Skocz do zawartości
ded

Ile może kosztować pozycjonowanie na konkretne frazy

Polecane posty

Klient zamierza mi zlecić stworzenie strony. Pozycjonowaniem zajmowałem się tylko przy frazach lokalnych więc obiecałem, że polecę kogoś rozsądnego cenowo i jakościowo. Frazy są IMO dosyć trudne, ale jest też na to kasa. Oto one:

 

Alfa, Sony, lustrzanka, SLT, NEX, sklep fotograficzny, obiektyw, karta pamięci, DSC, specjalista, fotograf, foto, akcesoria

 

To są propozycje klienta- obawiam się, że od "karty pamięci", to już nie będzie się opłacało pozycjonować (zbyt ogólne frazy), szczególnie że wymogiem jest pierwsza strona wyników google. Ile coś takiego może kosztować? Chodzi mi o koszt wejścia na 1. stronę i miesięczny koszt utrzymania na niej. Liczę się z tym, że wyjdzie to w praniu ale chciałbym oszacować chociaż bardzo z grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takie frazy to nawet 15 tys mało :) A w dzisiejszych czasach kiedy aktualizacje algorytmu Googla tną wszystko po kolei można spodziewać się jeszcze większych cen za pozycjonowanie. Wszystkie tematy związane z linkami z automatów, katalogów, precli, wpkatów itp. itd. odeszły do lamusa. Teraz SEO będzie wyglądać zupełnie inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wiele taniej wyjdzie wykupienie AdSense, a póżniejsze wyniki same się zbudują jeżeli oferta jest dobra. Wydawanie pieniędzy na SEO obecnie to imho wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wiele taniej wyjdzie wykupienie AdSense, a póżniejsze wyniki same się zbudują jeżeli oferta jest dobra. Wydawanie pieniędzy na SEO obecnie to imho wyrzucenie pieniędzy w błoto.

 

Trochę się zagalopowałeś. Ceny utrzymania kampanii Adwords są znacznie większe niż koszta pozycjonowania, także nie pisz bzdur. W większości agencji SEO i tak płacisz za efekt, dlatego trudno mówić tutaj o wyrzuceniu $ w błoto. Jeżeli sam pozycjonujesz oznacza, że robisz to źle, co wcale nie oznacza, że SEO jest nierentowne.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby pieniądze na pozycjonowanie były wyrzucane w błoto. Owszem jeśli ktoś nie ma za wiele doświadczenia i nie jest na bieżąco z wszystkimi zaleceniami pana Googla no to wtedy nie ma co liczyć na wielkie efekty, a raczej na filtr. Pozycjonowanie rzeczywiście się zmienia, teraz to sport długodystansowy i moim zdaniem część agencji SEO przestanie robić oferty za efekt, bo takie agencje musiałyby w tym momencie wiele miesięcy za frajer pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno AdWords jest bardziej etyczne niż zaśmiecanie wyszukiwarki np. bezwartościowymi artykułami w blogach tylko po to aby strona, która nie przedstawia większej wartości (bo inaczej "organicznie" by była wysoko) była wysoko.

 

Poprawnie zrobiona strona z dobrą treścią sama się "wypozycjonuje". Oczywiście zwykle będzie "przykryta" przez strony ściemniane różnymi technikami SEO, ale Google na szczęście ciągle nad tym pracuje, aby było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie zrobiona strona z dobrą treścią sama się "wypozycjonuje". Oczywiście zwykle będzie "przykryta" przez strony ściemniane różnymi technikami SEO, ale Google na szczęście ciągle nad tym pracuje, aby było inaczej.

 

Świetnie powiedziane.

 

Prowadzę sobie bloga, który pod wieloma frazami (niektóre dosyć niszowe, ale niektóre dosyć ogólne) jest na 1/2 miejscu. Mam kilka tysięcy linków przychodzących nie robiąc nic. Po prostu dobra treść sama się pozycjonuje idealnie.

 

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno AdWords jest bardziej etyczne niż zaśmiecanie wyszukiwarki np. bezwartościowymi artykułami w blogach tylko po to aby strona, która nie przedstawia większej wartości (bo inaczej "organicznie" by była wysoko) była wysoko.

 

Poprawnie zrobiona strona z dobrą treścią sama się "wypozycjonuje". Oczywiście zwykle będzie "przykryta" przez strony ściemniane różnymi technikami SEO, ale Google na szczęście ciągle nad tym pracuje, aby było inaczej.

 

Owszem, zaśmiecanie dziadowskimi blogami to nic dobrego. Ale etyczne dzisiaj nic nie jest, to jest biznes. Poza tym ze stronami firmowymi lub sklepami jest ten problem, że content jest raczej ograniczony już z zasady.

 

Świetnie powiedziane.

