Skocz do zawartości
Darkfear

[opinia]host247.pl

Polecane posty

Nie wiem jak konkretnie srebro ale przez ostatni miesiąc wykryłem już 2 całodniowe pady (mam brąz). W zeszłym miesiącu też coś nie działało dosyć długo. Nie chce mi się użerać o te ich 97% uptime bo kontakt jest też raczej kiepski. Efekt? Wyniosłem się od nich i próbuję czegoś innego...

Edytowano przez arutha86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting dopóki działa jest w miarę. Problem jest z ludźmi. Jako technik obsługuję kilka stron internetowych postawionych na host247. Dwie z nich zostały zablokowane z tytułu nieopłacenia - nieprzysłanej faktury. Za pierwszym razem tłumaczenie brzmiało - przepraszam byłem na nartach, za drugim razem już mnie nie interesowały tłumaczenia - zażądałem dostępu do ftp celem zmigrowania danych i uciekłem.

 

NIGDY WIĘCEJ!

 

Nikomu nie polecę firmy która blokuje konto z powodu niewystawienia faktury w terminie!

Edytowano przez PiKaczka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

update 2022:

zalety:

  • ultra-tanie małe pakiety: dla małych serwisów absolutnie bezkonkurencyjne (w kwestii ceny przynajmniej)
  • SLA zapisany w warunkach umowy: większość firm hostingowych w ogóle nie podaje SLA, albo wymienia go na stronie, ale w warunkach formalnej umowy to już nie...

wady:

  • SLA tylko 97% w skali miesiąca: to oznacza że serwis może być niedostępny przez prawie dobę każdego miesiąca: dla większości zastosowań to nie jest akceptowalne.
  • kiepski BOK i niekompletne informacje konfiguracyjne: założyłem konto testowe, dostałem IP hosta + link do DA, próbuje się SSH-ować ale 22 jest closed. Przeglądam powtórnie całe otrzymane info ale nic o porcie SSH nie ma. Wchodzę w link "baza wiedzy" a tam TOTALNA pustka: 0 artykułów. Uderzam do BOK, ale jako że był to w PL środek nocy, to dostaję odp po 6iu godzinach: "standardowe porty są otwarte". Lekko poirytowany już, dołączam zrzut ekranu, że jednak nie. W miarę szybko dostaję kolejną odp: "proszę skorzystać z portu nr 21". Mocno już wku***ony wysyłam zrzut pokazujący, że na 21 to FTP się zgłasza a nie SSH... Po 30-u minutach ciszy nie wytrzymałem zapuściłem nmap-a 1-65535, ale że byłem daleko poza PL, to zajęło mi to 5 godzin... (20022 gdyby ktoś potrzebował).

Podsumowując: jeśli masz mały serwis i jesteś w stanie przełknąć dobę niedostępności co miesiąc, to niczego tańszego chyba nie znajdziesz. Ale już przy serwisach 5GB+ znajdziesz hostingi z SLA 99.9% za niemal identyczną cenę.

Edytowano przez morgwai
klaryfikacja, gramatyka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×