Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Aktualizacja Ostrzeżeń

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Zgodnie ze zgłoszeniami o powody ostrzeżeń oraz pytania o "ściąganie" ostrzeżeń przedstawiam obecną sytuację.



Zostały zaktualizowane powody ostrzeżeń aby same w sobie były wyjaśnieniem. Obecnie dostępne są:



- Spamowanie


- Przeklinanie


- Sygnaturka


- Odkopywanie tematów


- Podbijanie tematów


- Oferta niezgodna z zapytaniem


- Reflinki



Standardowo wszystkie ostrzeżenia ściągane są automatycznie po następującej ilości dni:



- Spamowanie - 360 dni


- Przeklinanie - 30 dni


- Sygnaturka - 14 dni


- Odkopywanie tematów - 30 dni


- Podbijanie tematów - 30 dni


- Oferta niezgodna z zapytaniem - 30 dni.


- Reflinki - 14 dni




Ostateczna decyzja o automatycznym obniżeniu ostrzeżenia pozostaje w rękach moderatora, który ostrzeżenie przyznał.



Zapraszam do dyskusji


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Standardowo wszystkie ostrzeżenia ściągane są automatycznie po następującej ilości dni:

- Spamowanie - 360 dni

- Przeklinanie - 30 dni

- Sygnaturka - 14 dni

- Odkopywanie teamtów - 30 dni

- Podbijanie tematów - 30 dni

- Oferta niezgodna z zapytaniem - 30 dni.

 

 

Literówka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie a właściwie dwa. Jak forum webhostingtalk.pl odnosi sie do własności intelektualnej w odniesieniu do zawartości w formie tektu - wypowiedzi w chwili kiedy konto użytkownika zostaje zablokowane lub całkowicie usunięte. Zawartość intelektualna jest traktowana jako dane które zostały użyte przez wydawcę jakim jest to forum. Dane - własność intelektualna - wypowiedź ,posiadają swojego właściciela lecz w chili blokady traci on prawa do zawartości która jest jego własnością o czym mówi polityka prywatności. Czy "odkopanie tematu" jest złe w chili kiedy podobna sytuacja dotyczy użytkownika który wykonał taki "odkop" a treść odpowiedzi nie pozwala na rozwiązanie problemu? Czy nie prościej jest wrócić do tematu i zadać kolejne pytania? Często umieszczona jest informacja - skorzystaj z wyszukiwarki - wyszukiwarka odnajdzie stary temat ale jak użytkownik go odkopie do dostanie bana a jak napisze nowy posypia się zdania - skorzystaj z wyszukiwarki to juz było. Ok było ale może te informacje nie pomogły dostatecznie rozwiązać problemu.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do "odkopywania" zgadzam się z SiXwishlist, że w określonych sytuacjach (i to nie tylko takiej jak opisana powyżej) jest to jak najbardziej uzasadnione, ma swój sens i nie powinno być "z automatu" traktowane jako działanie negatywne.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A za brak dopisku o reflinku przy linku/kodzie?

 

W tym momencie nie ma.

 

Mam małe pytanie a właściwie dwa. Jak forum webhostingtalk.pl odnosi sie do własności intelektualnej w odniesieniu do zawartości w formie tektu - wypowiedzi w chwili kiedy konto użytkownika zostaje zablokowane lub całkowicie usunięte. Zawartość intelektualna jest traktowana jako dane które zostały użyte przez wydawcę jakim jest to forum. Dane - własność intelektualna - wypowiedź ,posiadają swojego właściciela lecz w chili blokady traci on prawa do zawartości która jest jego własnością o czym mówi polityka prywatności. Czy "odkopanie tematu" jest złe w chili kiedy podobna sytuacja dotyczy użytkownika który wykonał taki "odkop" a treść odpowiedzi nie pozwala na rozwiązanie problemu? Czy nie prościej jest wrócić do tematu i zadać kolejne pytania? Często umieszczona jest informacja - skorzystaj z wyszukiwarki - wyszukiwarka odnajdzie stary temat ale jak użytkownik go odkopie do dostanie bana a jak napisze nowy posypia się zdania - skorzystaj z wyszukiwarki to juz było. Ok było ale może te informacje nie pomogły dostatecznie rozwiązać problemu.

 

Kwestie własności postów są określone jasno w regulaminie WebHostingTalk.pl.

 

Co do "odkopywania" zgadzam się z SiXwishlist, że w określonych sytuacjach (i to nie tylko takiej jak opisana powyżej) jest to jak najbardziej uzasadnione, ma swój sens i nie powinno być "z automatu" traktowane jako działanie negatywne.

