Skocz do zawartości
fazi

Sprzęt (napęd) do archiwizacji.

Polecane posty

Witam

 

Szuka jakiegoś rozwiązania do przetrzymywania archiwalnych kopii z serwera.

 

Myślę o jakimś napędzie taśmowym ale nie za bardzo jestem w tym temacie więc porosiłbym o poradę.

 

Potrzebowałbym coś co pomieści 200-400GB na jednej taśmie.

 

Najlepiej do tego jak można było by coś takiego kupić ze zwykłym interfejsem USB lub SATA, bo serwer jest póki co bez żadnego SCSI.

 

Cena za samo urządzenie jeśli nowe ok 1500zł.

 

Przeglądałem trochę i najczęstszym rozwiązaniem są chyab napędy LTO ale z tego co widzę nowe to bardzo droga jak na moje możliwości zabawka.

 

Jakie są podstawowe różnice między najpopularniejszymi rozwiązaniami LTO a DDS/DAT?

 

Nada się coś pod moje wymagania ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zwykly dysk twardy?

 

Streamery byly fajne z 15-20 lat temu do zastosowan "domowych" kiedy ceny dyskow byly bardzo wysokie. Oczywiscie, te urzadzenia byly troche/dosc zawodne; tzn moze nie urzadzenia same w sobie ile tasiemki... fajnie sie nagrywalo, ale z odtworzeniem byl spory problem. Nawet opcja weryfikacji niewiele pomagala. Kiedys handlowalem sprzetem firmy Tandberg Data (do serwerow IBM, HP itp) - rewelacja - streamery pracowaly bdb, ale ceny urzadzen i kasetek zabijaly :)

 

Za 1,5k nie dostaniesz raczej 200/400GB.

 

Od 10 lat nie siedze juz w napedach tasmowych, ale wszystkie urzadzenia byly oparte na SCSI.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Taśmy teraz pewnie są jeszcze wykorzystywane, jednak lepiej zbudować macierz dyskową i użyć ją do tych kopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taśmy teraz pewnie są jeszcze wykorzystywane, jednak lepiej zbudować macierz dyskową i użyć ją do tych kopi.

 

 

No tak ale kopię na taśmie można łatwo wynieść poza biuro i ot to w zasadzie chodzi żeby kopie nie były przetrzymywane w biurze.

 

Pozostaje jeszcze jakiś dysk USB ale myślałem że w dobie dzisiejszego rozwoju systemów na taśmie będzie najłatwiej i najszybciej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeszcze dużo firm wykorzystuje taśmowe backupy. Ja bym zrobił jakiś mirroring po lanie by to w kilka minut zrobił i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dysk 2.5" 500GB na USB 3.0 / ewentualnie eSATA + jakies wbudowane szyfrowanie (lub bez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×