Skocz do zawartości
DevNull

[Zlecenie] Pomoc w konfiguracji postfix'a.

Polecane posty

Witam.

Potrzebuję pomocy w konfiguracji serwera mail'owego opartego o postfix dla
prywatnego projektu.
Do skonfigurowania jest dość typowy setup, czyli : postfix, dovecot, sievie, spamassasin.
Pomoc jakiej oczekuję to postawienie serwera przykładowo na maszynie
wirtualnej i wysłanie plików konfiguracyjnych + krótka konsultacja głosowa.
Niestety, nie jestem "wysłannikiem" żadnej firmy, toteż budżet jest typowo
"studencki", jednak dla kogoś rozgarniętego i konkretnego całość w oparciu o gotowe

konfiguracje nie będzie pracochłonna.

Czekam na oferty.

​Liczę na szybką i miła współpracę :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego do siebie, ale rozumiem, że oprócz zlecenia wchodzi w grę nauczenie Cię "jak to jest zrobione".
Z doświadczenia wiem, że tłumaczenie klientom "jak to jest zrobione" jest bardziej pracochłonne niż docelowe zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

​Długo myślałem nad tym w jakie słowa ubrać to czego oczekuję - widać źle mi wyszło :)
Nie oczekuję "szkolenia". Równie dobrze mógłbym napisać w dziale "pomocy" o kilka wskazówek i w oparciu o masę tutoriali dostępnych w necie samemu postawić taki serwer ( co już robiłem ), jednak nie mam czasu na doglębne czytanie dokumentacji.
Chcę mieć działający serwer i dać komuś zarobić tak aby wilk był syty i owca cała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Postfix + dovecot to bardzo udane połączenie, budżet masz trochę za mały, aczkolwiek zainteresuj się: http://www.iredmail.org/

Dostaniesz instalator który na niesie oprogramowanie używając systemowego menadżera pakietów i wstępnie je skonfiguruje.

Z lekką pomocą dokumentacji sprawdzisz konfiguracje i poprawisz tak by sprostała Twoim potrzebom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

​Niestety, tak jak powiedziałem nie mam czasu zagłebiać się w dokumentację.
Próbowałem iRedMail'a lecz jest on straszny tak naprawdę. Aktualizacja czegokolwiek zawsze wysypuje całość, front-end w postaci roundcube'a jest w innym miejscu co powoduje dodatkowe problemy (również przy jego aktualizacji).
Nie polecam iRedMail'a, a jeżeli ktoś chce mieć standardowy zestaw to polecam masę tutoriali - wystarczy zapytać wujka google.
Ja natomiast miałem kilka niestandardowych problemów.
Mam nadzieję że wybrana przeze mnie osoba się z nimi upora.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zPanel + CenOS = postfix, dovecot, sievie, spamassasin , prosto i bez problemowo to jedno z rozwiązań. Wszystko zależy czego dokładnie oczekujesz i jaki poziom chcesz osiągnąć przy projekcie o którym wspomniałeś. Budżet niewielki i nie jest on tak istotny bo twoje wymagania nie są duże ale sprawa tłumaczenia zastosowanych technologii i sposobu ich użycia już zmienia postać rzeczy o czym wspomniał malu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił iredmail + modyfikacja do pracy z postfixadminem. Nie rozumiem co miałoby się sypać w iredmail to zwyczajna konfiguracja typowych pakietów. Podczas instalacji wystarczy zaznaczyćpodstawową instalację. Po instalacji warto wyedytować to i owo.

Roundcube w innym miejscu ?? , frondend, ale o co chodzi ? Przecież roundcube to zwyczajny webowy klient poczty, może być w dowolnym miejscu nawet na innym serwerze.

Nie polecam natomiast tego iredmailowego systemu zarządzania który według mnie w darmowej wersji jest bezwartościowy. ( i nie trzeba go instalować )

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×