 

Żadne ostrzeżenia nie są nadawane automatycznie tylko przez ludzi, tak samo nie są one absolutnie ostateczne i zawsze istnieje możliwość odwołania się :)

 

Kwestia odkopywania tematów jest dosyć stara i dotyczy tylko for internetowych. Rzeczywiście w pewnych sytuacjach odkopanie starego tematu ma sens ale jeśli ma więcej niż 1-2 posty to potem okazuje się, że ktoś odkopując temat zmusza do czytania wypowiedzi sprzed kilku lat.

 

 

Więc raczej uczmy się rozmawiać z moderatorami i między sobą co pozwoli na dobrą egzystencję i odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to jasne biorąc pod uwagę przepisy prawne do których za jakiś czas wrócę w oparciu o ten regulamin, chciałem jedynie znać opinię właściciela i pozwoliłem sobie to udokumentować. regulamin ma dwa końce i podobnie jest w chwili kiedy blokowane konto i jego użytkownik nie otrzymuje żadnej informacji o takim stanie co w obliczu obowiązków wydawcy jest bardzo nieuzasadnione lub używając innego określenia pójściem na łatwiznę w oparciu o ilość użytkowników jaka jeszcze została. Niestety sytuacja taka miała miejsce. Odnośnie tematów - nawet kilkuletnie mogą zawierać istotne informacje niezbędne do kontynuacji danego tematu a rozmowy na polu moderator - użytkownik nijak się mają do normalnej dyskusji w chwili np blokady konta. Forum to wymiana poglądów - opinii - wyrażania własnego zdania na dany temat. Rozumiem że czasem są odkopywane tematy - jeden z tych dziwnych nic nie wnoszących ale opierając zdania w zakresie negocjacji i wyższości racji w stosunku do racji moderatora jest mało realne i z góry skazane na niepowodzenie. Dziękuję za informację z których na pewno wyciągnę odpowiednie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regulamin ma dwa końce

Regulamin ma zdecydowanie jeden koniec. Drugi koniec regulaminu nazywamy po prostu początkiem. Poznasz po tym, że jest na górze. W odróżnieniu od kija, regulamin jest zorientowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odkopywania tematów jest dosyć stara i dotyczy tylko for internetowych. Rzeczywiście w pewnych sytuacjach odkopanie starego tematu ma sens ale jeśli ma więcej niż 1-2 posty to potem okazuje się, że ktoś odkopując temat zmusza do czytania wypowiedzi sprzed kilku lat.

 

Każda z wypowiedzi ma swoją datę nad postem.

 

Ja raczej skłaniałbym się by ostrzeżenia kierować tym którzy czytać nie potrafią, a nie karać tych którzy śmietnika nie chcą robić zakładając po raz kolejny ten sam temat.

Prowadząc politykę nie odkopuj zakładaj nowy temat jak człowiek szuka jakieś informacji musi przejrzeć z 5 tematów o tej samej tematyce w których nie ma interesującej go informacji a dopiero w 6 ją znajduje. Ja wiem że w ten sposób nabija się statystyki i odwiedziny ale wielu ludzi taki stan rzeczy zniechęca, zwłaszcza jak zamiast interesujących go informacji czyta w trzech kolejnych tematach o tym że ten wątek był już poruszany na forum i autor ma sobie poszukać.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przesadzajcie. Przecież nikt nie będzie nikogo karał za odkopanie w celu dodania ciekawej opinii, uwagi czy poruszenia tego samego problemu. Nigdy tu takiej sytuacji nie było.

 

 

Nie możesz powiedzieć że nie było skoro temat został poddany wątpliwości przez użytkowników. Podobnie użycie w tym momencie zwrotów że wszystko jest do dogadania z moderatorami jest jak wsadzenie granatu bez zawleczki do kieszeni - efekt nieodwracalny. Po kilku miesiącach dla przykładu okazało się że moje konto np zostało zlikwidowane i nawet ktoś przerobił nazwę użytkownika. Blokada/usunięcie odbyło się bez ostrzeżenia i jakiejkolwiek informacji. Dalej myślisz że są to przesadzone informacje? Dziwię się że w obliczu problemów ludzie chowają ogony zacierają ślady jak dzieci? Przepraszam ale czy forum nie reprezentuje również reklamodawców? Bo wydaje mi się że tak. Reklamodawca oczekuje stabilnej sytuacji a nie suchych statystyk. Biorąc pod uwagę zachowanie i sytuacje jako mogą / miały miejsce warto się zastanowić czy bawimy się czy zachowujemy się jak dorośli. Jak np można rozmawiać z moderatorem który nawet nie raczy wysłać powiadomienia o tak istotnej kwestii jak ingerencja w czyjeś konto? To przecież naturalne że człowiek oczekuje takiej informacji. Może się mylę? jak znam życie temat poleci do kosza bo ma niekorzystny wpływ. W usuwaniu postów, treści i blokowaniu macie wprawę więc cóż ale może po prostu warto się zastanowić i podejść do użytkowników w sposób na jaki zasługują. Chyba że chcecie mieć puste forum bo nie będzie już kogo blokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Nie bardzo wiem o co SiXwishlist chodzi, albo mówimy o konkretach albo marnujemy czas.

