Skocz do zawartości
koniczyna

Tani VPS pod kilka aplikacji webowych Django

Polecane posty

Witajcie!

 

Szukam ekonomicznego VPSa na postawienie kilku aplikacji webowych w Pythonie Django. Serwer będzie służył do developmentu i testów na kilkanaście, może w porywach kilkadziesiąt osób.

 

 

Zainteresowały mnie oferty VPSów postawionych na cloudzie, np.

exone 1Ghz, 50GB, 512 MB ramu za 19zł brutto

 

widziałem też kilka innych podobnych ofert. Czy jest tu jakiś haczyk, czy jest to po prostu takie tanie?

 

Co możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę Ci polecić UltimaHost. Trzymam tam - między innymi swoje - projekty od długiego czasu. Sądzę, że pakiet ovz.2048MB Ci wystarczy.

 

Minusy? Wirtualizacja OpenVZ i panel (dla niektórych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę Ci polecić UltimaHost. Trzymam tam - między innymi swoje - projekty od długiego czasu. Sądzę, że pakiet ovz.2048MB Ci wystarczy.

 

Minusy? Wirtualizacja OpenVZ i panel (dla niektórych).

 

Podejrzewam, że te 2GB ramu to będzie nawet za dużo. Na początek celuje w coś ~20zł. W miarę potrzeb będę dokupywał.

 

O czym zapomniałem wspomnieć, preferuje lokalizacje w Polsce.

 

 

Jakie są minusy wirtualizacji OpenVZ?

 

 

@edit

co sądzicie o czymś takim? https://webion.pl/vps_openvz ~1,6 Ghz gwarantowane 512MB RAM za 13zł netto?

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak dobrać te parametry, korzystałem wcześniej z usług megiteamu, gdzie miałem to wszystko zapewnione jako hosting. Tyle, że płaciłem 20zł za każdą aplikację nie bawiąc się w obsługę VPSa.

Edytowano przez koniczyna (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z Biznes-Host bądz Mintshost + kody rabatowe w mojej stopcje.

Tanio i solidnie :), lokalizacja PL oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

jak szukasz rozwiązania budżetowego w Polsce dobrej jakości to sprawdź ofertę Webh.pl. Za 24zł miesiecznie (144zł brutto rocznie!) otrzymasz od nas:

 

1,8Ghz CPU

1GB Ram

Nielimitowany transfer

10GB dysk

 

 

Zachęcam do zapoznania się z szczegółami oferty: http://webh.pl/?cmd=svps

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OpenVZ to jest dokładniej parawirtualizacja - czyli nie jest to odrębna maszyna z własnym wirtualnym sprzętem itd, tylko tak zwany kontener - posiada wspólne jądro przez co posiada pewne ograniczenia (np coś z iptables - bez uruchomienia dodatkowego modułu przez administratora nie skonfigurujesz porządnie firewalla). Dodatkowo pozwala na bardzo duży overselling. Ma też swoje zalety jak mniejszy narzut na dysk i brak "zajmowania miejsca" na twoim dysku przez system. Do niektórych rzeczy jest lepszy do niektórych gorszy ;)

Ja ci polecę albo biznes-host (duże zniżki przy płatności za długi okres z góry), albo tiktalik.com - tyle, że tu jest cena większa - ale za to dyski ssd, rozliczanie godzinowe i pełna wirtualizacja XEN.

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×