Skocz do zawartości
bartm

[szukam] dedyk a'la hetzner ex40

Polecane posty

Witajcie,

 

Jak w temacie - szukam serwera dedykowanego o parametrach zblizonych do hetznera ex40 - http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex40

 

Min. ilość IP - 4 szt.

Na serwerze ma działać wirtualizacja KVM + 3 maszyny wirtualne, system debian wheezy, oczywiście samodzielna administracja.

Wskazane datacenter w Polsce (choć niekoniecznie).

 

Pozdrawiam,

bartm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

budget

Jeszcze chwila a tylko imiona będziemy pisać po polsku...
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze budget napisz.

 

Oprócz tego, że oczywiście najtaniej :) to w hetznerze za:

i7-4770 (4 x 3,4 GHz)

RAM 32 GB DDR3 RAM

HDD 2 x 2 TB SATA 6 Gb/s 7200 rpm HDD (Software-RAID 1) Class Enterprise

Connection 1 Gbit/s-Port

Guaranteed Bandwidth 200 Mbit/s

Backup Space 100 GB

Inclusive Traffic 20 TB

+ dodatkowe 3 adresy IP

 

wychodzi 52€/miesiąc + 49€ instalacja, co daje ok. 2900 brutto za instalacje + roczne utrzymanie.

Myślę więc ze można założyć budżet roczny brutto do 3000, oczywiście co taniej to lepiej :)

 

Pozdrawiam,

bartm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być numerem klienta z takim budżetem to musisz uderzać do molochów naszych ;) Coś ala sprint data center może jakiś atman po drodze ew. home cloud. Oczywiście nie mam pojęcia czy dostaniesz takie parametry bo cenę jaką oczekujesz sugeruje że za 20 zł zmienisz operatora za miesiąc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz być numerem klienta z takim budżetem to musisz uderzać do molochów naszych ;) Coś ala sprint data center może jakiś atman po drodze ew. home cloud. Oczywiście nie mam pojęcia czy dostaniesz takie parametry bo cenę jaką oczekujesz sugeruje że za 20 zł zmienisz operatora za miesiąc;)

 

Nie bardz rozumiem, pewnie z uwagi na mój staż na tym forum, jak traktować tę wypowiedź :)

Niemniej, za 20 zł nigdzie uciekać nie zamierzam,o czym świadczy choćby ten wątek. Jestem skłonny zapłacić trochę więcej za lokalizacje serwera w Polsce. Ale też nie kupię 2x droższego serwera, czasem z gorszą specyfikacją, tylko dlatego, że jest sprzedawany przez polską firmę. A o tym, że za 20 zł niczego nie będę zmieniał niech świadczy choćby to, że jestem skłonny zapłacić za cały rok z góry (w hetznerze nie ma znaczenia czy zapłacę za rok, czy będę płacił co miesiąc). Na ten serwer będzie zmigrowany obecny XEN za 1100/rocznie, i po prostu większego przeskoku na ten moment zrobić się nie da.

 

Pozdrawiam,

bartm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w Hetznerze nie weźmiesz, za i7 to naprawdę dobra cena.

 

Hetzner ma 2 minusy, przez które zdecydowałem się tutaj napisać:

1. stosunkowo wysokie pingi z polski - ok.40-50 ms

2. stosunkowo duża podsieci /29 czy /28 IPv4, czy np. dołożenia SSD (przez coś co nazywają FlexiPackiem)

 

A bardziej zależy ci na mega szybkości łącza, czy na mocy serwera?

 

Na mocy serwera, i stabilności jego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×