 

Prowadzę sobie bloga, który pod wieloma frazami (niektóre dosyć niszowe, ale niektóre dosyć ogólne) jest na 1/2 miejscu. Mam kilka tysięcy linków przychodzących nie robiąc nic. Po prostu dobra treść sama się pozycjonuje idealnie.

 

 

Może rzucisz jakiś przykład frazy ogólnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe nieuki w tym temacie się wypowiadały, pozycjonowanie długodystansowe ? good joke :D

Oczywiście, że w tym wypadku Adwords jest bardziej efektywne niż pozycjonowanie ... trzeba mieć wyobraźnie i jakieś pojęcie o temacie aby to wiedzieć eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe nieuki w tym temacie się wypowiadały, pozycjonowanie długodystansowe ? good joke :D

Oczywiście, że w tym wypadku Adwords jest bardziej efektywne niż pozycjonowanie ... trzeba mieć wyobraźnie i jakieś pojęcie o temacie aby to wiedzieć eh

 

Powiedzenie "good joke" i wymyślanie od nieuków to trochę mało na zrobienie wrażenia gościa, który wszystko wie na temat robienia kasy w internecie. Poza tym brzmisz jak pan z Google od marketingu szepatnego. Ktoś musiałby być delikatnie nie poważny stawiając tylko na Adwords. A poza tym jak już nikt nie będzie się pozycjonować i wszyscy będą w google Adwords, to jak myślisz jak będzie skuteczność Adwords?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzenie "good joke" i wymyślanie od nieuków to trochę mało na zrobienie wrażenia gościa, który wszystko wie na temat robienia kasy w internecie. Poza tym brzmisz jak pan z Google od marketingu szepatnego. Ktoś musiałby być delikatnie nie poważny stawiając tylko na Adwords. A poza tym jak już nikt nie będzie się pozycjonować i wszyscy będą w google Adwords, to jak myślisz jak będzie skuteczność Adwords?

 

Z chęcią rozpocząłbym z Tobą dialog intelektualny ale wątpie w jego sens. Miło, że się zarejestrowałeś po to aby napisać "swoje" kompletnie nieracjonalne zdanie :)

Nie znasz się na tematyce to chociaż się nie ośmieszaj :/ ja nie wyrażam zdania w działach np. technicznych bo są lepsi ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z chęcią rozpocząłbym z Tobą dialog intelektualny ale wątpie w jego sens. Miło, że się zarejestrowałeś po to aby napisać "swoje" kompletnie nieracjonalne zdanie :)

Nie znasz się na tematyce to chociaż się nie ośmieszaj :/ ja nie wyrażam zdania w działach np. technicznych bo są lepsi ode mnie.

 

No widzisz, mógłbyś prowadzić dialog intelektualny, ale nie chcesz, znasz się na tematyce jak nikt i wszyscy się ośmieszają, nikt nie jest lepszy od Ciebie. Gratuluję. Polski internet jest naprawdę odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa. Każdy jest mistrzem świata na drodze, w prowadzeniu biznesów, w fotografii i nawet w ping-ponga, a o pozycjonowaniu i robieniu wizerunku w internecie to już nie mówię. Tutaj to już poprstu każdy jest najlepszy.

Stwierdzasz, że mam kompletnie nieracjonalne zdanie i się ośmieszam, bo mam 1 post i inne zdanie od Ciebie? Jeśli tak to OK, ja nie podejmuję rozmowy. Pozdrawiam i życzę dalszego samozadowolenia z ilości postów i wyśmiewania nowych użytkowników.

Ja nie wiem co gimbusy mają, że jadą na ludzi, zamiast w temacie pisać...

 

No przepraszam bardzo, ale ktoś pierwszy pisał o nieukach, a po drugie nie rozumiem tej gadaniny z gimbusami. Kiedyś dzieci neostrady teraz gimbusy, co to ma w ogóle znaczyć? Ani to śmieszne, ani to poważne, po prostu żenujące. No ale widzę, że tak się dyskutuje na forum, także ja odpadam z takich dyskusji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie poparłeś swojej wypowiedzi argumentami ? nie masz ich zapewne, wypowiedź opierasz na własnej niewiedzy.

 

Po pierwsze przy prowadzeniu takich sklepów oblicza się tzw. koszt pozyskania klienta. Ja go w tym wypadku obliczyłem, i Adwords to jedyne sensowne rozwiązanie ale spoko upieraj się dalej przy śmiesznych zdaniach.

Nie mniej "klient nasz pan" więc jeżeli chce pozycjonować na upartego to oczywiście spełnię jego życzenie.

 

Swoją drogą na 99% jesteś botkiem, który tu już wcześniej konto/a miał i wraca trollować co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie poparłeś swojej wypowiedzi argumentami ? nie masz ich zapewne, wypowiedź opierasz na własnej niewiedzy.

