Skocz do zawartości
Dawid Sz.

Pierwszy tablet

Polecane posty

Cześć!

 

Dawno tu nie byłem :P No ale cóż... Liczę na Waszą radę ;)

 

Planuje zakup mojego pierwszego tabletu. Budżet - tak gdzieś 1200-1500 zł. Co polecacie? Chciałbym żeby ten sprzęt dał radę przez jakieś min. 3 lata. Zastosowanie... Głównie pewnie filmy i internet (zresztą co innego na tablecie można robić :P). Zależy mi na dobry dotyku bo pewnie będę sporo na nim pisał. To tak w skrócie. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to Apple... Nie ciągnie mnie aż tak bardzo do tej firmy. Chyba, że naprawdę lepiej wyłożyć te 2 koła na iPada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, urządzeń na windowsie Ci nie polecam... zobaczyłem w sklepie było super, lecz w domu to tragedia pomimo i5.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko to Apple... Nie ciągnie mnie aż tak bardzo do tej firmy. Chyba, że naprawdę lepiej wyłożyć te 2 koła na iPada?

 

Lepiej bo warto... korzystałem z nexusa, ipada - a mam ogólnie taki szajs od orange... porównując te 2 (nex vs. ipad) na prawdę super jest produkt apple... Mimo że nie lubię tabletów...

 

Plusy to przede wszystkim szybkość działania oraz matryca która odczuwa każdy dotyk.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym Nexus 7 od Asusa jest niby gorszy od ajpada. Cena o połowę niższa a możliwościami ustępuje tak nieznacznie, że większość użytkowników nie zauważy jakiejkolwiek różnicy. Android 4.2 też nie jest wiele gorszy od iOS. Baterie trzymają też podobnie. Bierz Nexusa, na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje Samsung Galaxy Tab 2 10 cali, mogę go jednak śmiało polecić, działa wyśmienicie.

Jedyna wada u niego to brak odbioru 3G, jest tylko wifi.

 

Tu masz opinie: https://www.google.pl/#q=samsung+galaxy+tab+2+10.1+opinie

 

Panie MZone - masz słabe rozeznanie z Galaxy Tabem 2 - sam mam z modemem 3G :)

 

http://www.krsystem.pl/samsung_p5100_galaxy_tab_2_10.1_16gb_3g_silver_hit-item-20038.html

 

wersja 3G 16 GB Silver (tą mam) 1 285.00 zł :)

 

Galaxy Tab 2 10.1 Serdecznie polecam - poręczny i użyteczny (Praca i Rozrywka) Dobra matryca filmy w pociągu miodzio, zestaw adobe dokupić - gotowy do pracy.

 

 

ps. bez 3G 1 000 zł - Moim zdaniem lepiej dorzucić sobie te 300 zł i zamówić Areo (Bądź abonament - Ja w Play'u mam i chwalę sobie)

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam galaxy tab 2.0 z modemem gsm. Bateria trzyma do 10h pracy (nie grania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie MZone - masz słabe rozeznanie z Galaxy Tabem 2 - sam mam z modemem 3G

 

Panie TheKrzysztofa, trudno abym nie znał swojego tabletu, mój nie ma 3g, ma tylko wifi. ;)

Jak go kupowałem nie było 3G w w PCWORLD, a ten by mi się przydał ...

Sprzedawcy w tym sklepie nie są zbyt na bieżąco z nowinkami.

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mamie asusa vivotab. Bawiłem się nim z 2 tygodnie i jest jak najbardziej okej. Za taką cenę nie wymagam nic innego. Bardzo dobry ekran ips.

 

mikrol nawet na tym asusie z atomem windows działa płynnie. Jeżeli ktoś myli przeznaczenia tabletu to co się dziwić.

 

 

Hej.

 

Chodzi płynnie również, ale jednak precyzja dotyku jak dla mnie lipna... możliwe, że to wina

tableta jakiego miałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli w ogóle (weź pożycz od znajomego na 3-4 dni i zobacz, czy w ogóle Ci podpasuje, bo u mnie np. różnie było, a w ogóle dotykowych urządzeń nie lubię i musiałem się zmuszać tak do tabletu, jak i telefonu) to chyba Nexusa 2013. Srajpady zostaw hipstersom. Byle kabelek 2 stówy, wszystko przez itunes i inny soft dla amerykańskiego, statystycznego debila...

 

Samsungowi nie wierzę, nie wierzę w to cwaniakowanie i kreowanie marki.

 

Bierz Nexusa 7 2013 z LTE i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nexusa w rączkach i o ile nie mogę się wypowiedzieć co do iOS'a (bo nie mam porównania), za to mogę się wypowiedzieć w skali ogromnego wsparcia community xda co do nexusa 7 i tego, że jak zaczniesz w nim grzebać to już nigdy nie przestaniesz. Sam osobiście uważam iOS'a za dosłownie system dla Amerykanów, dla których urządzenie ma po prostu działać i nic więcej. Nawet nie wiesz jak głęboko można grzebać przy androidzie ;).

