Skocz do zawartości
Pawlo

Ovh mSP lub mSP SSD - czy warto?

Polecane posty

Witam. Obecnie posiadam serwer Kimsufi 24G i myślę nad przeniesieniem się na serwer mSP lub mSP SSD. Chciałbym tutaj się poradzić, czy warto to zrobić i która opcja byłaby lepsza: mianowicie, czy opcja z dyskiem SSD poprawiłaby znacząco szybkość działania forum - czy jest warta tej różnicy 50 zł między mSP SSD a mSP zwykłym. Na dedyku są dwa fora, jedno dość duże, baza 1 GB z 3 tysiącami unikalnych wejść dziennie.
Dziękuję serdecznie za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dyski SSD zawsze poprawiają wydajność przy odpowiedniej konfiguracji więc jeżeli masz taką możliwość

to bym jednak preferował dopłacić. Przydać się może gdy forum się rozrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zadałem identyczne pytanie tutaj, gdyż miałem ten sam dylemat. Też mam SP na SSD i jestem zadowolony. Nie mam wiele GB i jak narazie nie miałem z SSD problemu. Działają dość szybko :) jak narazie także są niezawodne. Bierz servz SSD.

 

Inna sprawa.... nie wiem czy się doczekasz servera, wciąż mają backlog... ja czekałem od sierpnia aż kilkamiesięcy, jak narazie wstrzymali sprzedaż bo nie wyrabiali się z zakładaniem nowych. Na kimsufi czekałem ... bodajże 4 miesiące ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czekam właśnie na te serwery, kimsufi 24 zamówiłem i za 2 h był (miesiąc temu), więc nie będzie chyba tak źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×