Skocz do zawartości
Teemwu

Płatne konto e-mail.

Polecane posty

Cześć.

 

Nie jestem pewien czy to właściwy dział, ale chyba nie ma takiego, który byłby właściwy. Ostatnio coraz częściej używam poczty elektronicznej do załatwienia spraw... "ważnych".

 

Czysto technicznie możliwe byłoby wykupienie domeny np. nazwisko.pl/com/eu/inna końcówka i podpięcie jej po usługi MS ale:

1. Mam długie nazwisko - domena staje się średnio atrakcyjna, łatwo popełnić błąd i wysłać maila w próżnię

2. Sporo wiadomości wysyłam i odbieram od ludzi posługujących się tylko i wyłącznie językiem angielskim - tutaj znowu kłania się polskie nazwisko, które jest trudne do napisania dla osób nie znających języka polskiego... Oczywiście, mamy książki adresowe...

 

Teoretyczne plusy płatnego konta e-mail to w miarę prosty adres e-mail, kopie bezpieczeństwa, support.

 

Czy ktoś miał podobny problem i mógłbym powiedzieć na co się zdecydował?

 

Czy warto zapłacić za płatne konto e-mail, jeśli tak to gdzie? Jeśli nie, to jakie inne rozwiązanie polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google Apps. Nadal bezkonkurencyjne. Pięć dolarów miesięcznie za jednego użytkownika.

 

Do tego kupujesz dwie domeny, jedna z nazwiskiem (dla Polaków czy znajomych, którzy nie przekręcą), a druga łatwa do wymówienia i zapisania po angielsku, pewnie najlepiej jakiś .com. Konfigurujesz drugą jako alias dla pierwszej (albo odwrotnie), catch-alla i masz setup pocztowy, że mucha nie siada, a zmieścisz się w 20PLN miesięcznie. Domeny kup w OVH, a w każdym razie nie przez Google i GoDaddy czy z kim tam się spartnerowali.

 

Możesz odbierać pocztę na dowolnym adresie więc używasz np. whtpl@nazwisko.pl jak się tutaj rejestrujesz i potem, gdyby ktoś Cię zaczął spamować, masz go na widelcu, możesz wysłać wprost do kosza. Wysyłasz tak samo, z dowolnego adresu w tych domenach. Do tego znajomy interfejs Gmaila, appki na wszelakie mobilne systemy, niezły filtr antyspamowy i ciepłe spojrzenia panów z NSA.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Google Apps DZIADOSTWO. I w kwestiach prywatności (choć teraz to już nic nie jest sensowne pod tym względem) i polityki firmy i tych cen. Cztery dolary za usera na miech? Po co? To lepiej kupić sobie usługę poczty za stówkę rocznie i podpiąć domenę, albo w ogóle wziąć w firmie, która ma jakieś fajne domeny.

 

Jak już darmowe i "appsowe", to wolę Outlook.com, kwestia podpięcia na domains.live.com i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google Apps DZIADOSTWO. I w kwestiach prywatności (choć teraz to już nic nie jest sensowne pod tym względem) i polityki firmy i tych cen. Cztery dolary za usera na miech? Po co? To lepiej kupić sobie usługę poczty za stówkę rocznie i podpiąć domenę, albo w ogóle wziąć w firmie, która ma jakieś fajne domeny.

 

Jak już darmowe i "appsowe", to wolę Outlook.com, kwestia podpięcia na domains.live.com i git.

Trudno mi się nie zgodzić. Nie przepadam za Google ze względów prywatności (wiem, że tego nie będę miał nigdzie ;)) i ich interfejsu, który jest w tej chwili moim zdaniem mniej czytelny niż ten Outlookowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, ja "pojechałem", bo jednak bliżej mi sercem do M$ niż Google. To tylko moja osobista opinia, pewnie wielu woli G od M$.

Na pewno to Ty sobie musisz potestować co wolisz.

 

Normalnie home nie lubię, ale wiem, że mają dużo ciekawych domen do wyboru no i jednak sensowny webmail, również mobilny.

 

Chyba jednak najfajniej kupić domenę i podpiąć pod komercyjne konto - masz o wiele większe możliwości, a może kiedyś postawisz bloga?

Także może to kwestia wybrania domeny?

 

Wtedy hosting za stówkę z hakiem i masz luz. Tylko w takim wypadku home już nie bierz : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubić Google to jedno, ale namawianie faceta na maila w domenie operatora to jest idiotyczna porada. Jakiegokolwiek ważnego maila należy mieć zdecydowanie we własnej domenie, którą można zabrać gdzieś indziej, a nie być uwiązanym adresem do konkretnego ISP-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlaczego idiotyczna - jest to opcja, są plusy, są minusy, ale jest to opcja. Nie znasz poziomu użytkownika, nie kazdy jest geekiem i potrzebuje nie wiadomo czego. Co więcej, sam mam e-mail @epoczta.pl, kupiony z 10 lat temu "wieczyście". I działa i jest git.

 

Są plusy, są minusy. Na pewno - tak jak przecież napisałem - najlepiej mieć po swojemu.

Wyluzuj, trzeba patrzeć szeroko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@spindritf - Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wydaje mi się, że zapomniałeś o najważniejszej rzeczy - stabilności. Nie ważne jak dane rozwiązanie wygląda z zewnątrz, ważne, żeby działało dobrze. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą http://hostedexchange.pl/oferta/plany-taryfowe.aspx

Klienci dostają do użytku dla swojego konta/kont adresy w wybranej przez nich poddomenie htx.pl (np. @teemwu.htx.pl)

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to nie ma również problemu z przeniesieniem własnej domeny czy korzystaniem z kilku aliasów jednocześnie.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem: support (at) hostedexchange.pl

Pozdrawiamy,
HostedExchange.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

spindritf - rozumiem, że chodzi o trzy plusy posiadania konta jako usługi e-mail w domenie firmy trzeciej?