 

Jakie konto zostało usunięte/zablokowane, kiedy i przez kogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co SiXwishlist chodzi, albo mówimy o konkretach albo marnujemy czas.

 

Jakie konto zostało usunięte/zablokowane, kiedy i przez kogo ?

 

Wydawało mi się że opisałem sytuację dość konkretnie ale wyrażę swoją opinię jeszcze raz. Nie wiem kiedy dokładnie zostało usunięte moje konto na forum , podejrzewam że kilka miesięcy temu. Również nie wiem przez kogo ponieważ żaden z moderatorów nie raczył mojej osoby powiadomić o takim stanie wyjaśniając zaistniałą sytuację opierając się o regulamin a tym samym wypełniając należycie powierzone obowiązki. Skoro o tym mowa wielokrotnie pisałeś o rozmowach / negocjacjach w takich sytuacjach lecz nijak się to ma do rzeczywistości. Obecnie jedynie pozostał niesmak i fakt że ktoś z związany bezpośrednio z forum usuną moje dane osobowe powierzone w chwili rejestracji, która miała miejsce 2012 roku. Usuną również wszelkie połączenia z postami jakie zostały utworzone w trakcie wymiany zdań z użytkownikami tego forum przerabiając nazwę użytkownika. Nie posiadam w ten sposób dostępu do konta i wiadomości prywatnych. Czy jeszcze uważasz że jest to mało konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak, bo nie mam ani loginu, ani adresu email ani adresu IP wobec tego nie jestem wstanie odtworzyć nawet w przybliżeniu jakiejkolwiek sytuacji aby wyciągnąć wnioski.

 

Na forum nie są usuwane konta bez wyraźnej prośby ze strony właściciela konta, ewentualnie oznaczone automatem przez spam i następnie usuwane (może zdarzyło się to dwa razy w ciągu kilku lat).

 

Zaznaczyć też chcę, że fizyczną możliwość usunięcia konta posiadają 2 osoby, z czego tylko ja fizycznie takie rzeczy robię.

 

Więc jeśli nastąpiła sytuacja, że konto zostało usunięte to jest ona jakimś wyjątkowym przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo nie mam ani loginu, ani adresu email ani adresu IP wobec tego nie jestem wstanie odtworzyć nawet w przybliżeniu jakiejkolwiek sytuacji aby wyciągnąć wnioski.

 

Na forum nie są usuwane konta bez wyraźnej prośby ze strony właściciela konta, ewentualnie oznaczone automatem przez spam i następnie usuwane (może zdarzyło się to dwa razy w ciągu kilku lat).

 

Zaznaczyć też chcę, że fizyczną możliwość usunięcia konta posiadają 2 osoby, z czego tylko ja fizycznie takie rzeczy robię.

 

Więc jeśli nastąpiła sytuacja, że konto zostało usunięte to jest ona jakimś wyjątkowym przypadkiem.

 

Adres email jest ten sam jakiego użyłem podczas rejestracji obecnego konta. Stare konto różniło się tym że posiadało dopisane ".com" do tej samej nazwy użytkownika. Co do wyjątkowych przypadków , czy one nie podlegają regulaminowi - polityce prywatności i wspomnianej możliwości negocjacji? Mówimy tu o danych osobowych, które zostały bezpodstawnie usunięte ponieważ nie zostały opatrzone żadną formą wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Na pewno jeśli mówimy o pomyłce to jest to pomyłka, za co mogę tylko przeprosić.

 

Odnośnie danych osobowych to kasując konto pozbywam się danych, więc może to niezbyt przyjemne ale nie widzę tutaj problemów prawnych.

 

Już sprawdzam czy mam jakieś ślady działań w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane osobowe są to elementy użyte podczas rejestracji i wykorzystywane w trakcie publikowania zawartości tekstowej lub multimedialnej zwanej kontekstem który jest wykorzystywany przez wydawcę z użyciem dostępnych funkcji zatwierdzonych w chwili rejestracji konta na podstawie regulaminu i polityki prywatności. Dane osobowe: nazwa użytkownika , adres e-mail i inne dostępne elementy których użycie dostarcza wydawca. Zmiany danych może jedynie przeprowadzić użytkownik danego konta lub na specjalne życzenie wystąpić ze specjalną prośbą o takie działanie mające na celu wspomniane czynności.