 

Po pierwsze przy prowadzeniu takich sklepów oblicza się tzw. koszt pozyskania klienta. Ja go w tym wypadku obliczyłem, i Adwords to jedyne sensowne rozwiązanie ale spoko upieraj się dalej przy śmiesznych zdaniach.

Nie mniej "klient nasz pan" więc jeżeli chce pozycjonować na upartego to oczywiście spełnię jego życzenie.

 

Swoją drogą na 99% jesteś botkiem, który tu już wcześniej konto/a miał i wraca trollować co jakiś czas.

 

No i da się rozmawiać w lepszym tonie? Już Ci odpowiadam.

 

Myślisz, że tylko Adwords generuje ruch, klientów i jest najtańszy? Zgodzę się, że w niektórych branżach Adwords jest tańsze niż pozycjonowanie, ale nie w większosci. Po drugie np. na Ceneo jest mniejszy koszt pozyskania klienta niż na Adwords. Po trzecie duży Fanpage i reklama na FB są skuteczne i również tańsze niż Adwords. Po czwarte Adwords jest coraz droższy, bo Google filtruje teraz co popadnie, a to skłania właścicieli stron do korzystania z Adwords. A jak wiesz z lekcji ekonomii większy popyt równa się większa cena. Po piąte, nie wiem czy wiesz, niedługo w SERP-ach pojawi się po prawej stronie sklep google z produktami. Dlatego pozycjonowanie zmienia swoją postać i powoli może nie będzie się nazywać pozycjonowaniem tylko tworzeniem obecności w sieci, a zadaniem dotychczasowych pozycjonerów będzie zdobywać ruch w jakikolwiek możliwy sposób.

 

Więc jeśli dalej uważasz, że Adwords to jedyna właściwa droga, to OK i ja to szanuję, ja uważam inaczej i również oczekuję szacunku ze strony innych, a nie brzydkich zaczepek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sądzę że należy zapytać najpierw o przybliżony budżet wspomnianego tutaj Klienta.

 

Oczywistym jest, że przy dzisiejszych dynamicznych zmianach w algorytmach wyszukiwarek nie ma sensu stawiać na tylko jeden rodzaj promocji w internecie. Moim zdaniem warto połączyć pozycjonowanie z reklamą. Co to oznacza?

Stworzyć zoptymalizowaną witrynę, która (jak już ktoś wspomniał wcześniej) będzie się prawie samodzielnie pozycjonować na mniej popularne frazy, a resztę budżetu przeznaczyć na reklamę (AdWords, marketing szeptany itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja napiszę że zarówno posty glanpolnet jak i ombrez dały mi do myślenia i obu chętnie podziękuję za posty,

oby takich dialogów więcej, przynajmniej czaszka się otwiera na nowe horyzonta.

 

to że witryna się sama wypozycjonuje bo jest wartościowa to mit, zanim się wypozycjonuje to minie tyle czasu że zdechnie, to moje zdanie, za duża konkurencja na wszelkie frazy i cały czas rośnie, a nikt ze sklepem nie będzie czekał aż go łaskawie googiel doceni za pińć lat i da zarobić,

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po drugie np. na Ceneo jest mniejszy koszt pozyskania klienta niż na Adwords. Po trzecie duży Fanpage i reklama na FB są skuteczne i również tańsze niż Adwords. Po czwarte Adwords jest coraz droższy, bo Google filtruje teraz co popadnie, a to skłania właścicieli stron do korzystania z Adwords.

 

Zamiast SEO duże firmy wydają pieniążki na systemy optymalizacji kosztów AdWords czy Facebook. Wykupywanie reklam bezpośrednio w Google czy Facebook jest dużo droższe niż u pośredników, którzy potrafią zoptymalizować koszty, które są dużo niższe niż usługi SEO.

 

Nigdy nie wiesz, czy Twoje ciężko zarobione pieniądze wydane na SEO nie zostaną wyrzucone w błoto przez kolejną zmianę algorytmu.

 

Subiektywnie, szukając jakiegoś produktu coraz rzadziej klikam na linki z pierwszej strony, bo często zwyczajnie to są śmieci i klikam po prostu w reklamę bo wiem, że ktoś wydał na to pieniądze i na pewno chociaż minimalnie zadbał abym jego strony nie wyłączył po 10 sek.

 

Zawsze współczułem znajomym cieszącym się dużą ilością odwiedzin, ale współczynnik odrzuceń na poziomie 90%.

 

Nadal uważam, że SEO - poza dostosowaniem kodu html do standardów (ale to powinien umieć każdy programista front-end. Jeżeli zatrudniasz kogoś od front-end i jeszcze płacisz za SEO, to robisz to źle), to coś złego.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×