Skocz do zawartości
Maraszynko

[SZUKAM] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Cześć,

szukam serwera dedykowanego, dość taniego(około 100zł/msc). Serwer będzie wykorzystywany pod wymagającą stronę WWW, która będzie dużo zapisywała w bazie danych. Widziałbym tu i3/i5, minimum 4GB RAMu oraz dysk SSD. Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić jeżeli chodzi o parametry to z chęcią czekam na takie odpowiedzi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam serwera dedykowanego, dość taniego(około 100zł/msc).

W tej cenie to tylko jakieś chodzidełko, a nie serwer.

 

Serwer będzie wykorzystywany pod wymagającą stronę WWW, która będzie dużo zapisywała w bazie danych. Widziałbym tu i3/i5, minimum 4GB RAMu oraz dysk SSD.

Biorąc pod uwage cene wyżej, to może jeszcze frytki i BigMaca? Człowieniu, OVH nawet takich tanich sprzętów o tych parametrach ni ma.

 

Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić jeżeli chodzi o parametry to z chęcią czekam na takie odpowiedzi :D.

Podnieś budżet 2-3x, w dodatku netto, to może coś się znajdzie, np mSP SSD w OVH, czy EX40-SSD w Hetznerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam serwera dedykowanego, dość taniego(około 100zł/msc). Serwer będzie wykorzystywany pod wymagającą stronę WWW, która będzie dużo zapisywała w bazie danych. Widziałbym tu i3/i5, minimum 4GB RAMu oraz dysk SSD. Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić jeżeli chodzi o parametry to z chęcią czekam na takie odpowiedzi :D.

 

BUahahahahahahahaahahahahah

 

Sorry - nie mogłem się powstrzymać :D - dodaj 2-ke lub 3-ke z przodu to możesz zacząć o tym myśleć :)

 

aha - jak znajdziesz daj cynka - też wezmę :)

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BUahahahahahahahaahahahahah

 

Sorry - nie mogłem się powstrzymać :D

 

W przypadku VPSa wystarczy dorzucić troche kodów rabatowych + rabat przy płatności na rok i taka cena wychodzi (na rok). Brakuje jeszcze tego dla serwerów dedykowanych u was.

Nie wiem co Ci tak do śmiechu. Bo Klient z nikąd takich cen nie wyciąga, tym bardziej na polskim rynku. Skoro może kupić vps za grosze, to pewnie jeszcze pomyśli, że dedyka też sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz - rozumiem ten procek i3, rozumiem ram ale dyski SSD? No to juz lekka przesada...

Widzę lekką nutkę sarkazmu ;)

 

ps. Jakich "was" ? Ja nie jestem pracownikiem firmy BH...

 

 

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co.. mogł przecież jeszcze zamówić kilo frytek i darmową administracje.

Ja nawet nie rozumiem tego procka i3. Ale to sie naprawde z nikąd nie bierze. Ceny usług spadaja - nie ma na inwestycje i rozwój.

 


ps. Jakich "was" ? Ja nie jestem pracownikiem firmy BH...


Firma:Biznes-Host

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny usług spadaja - nie ma na inwestycje i rozwój.

 

Rachunek jest prosty, masz 1000 klientów co płacą 10 złotych miesięcznie, ale możesz mieć to samo mając 100 klientów co płacą CI 100 złotych miesięcznie. Rachunek ten sam, a ile oszczędzasz na sprzęcie, pracownikach itp.

Jest niestety wyścig cenowy, który ewidentnie powoduje obniżenie cen usług hostingowych. Wbrew pozorom nie jest to dobrze dla klienta, "masówka" powoduje spadek jakości usług i migrację klientów mających nadzieję, że nowy serwer o połowę tańszy będzie lepszy od teraźniejszego. Oczywiście są wyjątki, nie mam tu też żadnej konkretnej firmy na myśli.

 

Dobrym wątkiem w tej całej historii jest to, że dany klient powraca po czasie do firmy rozumiejąc swój błąd i wykupuje droższy serwis doceniając różnicę w jakości i rozumiejąc to za co płaci. W UK jest jeszcze gorzej, ceny są tu też niskie (oczywiście jest inny przelicznik niż w Polsce), potencjalny klient jednak nie ma takiej wiedzy informatycznej jak ma większość dzieci w polskiej podstawówce i płaci słono za usługi i support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pracownikiem firmy BH...

Sam usuniesz to z profilu czy mam to zrobić za Ciebie skoro tam nie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×