 

Moja nazwa użytkownika została przerobiona z powodu działania osób trzecich bez porozumienia z moja osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ok, teraz rozumiem. Chodzi o to, że nazwa została zmieniona na Gość_sixwishlist.com_* ? Rzeczywiście w tym wypadku powinna zostać zmieniona na samo "Gość" albo "użytkownik usunięty". Postaram się to poprawić.

 

Natomiast co do samego przypadku to wszystko wskazuje, że konto było oznaczone przez system jako spam i po długim okresie nieaktywności zostało przy masowych działaniach usunięte.

 

Wnioskuję tak dlatego, że brakuje zapisów o usunięciu pojedynczego użytkownika co powinno mieć miejsce (logi są od 2008 roku).


Udało mi się odnaleźć jeden z wpisów - 13 maja 2013 roku o godzinie 11:24 konto zostało zbanowane. Wtedy musiał (powinien) zostać przez system wysłany email z powiadomieniem o takiej sytuacji.

 

Masowe usuwanie zbanowanych kont (automat) odbyło się 4-6 sierpnia więc na reakcję na zablokowane konto były 3 msc.

 

Podkreślam, że z punktu widzenia systemu było to konto oznaczone jako konto zbanowane.

 

Więc jak wyżej, nie wiem z jakiego powodu konto zostało zbanowane, a odnośnie całej sytuacji mogę tylko przeprosić, że zaszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumiem. Chodzi o to, że nazwa została zmieniona na Gość_sixwishlist.com_* ? Rzeczywiście w tym wypadku powinna zostać zmieniona na samo "Gość" albo "użytkownik usunięty". Postaram się to poprawić.

 

Natomiast co do samego przypadku to wszystko wskazuje, że konto było oznaczone przez system jako spam i po długim okresie nieaktywności zostało przy masowych działaniach usunięte.

 

Wnioskuję tak dlatego, że brakuje zapisów o usunięciu pojedynczego użytkownika co powinno mieć miejsce (logi są od 2008 roku).

 

Dziękuję za informację że moja nazwa została zmieniona bez mojej wiedzy, czyli w rozumieniu prawa w oparciu o regulamin i politykę prywatności zostały zastosowane czynności polegające na nieuprawnionej ingerencji w dane osobowe użytkownika użyte podczas rejestracji bez powiadomienia o takich czynnościach.

 

Jak konto mogło być traktowane jako spam skoro posiadało ranking dodatni wystawiany przez innych użytkowników tego forum. Do rankingu nie trafia "spam"? Nie interesują mnie logi i cała machina polegająca na szukaniu winnych w chwili kiedy to wydawca tego forum odpowiada za takie działanie. Ten fakt nie podlega negocjacją. Również nie podlega negocjacji sytuacja jaka miała miejsce - ingerencja w powierzone dane osobowe użyte podczas rejestracji. Posiadam każdy element tego forum świadczący o takim stanie bezpośrednio wskazującym na zaistniałą sytuację. W związku z tym proszę o przywrócenie mojego konta do stanu początkowego przed ingerencją osób trzecich polegającą na wprowadzeniu nieuprawnionych zmian do moich danych osobowych powierzonych wydawcy w chwili rejestracji. Rejestracja odbyła się na podstawie zatwierdzenia regulaminu i polityki prywatności przez wydawcę tego forum. Nie otrzymałem żadnych informacji które mogły świadczyć lub dostarczały wyraźnych wskazówek o wyżej wspomnianych czynnościach przeprowadzonych przez wydawce lub osoby upoważnione (osoby trzecie ,moderatorzy i inne wymienione w regulaminie i polityce prywatności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zgodnie z regulaminem (VII. Reklamacje.) proszę o przesłanie pisemnej reklamacji. Zostanie ona rozpatrzona w regulaminowym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem (VII. Reklamacje.) proszę o przesłanie pisemnej reklamacji. Zostanie ona rozpatrzona w regulaminowym terminie.

 

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności zostało złamane prawo o ochronie danych osobowych. Powierzam w tej chwili właściwą formę działania wydawcy przyjmując okres na przywrócenie moich danych do stanu początkowego 7 dni (siedem dni) i traktuje jako oficjalny wniosek na podstawie wymienionych informacjach świadczących o nieuprawnionej ingerencji w dane użytkownika powierzone w trakcie rejestracji. Wniosek jest oparty również na podstawie adresu e-mail użytego do rejestracji konta potwierdzonego przez wydawce ,który to poświadczył jego stan jak również zadeklarował wykonanie czynności polegającej na zmianie nazwy użytkownika bez jego wiedzy. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To jest Pana interpretacja i ma Pan do niej prawo. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×