 

Jak dla mnie - Nexus 7 2013, bardzo dobra cena, bardzo dobre wsparcie i bardzo dobry sprzęt, a wraz z custom romem można być więcej niż zadowolonym z mnogości opcji i zastosowań tego cacka, czego nie można powiedzieć przy iOSie.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodać jeszcze trzeba, że Nexusy są bardzo solidnie wykonane, dobra jakość materiałów, nic nie trzeszczy, nie gnie się jak karton jak to bywa w przypadku niektórych tańszych tabletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus spoko opcja, ale jednak wołałbym coś 9-10 calowego. Właśnie czytam o Samsung Galaxy Tab 2.

 

Są jakieś znaczące różnice pomiędzy Tab 2 i Tab 3? Widzę, że ceny trójki niewiele wyższe.

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srajpady zostaw hipstersom. Byle kabelek 2 stówy, wszystko przez itunes i inny soft dla amerykańskiego, statystycznego debila...

 

Sam osobiście uważam iOS'a za dosłownie system dla Amerykanów, dla których urządzenie ma po prostu działać i nic więcej.

Taaak? A słyszeliście o czymś takim jak Jailbreak, Cydia itd? Jak chcesz się bawić w androidzie to też bez root'a nic nie zrobisz, w iOS jest podobnie tylko inaczej się to wykonuje.

Używałem i Androida i iOS, aktualnie posiadam Galaxy Note z (nad czym ubolewam) androidem.

To to jest wolne, byle aktualizacja zmula cały telefon, musisz martwić się tym czy masz odpowiednio dużo miejsca na pamięci wewnętrznej bo aplikacji normalnie bez zabawy programami trzecimi na karcie SD nie ma szans zainstalować, aktualizacje wychodzą jak masz szczęście raz na rok, jak nie masz szczęścia to nie wychodzą (mój ojciec na swoim HTC ma ciągle 2.X i nie ma możliwości aktualizacji)

 

W iOS nie masz żadnych partycji, masz tyle pamięci i tyle możesz wykorzystać na co chcesz, aplikacje z Cydii odblokowują praktycznie wszystko co może być, telefon mi nie zmulał nigdy mając 4x mniej RAMu niż mam teraz na Note,z iTunes korzystać nie musisz, możesz (jak masz Jailbreak) połączyć się przez FTP lub używać zamiennika

 

Nie wiem jak wy, ale ja mam telefon po to żeby był prosty w obsłudze, nie zamulał, żebym mógł posłuchać muzyki, odpalić przeglądarkę a jak mi się nudzi pograć w jakąś grę. A jak bym chciał się bawić terminalem czekając u lekarza to bym wziął laptopa a nie telefon na którym niewygodnie się pisze dłuższe teksty (przynajmniej mi nie podchodzi w ogóle wirtualna klawiatura w ogóle)

 

Srajpad nie srajpad gdybym miał możliwość wyboru iOS/android wybrałbym bez zastanowienia to pierwsze, ale nie mam iPhone po potrzebowałem dużego ekranu, a tablet znów był za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Root jest dobry dla dzieciaczków z gimbazy, które się dowiedziały że takie coś mogą zrobić na swoim smartphonie, tak samo jailbreak. Nie wiem jak ty, ale ja tu grzebię w kodach źródłowych całego androida, a sama kompilacja całości trwa 2 godziny na i7. To teraz pokaż mi kod źródłowy iOS'a, żebym mógł aż tak głęboko grzebać i sobie go zrekompilować ;).

 

To są dwa różne światy. iOS dla USA i innych osób, którym urządzenie "ma działać", a android i CM dla osób których urządzenie poza działaniem ma jeszcze działać tak jak oni tego chcą. Co ty tutaj porównujesz? Obwiniasz Google za to, że twoje śmieszne HTC nie chce wydawać aktualizacji do swojego telefonu? ;) Chyba zapominasz, że google utrzymuje wyłącznie swoje nexusy, a cała reszta jest uzależniona od producentów, którym w cale się nie śpieszy, żeby ww. androida aktualizować. Co nie zmienia faktu, że tak głęboko w swoim iOS'ie nie pogrzebiesz.

 

Powtarzam. Z poziomu endusera, dla którego urządzenie ma działać iOS będzie lepszy. Z poziomu endusera, który jakkolwiek się interesuje tym co ma android będzie znacznie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Lepiej kupić tego ipada i iść na drinka z dziewczyną niż się rozgrzebywać telefon ;)

 

Ja nie widzę potrzeby grzebania w kodzie źródłowym telefonu, no chyba że szukasz podsłuchu NSA !