Proszę:

1. Brak problemów z domeną, po prostu jest zawsze, bo ta firma przedłuża - to jest plus samodzielny.

2. Wysokiej jakości konto, komercyjne, z supportem - plus występujący także w innych opcjach.

3. Takie konto jest przeważnie wpięte do całego systemu antyspamowego firmy - plus również w appsach.

 

To takie trzy główne plusy patrząc na moje wieczyste konto @epoczta.pl. Nie muszę przedłużać, a mam komercyjne konto (w dodatku raz dałem 150 netto i działa od 10 lat chyba), a poza tym ta firma stara się filtrować spam globalnie dla domeny swojej, czyli setki/tysiące userów zgłaszający spam, czy marudzący o spam działają na moją korzyść.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@spindritf - Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wydaje mi się, że zapomniałeś o najważniejszej rzeczy - stabilności. Nie ważne jak dane rozwiązanie wygląda z zewnątrz, ważne, żeby działało dobrze. I tyle.

Zgadzam się. Jesteś w stanie konkurować ze stabilnością Google? Ja subskrybuję ich kanał RSS z informacjami technicznymi o Appsach i czasem widzę jakieś awarie, ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś rzeczywiście nie działało.

 

1. Brak problemów z domeną, po prostu jest zawsze, bo ta firma przedłuża - to jest plus samodzielny.

OK. Ale opłacenie faktury raz na rok...

 

2. Wysokiej jakości konto, komercyjne, z supportem - plus występujący także w innych opcjach.

3. Takie konto jest przeważnie wpięte do całego systemu antyspamowego firmy - plus również w appsach.

No, właśnie oba te masz też w Appsach i każdym innym hostingu, gdzie zabierzesz swoją domenę.

 

To takie trzy główne plusy patrząc na moje wieczyste konto @epoczta.pl. Nie muszę przedłużać, a mam komercyjne konto (w dodatku raz dałem 150 netto i działa od 10 lat chyba), a poza tym ta firma stara się filtrować spam globalnie dla domeny swojej, czyli setki/tysiące userów zgłaszający spam, czy marudzący o spam działają na moją korzyść.

Przecież korpusu możesz używać pomiędzy domenami. To nie jest tak, że dla każdej domeny masz oddzielny filtr. Dla każdego usera, to tak, ale nie po domenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie podczepię się pod pytanie - GApps oraz Outlook.com odpoadają, jedni stworzyli ułomny ekosystem, drudzy zrobili badziewną usługę pocztową. Szukam czegoś podobnego do Zoho, jakieś pomysły i doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

spindrift czy próbujesz mnie do czegoś przekonać?

Bo nie rozumiem po co ciągniesz temat. Odnoszę wrażenie, że postawiłeś sobie zadanie jakiegoś przekonania, że jedno jest lepsze niż drugie, dodając jakieś swoje opinie. Po co? To są fakty i koniec, jeden wybierze to, inny tamto - o tym też pisałem. Tak to zaraz dojdziemy, że czajnik to świetny e-mail, "bo przecież..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie podczepię się pod pytanie - GApps oraz Outlook.com odpoadają, jedni stworzyli ułomny ekosystem, drudzy zrobili badziewną usługę pocztową. Szukam czegoś podobnego do Zoho, jakieś pomysły i doświadczenia?

 

To i ja się podczepię, bo z GA uciekamy definitywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasowo jestem w Zoho :) Generalnie jest fajnie, ale mają dziwny IMAP, który żre mi się z niektórymi klientami poczty :) Myślę nad Exchange@OVH, ale sama myśl o hostowaniu czegoś w OVH jest bardzo abstrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie podczepię się pod pytanie - GApps oraz Outlook.com odpoadają, jedni stworzyli ułomny ekosystem, drudzy zrobili badziewną usługę pocztową. Szukam czegoś podobnego do Zoho, jakieś pomysły i doświadczenia?

 

 

 

To i ja się podczepię, bo z GA uciekamy definitywnie.

 

Powinienem pobierać po 5 zł za każde 'podczepienie' :)

Edytowano przez Teemwu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasowo jestem w Zoho :) Generalnie jest fajnie, ale mają dziwny IMAP, który żre mi się z niektórymi klientami poczty :) Myślę nad Exchange@OVH, ale sama myśl o hostowaniu czegoś w OVH jest bardzo abstrakcyjna.

 

A Zoho godne polecenia pominąwszy tego IMAPa? I jak oni rozumieją usera? Konto pocztowe = user?

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spindrift czy próbujesz mnie do czegoś przekonać?

Nie, ale jak ktoś przychodzi po poradę na forum, to nie powinniśmy go wsadzać na minę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A Zoho godne polecenia pominąwszy tego IMAPa? I jak oni rozumieją usera? Konto pocztowe = user?

 

Generalnie sympatyczna usługa, ale finalnie wybrałem hosting oparty o Exchange :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Exchange Online ;) OVH odpadło, bo nie oferuje list mailingowych :(

 

EDIT: Obsługa aliasów w Exchange jest absurdalna, będę szukał innego hostingu poczty :)

Edytowano przez Tomick (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Nasza oferta to hostowana poczta oparta o Exchange - http://hostedexchange.pl/oferta/biznesowe-plany-taryfowe.aspx

 

Oferujemy plany taryfowe bez lub z licencją na oprogramowanie Microsoft Outlook.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia wątpliwości oraz przedstawienia oferty: support@hostedexchange.pl

 

Pozdrawiamy,

HostedExchange.pl

Edytowano przez dcs.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×