Skocz do zawartości
Gość ASKar

Instalacja nowej płyty - problem z przejściem trybu POST.

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie, na dzień dzisiejszy zaplanowałem sobie wymianę płyty, wszystko ładnie i pięknie podłączyłem, żadne kable nie pozostały na wierzchu itd, włączam komputer, a tu nic, wszystko elegancko startuje, ale brakuje mi w tym wszystkim magicznego piknięcia głośniczka - ( Nie przechodzi trybu POST) - nawet jeśli wyjmę jakiś podzespół nie otrzymuję żadnego sygnału dźwiękowego o jego braku czy złym podłączeniu. Wszystkie wiertoloty oczywiście się włączają lecz po za nimi nic konkretnego się nie dzieje. Jest to już drugi raz kiedy składam komputer i coś takiego się dzieje, gdzieś popełniam jakiś błąd czy co?

 

PS. Uprzedzam że wszystkie podzespoły bazowe są sprawne, boć wyjąłem je przed momentem ze starej płyty.

 

Płyta główna to: ASROCK G31M-GS

 

PROSZĘ O POMOC, BO JA NIE MAM JUŻ ZIELONEGO POJĘCIA :)

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każda płyta musi pikać nawet jak jest podłączony głośniczek. Moja aktualna płyta ma właśnie takie coś, ale wszystko działa jak należy.

A co do problemu to uwalona płyta, lub nieobsługiwany procesor.

Edytowano przez sylver (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Intel® Core2 Duo Processor E6550 - Więc raczej jest obsługiwany, nie możliwe by była uwalona, bo jest nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poodłączaj dyski, napędy itp. bo może zasilacz nie daje rady. Zostaw samą płytę główną, jedną kość ram i procesor z chłodzeniem.

 

Zobacz też czy przypadkiem nie jest tak że musisz podłączyć dodatkowe zasilanie do procesora (4 pin zazwyczaj) bo ludzie często zapominają o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Zasilacz CHIEFTEC GPA 500S8, nie możliwe ażebym coś źle podłączył, bo są podpisy. No sam nie wiem, to jest najzwyklejszy zestaw i nie wymaga jakiegoś wielkiego poboru energii.. Tak się już dzieje drugi raz, pierwszy to w ASUS P5B, teraz tutaj.

 

 

PS. I kolejna płyta ma również ten sam problem, ja to chyba mam talent.

 

Tu wydaje się wszystko być dobrze : http://ifotos.pl/zobacz/WP2013110_nanwppx.jpg/

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim posprawdzaj wszystkie kable czy gdzieś któryś pojedynczy kabelek nie ma luzu i nie wysunął się podczas wpinania do płyty głównej. Chodzi o ten 24 pinowy kabel ATX i 4 pinowy kabel zasilający procesor. Te pojedyncze kabelki czasami przy wpinaniu potrafią się wysunąć delikatnie z całej kostki. To jedyne co mi przychodzi do głowy tym bardziej że działo się to wcześniej na innej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Teraz mogę napisać że działało, bo jak przerzuciłem wszystko do starej płyty, tej która była, to też nie działa, występuje taki sam problem jak z tą co teraz mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daj fote jak to wyglada w calosci, plyta w budzie podlaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuje może na 40s wyjąć baterię od biosu i wsadź z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wyjmij zasilacz, otwórz go i wąchaj :)

 

Ja bym wymienił zasilacz jak stary ci nie śmiga oraz zrobił restart CMOS. Ogólnie nie próbuj nic z PC kombinować i oddaj do serwisu lub kup nowy zasilacz. Płytka ci się zjara. U mnie ostatnio 2 dyski się dosłownie zjarały aż smród i dymek poszedł przez to że zasilacz wysikał za dużo mocy lub napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku mówisz że coś śmierdzi to tylko znaczy że coś się ugotowało. Sprawdź kondensatorki na płycie głównej czy się nie wybrzuszyły na górnej krawędzi. Jak będą wyglądały tak jak te:

wymiana-kondensatorow-wybrzuszone.jpg

 

to znaczy że zasilacz do wymiany bo przepuszcza większe napięcie, wraz z nowymi kondensatorkami. Jeśli nie są wybrzuszone to włącz kompa i poczekaj kilka minut i jak system bujnie to znaczy że też są uszkodzone.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

  • Hmmm, jutro ze znajomym zamierzam to sprawdzić na kilku innych zasilaczach, jeśli to nie pomoże to nie mam już innych pomysłów, choć slyszałem że to raczej może być wina tego zasilacza..

Co do brzuszków, to stety lub nie ich nie ma :) - chyba jedyny plus.

Przez komputer przeszły 3 płyty główne i wszystkie mają taki sam problem.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może być kopnięty zasilacz, procek lub ram :)

W najlepszym wypadku wszystko po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Wyszło na to że płyta ASROCK nie posiada na kości pamięci EEPROM plików BIOSU, czyli po prostu jak by się wykasował pod wpływem jakiegoś zwarcia czy czegokolwiek, ten zapach spalenizny pochodził właśnie od ów kości, po włączeniu zasilania na płycie głównej i włączeniu komputera w ciągu 3-4 sekund ów kość osiągała bardzo wysoką temperaturę, po jej wyjęciu i włożeniu w drugim kierunku ( czyli zamiana kierunkami ) doszlo do tego że ów element się nie grzeje, lecz BIOS nadal się nie ładuje - czyli reasumując tak jak by poszedł za przeproszeniem wpiździec. Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem 0.o.

 

PS. Element w dokumentacji jest zaznaczony o tutaj: http://s6.ifotos.pl/img/Beztytuup_nanaawr.png

 

macie jakieś propozycje co do takiego zwrotu akcji ? :D

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×