Skocz do zawartości
katrio

[Szukam] Serwer dedykowany za ~800 zł

Polecane posty

Witam. Piszę z zapytaniem.

Otóż mam zamiar zmienić swojego dotychczasowego dostawcę serwerów (OVH).

I tu pojawia się pytanie - czy u którejś z firm byłoby coś o parametrach pokroju E5-2670, 64GB RAM lub więcej, mile widziane dyski HDD + SSD (pojemność nie jest bardzo istotna, w przypadku SSD wystarczy 100GB, a HDD 500GB), RAID HARD niewymagany. Parametry mogą być słabsze :)

Dodam, że potrzebuję również 4 dodatkowe adresy IP oraz wgranie systemu Citrix XenServer.

Obecnie, za trochę słabszy serwer (stara oferta OVH) płacę 820 zł i nie chce tej kwoty przekraczać.

Chciałem jeszcze powiedzieć, że na OVH jestem już na prawdę długo, ale szukam lepszego rozwiązania w Polsce.

Zajmuję się oczywiście tym co lubię - administracją i tworzeniem naprawdę dużych projektów na skalę ogólnopolską.

Pozdrawiam, i liczę na odpowiedzi, szczególnie propozycje firm :)

 

P.S Zależy mi też na czymś pokroju VAC'a w OVH, czy zabezpieczeń na Hosteam ;D

Edytowano przez katrio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na firmy pokroju sprint data center atman homecloud i inne molochy co możesz mieć za te 8 stówek? Nikt więcej ci nie wyczaruje za bardzo niż te większe Polskie molochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E5-2670 w tej cenie ciężko będzie Ci wyczarować, bo sam procesor kosztuje powiedzmy 6 tysięcy, więc przy ewentualnych zapytaniach w firmach weź to pod uwagę.
Przekazałem sprawę w firmie, poinformuje w temacie/PW co udało się wyczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki procek to dla ciebie minimum? Chodzi o moc całości czy o rdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do OVH, wg tego co napisał Oles na FR forum można domagać się zniżki, a w tej cenie nie otrzymasz ochrony DDoS w Polsce :)

 

Zniżka dla stałych klientów do 40% :)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dedyka pod wirtualizację. Nie myślałeś nad rozwiązaniem chmurowym? Dostajesz zasoby które potrzebujesz, ale nie musisz martwić się o sprzęt, odchodzi ci wtedy dodatkowy serwer na backup, bo możesz go wykonać bezpośrednio z panelu.
Chciałbym ci polecić tiktalik.com - posiadają fajny, rozbudowany panel umożliwiający uruchomienie, zatrzymanie, skopiowanie, stworzenie kopii zapasowej maszyny wirtualnej, zmianę ustawień sieci, load ballancer itd itp.

Są bardzo elastyczni - wystarczy napisać na kontakt@tiktalik.com i na ile będzie się dało dopasują się do twoich wymagań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×