostu nie zaistniejesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strona nie przedstawia żadnej wartości to rzeczywiście marne szanse ma na linkowanie i nie powinna być wysoko w wynikach. Dlatego uważam, że wszelkie sztuczne tworzenie linków powinno być banowane przez Google. Od posiadania pozycji w wynikach w sposób sztuczny jest AdWords.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia uzytkownika wyszukiwarki - tak

 

Faktycznie coś w tym jest bo w takiej sytuacji użytkownik miałby jasną wiadomość co jest w top 10 z powodu wartościowej dla niego treści a co jest na pierwszej stronie wyników bo ktoś ma kasę żeby tam było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek zadbać aby teksty na stronie były wartościowe, skupić się na słowach kluczowych, których nie powinno być jednak za dużo. Strona musi być przyjazna i użytkownikom jak i robotom google. Linkowanie, katalogowanie to kolejna istotna kwestia, ale już bardziej zaawansowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linkowanie, katalogowanie to kolejna istotna kwestia, ale już bardziej zaawansowana

 

No kolego, jeżeli katalogowanie to ta z bardziej zaawansowanych rzeczy w pozycjonowaniu to gratuluje podejścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się tym

Tym może sobie nie poradzić. To narzędzie bez wiedzy do niczego się nie przyda...

 

Jak nie wiesz jak wypozycjonować swoja stronę, to koniecznie musisz zlecić tą czynność firmie.

 

Ja mogę tylko powiedzieć, abyś generował ruch na stronie poprzez promocję na forach, blogach tematycznych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to trzeba być ostrożnym żeby nie złapać filtru od G. Jeśli boisz się to zleć to firmie zewnętrznej, jeśli chcesz spróbować swoich sił to reklamuj swój serwis w wartościowych serwisach, rob tak aby to było jak najbardziej naturalne, jeśli świeża domena to mało nowych linków, jeśli stara to możesz więcej i częściej, pisz wartościowe artykuły, jeśli chodzi o traffic to czasami nie warto pchać się na mocne frazy, gdzie jest duża konkurencja, która ma dużo pieniędzy na pozycjonowanie, wtedy lepiej lapać z tzw. "długiego ogona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×