Jedyne co można w sumie poprawić to na pewno kwestia optymalizacji, choć ja osobiście nie wymagam za wiele od telefonu więc używam od dawna BB ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ipod jest gotowym rozwiązaniem którego funkcjonalności i szybkości nie trzeba potwierdzać. Jak to mówią za mercedesa się płaci z dwóch powodów by mieć coś markowego ale również by mieć doskonałe narzędzie do pracy. Rozwiązania od google lub inne wspierające google są również dobrym wyborem wszystko zależy czego oczekujesz. Posiadam oba lecz ipod2 którego nie mam zamiaru zmieniać ponieważ funkcje które otrzymałem spełniają moje oczekiwania, nexusa dostałem w prezencie i śmiało mogę powiedzieć że w odróżnieniu od innych jest solidną godną zaufania konstrukcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to określił mój klient (dumny właściciel nowego ipada)

 

"Ten ipad to złom nadaje się tylko do czytania na kiblu"

 

I niestety muszę się pod tym zdaniem dopisać. Ze wszystkim jest problem w tych urządzeniach od polityki firmy zaczynając poprzez mapy, zabezpieczenia i na okablowaniu kończąc. W dodatku wszystkie użyteczne aplikacje kosztują (co występuje również w Google Store ale jednak praktycznie zawsze jest darmowa alternatywa). Porównanie go do mercedesa jest tu wybitnie nietrafione.

 

Xperia tablet Z jest fajnym urządzeniem jeśli szukasz czegoś do aktywniejszego użytkowania. Ze względu na zalążki wielozadaniowości Samsung Note 10.1 3G też jest ciekawą alternatywą z rysikiem.

 

 

Edit : błagam nie porównujcie tu budżetowych nexusów z ipadami. Weźcie coś z równej półki.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wpisy tutaj się pojawiają autor chce kupić sprzęt do filmów i netu a tu już mu co niektórzy każą sprzęt na części pierwsze rozbierać, ogarnijcie się trochę w tych swoich zapędach. Każdy jailbreak czy inna głębsza integracja w sprzęt kończy się utratą gwarancji. A przecież ten sprzęt ma działać min. 3 lata.

 

ipod jest gotowym rozwiązaniem którego funkcjonalności i szybkości nie trzeba potwierdzać. Jak to mówią za mercedesa się płaci z dwóch powodów by mieć coś markowego ale również by mieć doskonałe narzędzie do pracy.

 

Każdy kto jeździł Mercedesem wyprodukowanym po roku 2000 wie że ta marka to złom. Kiedyś jak nie mieli zbyt dużej konkurencji to faktycznie może i coś sobą reprezentowali ale teraz kiedy konkurencja jest duża giną w tłumie, zwłaszcza ich "udane" modele Flinstonowie. Tak samo jest z produktami Apple i ich super działaniem jak nie było nic na rynku i mieli nachalny marketing to wyprali co poniektórym mózgi, a Ci chodzili i powielali papkę tworzoną przez tą firmę o boskim działaniu tego sprzętu.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2009 - 160tys/mil nie narzekam poza upierdliwym marketingiem samej firmy. Wracając do tabletów i jego zastosowania którego oczekiwał autor moja wypowiedź jest raczej przychylna zadanemu pytaniu. Jeżeli chodzi o ipoda cenie go za prostotę która wynika z zastosowanych funkcji jakie wykorzystuję osobiście - szybki dostęp do poczty i kalendarza (obecnie z wykorzystaniem Aurora - CalDAV) , dostęp do dokumentów , zdjęć ale i oglądania filmów czy czytania książki. Żywotność baterii , jakość wykonania , jakość ekranu - czułość ekranu deklasuje wielu rywali nawet biorąc pod uwagę cenę. Nie powiem że lubię ich produkty ale i w tym przypadku dostałem go jako prezent ponieważ zawsze twierdziłem że jest za drogi. Przekonałem się do niego z upływem czasu. Dalej twierdzę że jest drogi ale warto wydać te pieniądze. Podobnie jest w przypadku nexus. Jest to przemyślane połączenie znanych technologi pod kontem zastosowań typowo domowych i nie jest drogi. Nie widzę problemu bym w jakiś sposób opiniował produkt w oparciu o wyssane z palca informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Ci coś bezpośrednio z Chin. Ostatnio sprowadzałem i miałem okazję przetestować kilka cudeniek i powiem szczerze, że byłem w szoku. Jakość wykonania nie ustępuje samsungowi, lg czy asusowi a parametry możesz dobrać wedle uznania, jest tego tyle że może rozboleć głowa:) np. FNF iFive X2 Tablet lub PIPO M6 Pro 3G tu za niecałe 300$ dostajesz cpu 4x1,6Ghz, 2GB ram, ekran 9.7 cala retina 2048x1536, wbudowany modem 3g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Chyba w obliczu premiery iPada Air poczekam jakoś do stycznia bo mi się nie spieszy, aż delikatnie spadnie cena iPada 4 i go wezmę :) Potestuje to Apple. Nigdy nic nie miałem od tej firmy, zawsze Android i HTC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×